Ez normalis? Tapasztalt valaki hasonlot?

Figyelt kérdés
kisfiam 2.5honapos Milumil HA start optimat eszik. Eddig nagyon hasfajos volt es nagyon nehezen tudott kakilni. Viszont par napja kb 3szor kakil higabbat amig eddig napi egy volt es az is keservesen jott ki szegenynek. Es nem tudom eldonteni hogy hasmenese van e es vigyem e orvoshoz. Vagy az lehet hogy eddig jo volt neki ez a tapszer es most valtani kellene? Van hogy zoldet kakil de a vedononk azt mondta hogy az nem baj. Csak most annyira aggodok. Egyebkent nagyon vidam baba.a kutacsat figyelgetem de nincsen besuppedve. Elso baba es nagyon tapasztalatlan vagyok. Az ekezetekert elnezest de angol a billentyuzetem es nem talalom rajta az ekezetet. es meg annyi hogy kb napi hany kaki szamit hasmenesnek?
2016. márc. 9. 18:46
 1/6 A kérdező kommentje:
a valaszokat elore is koszonom
2016. márc. 9. 18:48
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
hasmenésnek az számít ha eszik és utána 10 perc múlva ár jön is ki belőle... ez minden étkezés után sőt étkezések között többször is mehet a hasa, szóval a napi 3 az még nem az ne aggódj... lehet váltani kéne, ezt beszéld meg a dokitokkal:)
2016. márc. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Rendben! Koszonom a valaszod!😊
2016. márc. 9. 22:44
 4/6 anonim ***** válasza:

Mi is Milumil HA Start Optimával kezdtük a tápszeres táplálást 2 hónaposan. Először jó volt, aztán zöldesebb, híg székletet produkált. Engem is azzal nyugtattak, hogy a tápszertől van, és normális a dolog ez így. Viszont ebbe nem törődtem bele. Nálunk az volt a megoldás, hogy Milumil HA1 Optimára váltottunk, ami szintén 0-6hó között kapható, csak sűrűbb, és ehhez Milumil Nutriton sűrítőt teszek. Amióta így csináljuk, semmi zöld nincs a kakijában és nem híg.

A doktornő utólag azt mondta, hogy a start túl hamar ment át rajta.

Nálunk is volt székrekedés, ezért először csak a tápszert váltottam és rá pár napra került bele ez a sűrítő.

Kislányom egy vidám, kiegyensúlyozott, átlagos súlyú baba volt akkor is és most is 🙂

A hasmenésre nekem annyit mondták, hogy ha 24 órán keresztül ürít többször nagyon laza székletet, de ez így nem túl tudományos.

Nagymamám azt mondta, azt nézzem a pelenkájában, hogy nyálkás-e a kaki (ahogy szétnyitod a pelust, látod, hogy nyúlik-e), ha igen, akkor irány az orvos

Hosszúra sikerült, de remélem tudtam segíteni neked!

2016. márc. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen! Ugyan igy vagyunk mi is ahogy te leirtad! Beszelek a doktornovel es szerintem tapszert valtunk! Most is pl tiszta zold szinu higat kakilt! De a kakija nem nyalkas sosem.koszonom megegyszer😊
2016. márc. 13. 11:33
 6/6 anonim ***** válasza:

Történt valami abban az időben, amikor zöld lett a kaki? Kapott antibiotikumot, oltást, valamilyen gyógyszert? Elkapott valamilyen fertőző betegséget?

Bár az sem tűnik normálisnak, hogy előtte is hasfájós volt és nehezen kakilt. Mielőtt tápszert váltanátok, kezdj el neki BioGaia cseppet adni (probiotikum), és figyeld, hogy van-e változás.

A 6 hónap alatti babáknál normálisnak számít az is, ha akár minden étkezés után kakil, és a széklet nem szokott olyan sűrű lenni, mint a felnőtteknél, majd akkor lesz olyan, ha nagyobb mennyiségű szilárd ételt fog enni. Akkor sem kell megijedni, ha nincs minden nap kaki, de a hasfájás nem normális.

2016. márc. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!