Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Miért jobb a tápszer, mint a tej?

Miért jobb a tápszer, mint a tej?

Figyelt kérdés
Úgy tudom,hogy a baba egy ideig jobb,ha nem kap tejet,tejtermékeket stb..de a tápszerek tejalapúak..akkor most akinek nincs anyateje és tápszert ad,akkor rettegnie kell,hogy a babának ne legyen baja?
2016. márc. 21. 21:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%
Double facepalm. For when one facepalm doesn't cut it...
2016. márc. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Tejből van, de olyan eljárással készül, hogy nem lesz baja a babának. Nem olyan, mintha UHT tejet adnál a gyereknek.
2016. márc. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

Igen, rettegnie kell....

Olvass kicsit, tájékozódj!

2016. márc. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%
mert a tejben laktóz van amit nem tud a baba szervezete lebontani. ezt az anyagot a tápszerből egy eljárással eltávolítják, így megmaradnak a hasznos tulajdonságai de emészthetővé válik.
2016. márc. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

ezen felul hozzaadott vitaminokat tartalmaz amik a tejben nincsenek.

egyebkent nem vagyok tej ellenes egy eves kora ota iszik, de tejitalt is adok melle epp a vitamintartalma miatt.

2016. márc. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
10%
Érdekes, hogy nekünk a gyomrunk fel tudta dolgozni a tejet és nem lett tőle semmi bajunk! Egyetlen generáció ennyire megváltoztatta a babák emésztőrendszerét? Igaz, hogy régen nem volt tápszer.
2016. márc. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Vilcsianyuja ***** válasza:
79%
Szerintem az anyatejben is laktóz van. Nem az okozhat gondot egy csecsemőnél (kivéve, ha laktózérzékeny, de akkor az anyatejre is érzékeny), hanem a fajidegen fehérjék. Ezeket kisebb fehérjemolekulákra bontják a tápszerekben, ezért már elvileg nem okozhatnak gondot. De bizony olyan is van, hogy nem tolerálja a baba szervezete az elvileg hipoallergén tápszert. De alapból nem okoz semmi gondot a tápszer, ellenben a tejtermékekkel.
2016. márc. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
a mi generacionk sem tudta..a ferjem (35) es az edesanyja.(60) is laktoz erzekeny volt, ahogy tejet ivott hasmenese lett...ez nem ujkeletu gond. mondom ezt ugy hogy tenyleg nem vagyok.tej ellenes kizarolag a vitaminok miatt kap még a 20 hósom tejitalt, mellete napi 3 dl tejet iszik
2016. márc. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%
6:a te korodban nem volt tápszer és helyette tejjel itattak? 90 éves létedre egész jól gépelsz...
2016. márc. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%

Pont,hogy le tudja bontani a laktózt,ez az enzim hal ki 3 éves kor körül,de van akiknek csak 6-12 évesen és van akiknek megmarad örökre.

De a tápszer más eljárással készül,az anyatejben is van laktóz.Öcsém érzékeny volt rá,mikor még ő született,nem volt támogatás a szerre,havi 60ezer ft volt akkor (14éve) ,hogy szopizhasson."Régen" ,mikor még én voltam baba,25éve,akkor azért tehén tejet kaptam még,nem bolti mindennel kezeltet,semmi bajom a tejjel most sem,nem leszek kiütéses,cifra sincs tőle,imádom is a tejet.Viszont anyu huga,43 éves,tápszeres volt,mindenféle allergiája lett tőle,mogyoró stb stb

2016. márc. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!