Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Meddig kell tápszert adni a...

Meddig kell tápszert adni a babának?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A Kislányom 9 hónapos,6 és fél hónapos korától tápszeres,viszont az elejétől fogva csak reggel és este kapott.

Mikortól lehet teljesen kiiktatni?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. ápr. 13. 22:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
1 éves kora után lecserélheted sima tejre. de elvenni tőle majd csak akkor ha már nem hajlandó meginni, még iskolás korban is napi 2 pohár tej kéne, sőt felnőtteknek is ugye ajánlják :)
2016. ápr. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Akkor 1 éves korától ihat helyette "rendes" tejet,ugye jól értettem? Az jó,mert mi (szülei) nagy tejivósak vagyunk! :) Akkor már nincs is sok hátra! :D
2016. ápr. 13. 23:16
 3/11 Bella169 ***** válasza:

1 éves kortól lehet bevezetni a tejet, de ez nem azt jelenti hogy egyik napról a másikra leváltani.

Legalább 1-1,5 hónap kell míg a reggeli, esti tápszert teljes mértékben át lehet váltani.


Az másik dolog, hogy én egy évesen se fogok még tejet adni a lányomnak (8 hónapos most). 1 és 2 éves kora közt junior tejitalt fog kapni, és csak 2 évesen kezdjük csak el bevezetni a tejet. A szigorúbb ajánlások 3 évet írnak a tejre, de azt az ovi miatt nem várom meg, mert ott gyakran van tej/kakaó, és akkor meg hírtelen terhelődne.

2016. ápr. 14. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
1 éves kortól be lehet vezetni a tejet. de nekem azt mondta a védőnő, ha lehet még 2 éves koráig kapjon a tej mellett tejitalt is, mert annak van hozzáadott vitamin tartalma. Úgyhogy reggel tejet iszik, este tápszert (tejitalt)
2016. ápr. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A védőnőm azt mondta, hogy akár 2 éves koráig is adhatom neki, ha akarom és a gyerek szereti (persze normális táplálék mellett). Bár nem értem, ezt miért csinálná bárki, de lehet, úgy tűnik:)


miénk kezdettől tápszeres, de csak 5 hetes még, szóval nem tudom, hogy lesz a dolog később.

2016. ápr. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Amit nekünk felírt a doki tápszert azt 3 éves koráig lehet adni,de biztos,hogy nem fogom olyan sokáig adni neki! Az összes étkezés kiváltásánál ezt mondták,hogy 1 hónap kell mire teljesen kiváltjuk pl. az ebédet. Én soha nem úgy csináltam,hogy minden nap 1-2 kanállal növeltem az adagot. Az egyik nap tápszert kapott ebédre,a következő nap fél adag tápszer plusz fél adag akármi (amit már kaphatott). A 3. naptól már egyáltalán nem kapott ebédre tápszert! A tejnél is valószínű így fogom. A védőnőnk azt mondta,hogy igazság szerint a mai bolti tejet még felforralni sem muszáj,ez a házi tejre vonatkozik.
2016. ápr. 14. 09:23
 7/11 anonim ***** válasza:

valóban nem kell forralni sem a pékségekben vásárolt 3,5%-ost (rá is van írva) sem a boltit, mindenképpen 3,5%-ost vegyél.

ha házitejet veszel azt viszont forralni kell.

és ne adj neki egyből 100 milit, hanem első nap 10 milit, második nap 20 milit stb és így emeld, a tejnél nagyon nagyon fontos a fokozatosság!

2016. ápr. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem 7 hónapos kora ota kapja reggel este a Tápszert. 1 éves kora ota Milumil Junior tejitalt. Most 2,5 éves a sima tejet nek fogadja el ( egyébként nem is bánom ) úgyhogy junior italt iszik 2ev+ változatot. Nem zavar mert teke van vitaminnal :) reggel este kéri
2016. ápr. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8: sajnos az oviban nincs tápszer csak a legolcsóbb tej, szóval azért nem biztos hogy olyan jól jársz ha nem fogadja el. sokszor csak az az uzsonna.
2016. ápr. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9: oviba csak szeptembertől megy ha megy ( novemberben lesz 3 éves ) addig az lehet szoktatni van meg 4-5 hónapom. Ha ott sem fogadja el akkor nem iszik bele tölteni nem fogjak :) de addigra csak változik a helyzet ;)
2016. ápr. 15. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!