Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Van valamilyen jele annak,...

Van valamilyen jele annak, hogy lelkileg kevesebbet kapott a babátok amiatt, hogy anyatej helyett tápszert kapott?

Figyelt kérdés
Két hónapig tudtam valamennyit szoptatni, utána csak tápszert kapott. Senkit nem akarok megítélni, csak kíváncsi vagyok, hogyan tapasztaltátok, már ha meg lehet ezt valamiből ítélni, hogy a gyerek eléget kapott-e anyából. A szoptatásból ezt sajnáltam leginkább, mert tudom, hogy az összetevői miatt egy tápszer is megfelelő, bár nem olyan mint a tej, de megfelelő. Viszont a kötődést nem úgy segíti a cumisüveges etetés, mint a szoptatás akár 1,5-2 évesen is igény szerint. (Ugye cicit akkor is kaphat, ha nem éhes, csak nyugizni akar, töltődni) Emiatt úgy irigylem azokat a baba-mama párosokat, akiket látok - kicsit odaszalad a topogója, lébe kucorodik, akár ha a mama közben pl. beszélget, ha elég, elmegy újra játszani. Ez nálunk lehetetlen.

2016. márc. 13. 10:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%

Nem a szoptatás miatt vagy amiatt hogy 2 évesen a melledre szaladgál állandóan jelenti hogy kötődik hozzád. Ezzel csak egyesek nyugtatják magukat, akik amúgy nem foglalkoznak eleget a gyereket de a mellét állandóan odaadja.

Attól mert nem a melleden lóg lehet puszilgatni, ölelgetni, dajkálni a gyereket. Biztonságot, szeretetet kell neki nyújtani és nem mellet.

2016. márc. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Jó, ezt értem, én is így vagyok vele. De azért az, hogy a testemből táplálom, mégis egy különleges kötődést ad, nem?
2016. márc. 13. 10:35
 3/17 anonim ***** válasza:
Nincs.
2016. márc. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

A miénk tápszeres (súlyos véralvadási probléma miatt gyógyszereket szedek) kezdettől. Bár, mivel mi előre készültünk erre, így nem ért traumaként a dolog, mintha megpróbáltam volna, de nem sikerül. Meg én a kötődő nevelésre sem vagyok ráállva, nem ilyen a lelkialkatom szerintem. Biztos emiatt is mentek könnyebben a dolgok, és nem éreztem olyat, mint amit te érzel.


Nekünk inkább sokféle pluszt adott ez a dolog, mert túlkompenzálunk.:) Persze, a szoptatás a legjobb megoldás, de a gyerekorvos és a védőnő szerint is a tápszer kielégítő alternatíva. Mit van mit tenni. Mi folyton összebújunk vele, a férjem is bármikor etetheti, felkelhet hozzá. Egészen különleges apa-fiú kapcsolat van köztük, viszont így velem is jó maradhat a kapcsolata a kisfiunknak.

2016. márc. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ugyanabban a cipőben jártam, mint te.. 2 hónapos kora után egy sor hiábavaló próbálkozás után, rengeteg sírás (részemről és részéről is) közepette, áttértünk tápszerre. Eredmény: most 5 hónapos. semmi sírás, gyönyörűen fejlődik, és vidám, kiegyensúlyozott baba, aki mindig mosolyog és nevet, rengeteg foglalkozunk vele és ez az, ami számít. Persze nagyon szerettem volna anyatejjel táplálni, de ez nem sikerült. Hidd el, ugyanúgy imádni fog a babád, mert te vagy az anyukája 🙂
2016. márc. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
36%
Nettó baromság. Nem kapott lelkileg kevesebbet onnantól hogy tápszeres lett. Ugyanúgy ölelem babusgatom a cumisüveges etetés közben, előtt, után.
2016. márc. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nem tudom... nem hiszem, hogy bárki véleményét/ kérdését/félelmeit le kéne baromságozni. Írtam, értem én, hogy babusgatod, stb újszülöttet is, meg nagyobbat is, de maga az, hogy a testedből kap enni, testi-lelki táplálékot talán többletet ad, nem? Ezt az elveszített többletet próbálom pótolni én is, de attól még hiány marad, nem? Ha tápszeres, nincs ugyanolyan szimbiózis, ami természetes úton nem véletlen van, és kell lennie. Csak máshogy alakul, ha apa is meg tudja etetni (persze, ez anyának másrészről meg kényelmes is, megértem). De ne mondjátok nekem, hogy néha, amikor már maga is fogni tudja a cumisüveget, és csengetnek, vagy valamit kell csinálni, akkor nem hagyod, hogy maga egyen? pl. De láttam fb-on olyan képet ismerőstől, hogy vmi vendég kisgyerek etette a babát, az a földön feküdt a játékai között, a gyerkőc meg térdelt mellette. Csak nem ugyanaz, mint ha elvonulsz vele a kis meghitt zugotokba, és belőled eszik, akkor és annyiszor, amikor akar, aztán amikor nagyobb, vagy nem nagyobb de úton vagytok, már maga a szoptatás is egy olyan intim belsőséges viszonyt hoz létre, amit a cumisüveg nem képes, akárhogy babusgatod. Az nem helyettesíti, ha csak arra gondolunk, hogy egy szoptató anyuka is babusgatja a gyerekét, meg még mellé szoptatja is.

Ne haragudjatok, írtam is, hogy nem megítélni akarok senkit, csak kíváncsi vagyok a gyakorlatban vajon mi látszik. Az enyém még csak 8 hós, még nem látom, meg hát nem is tudom, milyen lett volna, ha máshogy alakul. Nem tudom, hogyan lehet ezt "mérni".

2016. márc. 13. 12:52
 8/17 anonim ***** válasza:
42%

Továbbra is nettó baromság.

Szoptatni is lehet úgy hogy közben a gyerek feje fölött a távkapcsolót nyomogatod, okostelefonozol, kávézol a barátnőddel vagy épp a másik kezeddel a nagyobbat fegyelmezed. Nem azon múlik, hogy mennyire figyelsz oda rá, hogy üveg vagy mell.

Túlmisztifikálod vagy pedig trollkodsz, és így burkoltan akarod sértegetni azokat, akik nem tudnak szoptatni.

(Zárójben kérdezem: azokról mi a véleményed, akik üvegből kénytelenek adni a lefejt anyatejet? Annak mi a szimbiózis fokmérője?)

2016. márc. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Akkor szerinted magamat sértegetem? Na, de hagyjuk is...úgy látom, neked van problémád azzal, hogy üvegből vagy kénytelen etetni, nekem is van azzal, hogy ÉN IS ÍGY VAGYOK ezzel, csak a különbség, hogy én nem leplezem magam előtt, hanem kutatom a körülményeit. Ha nem így lenne, nem ugrottál volna nekem egy ártatlan témafelvetésre, hanem ha belegondolsz a másik oldalba is, nem csak abba, amit te eddig képviseltél, talán találsz benne olyat, amiről érdemes eszmét cserélni. Bizalmatlanságot érzek, nem átgondoltságot, egyenrangúságra törekvést
2016. márc. 13. 14:23
 10/17 anonim ***** válasza:
45%
Tudod Kérdező, hozzám is sokszor csak úgy odaszalad a majdnem 4 éves fiam és puszit ad,odabújik. Így volt ez kisebb korában is. Nem azért, mert a mellemet akarja, hanem engem, az anyját. 3 hétig szopott csak. Ha neked úgy jó, magyarázd be magadnak, hogy nem lesz kötődés köztetek, te dolgod. Attól még tényleg ostobaságokat írsz.
2016. márc. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!