Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 5 hónapos tápszeres gyerekem...

5 hónapos tápszeres gyerekem egyik napról a másikra nem eszik semmilyen tápszert sem tejpépet. Mit adjak neki?

Figyelt kérdés
Elkezdtük a hozzá táplálást,minden ízt örömmel fogadott,aztán nem itta a tápszert.Már legalább 10 félét kipróbáltunk,nem kellett semelyik neki,tejpép sem,pedig ízesítettem gyümölccsel,már kínomban cukrot is raktam bele,de nem eszi.Minden mást igen,persze e miatt elég gyors tempóban adtam neki az új ízeket,de örömmel megeszik mindenből egy hatalmas adagot.Próbáltam éjszaka álomban etetni az sem vált be.Orvos azt mondta ilyen nincs,erőltessem,de nem tudom,kiköpi,majd szájzár.Aztán tegnap anyósom bevallotta,hogy adott neki egy deci higított tejet és megitta.Most akkor adjak tejet? Nem lesz baja?
2015. dec. 29. 12:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Főzz neki,egy kis almat krumplival es turmixold ossze. En adtam tejet a fiamnak (fele tej,fele viz,forralva) de ezt hivatalosan nem szabad emiatt nem tanacsolom. Manapsag eleg hulladek az osszes tejnek nevezett valami amit a boltban lehet kapni. Azert anyosod viselkedeset nem hagynam szo nelkul. Mi az hogy ad a picinek a te tudtod nelkul tejet!? Huuuu en nagyon merges lennek ra az biztos!
2015. dec. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Hivatalosan 1 éves kor alatt nem lehet tejet adni a babáknak. Az én fiam 2 hónapos korától tejet eszik. Nem kérdeztünk se orvost, se védőnőt. 1 hónapos koráig tudtam szoptatni, utána 1 hónapig tápszereztük, de az egy katasztrófa volt, az egyiktől hasfájós volt, másiktól bedagadt a szája, a harmadikat nem fogadta el...Akkor azt mondtam vége, nem kell műkaja, tartósítószer, stb...Kecsketej. Először negyedes, utána feles, 2/3-os, most fél éves a manó, színtejet eszik. Egészséges, szépen fejlődő 9 kilós baba. Azt hozzáteszem, hogy saját kecskéink saját fejésű tejéről van szó, forralatlanul adom neki a kezdetektől fogva. Napi egyszer kap tehéntejet, azt is tisztán, de forralva és megbízható helyről hozzuk, egy helybeli családi gazdaságból. Bolti tej kizárva. Az nem tej.

Tehát a lényeg: Ha házi tejet tudsz szerezni, igazi állat igazi tejét, azt adhatod neki. 5 hónaposnak már kezdhetsz feles tejjel, 2-3 hét után váltás 2/3-osra, és ha 2-3 hét után úgy veszed észre, hogy kevés neki, jöhet a színtej. Ha úgy jobban elfogadja kis cukrot lehet bele tenni. Ha eleinte kicsit hasfájós tőle a legjobb az édeskömény tea. (Ja és ez nem egy első gyerekes anyuka kísérlete, hanem régi praktika nagyanyáink idejéből, mikor még híre se volt a tápszernek. Nekem is a nagyim mondja a mai napig, mit hogyan vezessek be a picinek és jobban bejönnek, mint a védőnői tanácsok.) Még annyit: ha van a családban laktózérzékeny érdemes előbb a babánál is egy vizsgálatot csináltatni.

2015. dec. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Tejet kap,mivel nem tudok mit csinálni,mást nem eszik meg.Tudok házit szerezni szerencsére.
2015. dec. 31. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!