Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 1 honapos anyatejes babanak...

1 honapos anyatejes babanak milyen tapszert vegyek potlasnak?

Figyelt kérdés
Sajnos eljutottunk odaig, hogy nem eleg neki az anyatej, pont egy etkezes hijan vagyunk, amit tapszerrel valtanek ki. Egy honapos, amit tudni kell, nem bukos, hanyos baba, viszont renheteget kakil, gyakorlatilag minden etkezeskor, es van hogy kozte is, es van, hogy csak pukikor is kijon par csepp kaki. Nem veszesen hasfajos, ugyesen tud bofizni is. Ti milyen tapszert adnatok\adtatok ilyen idos babanak. Sajnos hetvege van, orvossal nem tudok beszelni, de holnap mindenkepp szeretnek venni, mert estere konkretan ehezik szegenykem :-(
2016. ápr. 22. 19:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
55%
Én nem mernék venni orvos megkérdezése nélkül. Mobilszámát nem tudod?
2016. ápr. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Kérd ki a gyógyszerész segítségét!

Egyébként többnyire HA tápszert szoktak írni kezdésnek.

Milumil HA Start Optima

vagy

Beba HA Start Pro

2016. ápr. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
69%

Miből gondolod hogy éhezik?

Igény szerint szoptatod?

Én felkeresnék egy szoptatási tanácsadót, ha eddig elég volt a tej, akkor valószínűleg csak változtatni kell valamit a szokásaitokon.

Ha meg tényleg nincs más alternatíva, akkor a gyerekorvoshoz menjetek.


Egyébként a kakilás teljesen normális, ahogy leírod, anyatejes baba akárhányszor kakilhat.

2016. ápr. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
52%

10 mlt tudtam fejni mikor neki alltam szaporitani. 2 honapos korara tiszta anyatejes lett a babam. tehat ne a tapszerhez nyulj hanem szerezz be egy merleget, fejot, szoptatos teat vtamint es kezd el szaporitani merr ha most elkezded tapszerezni pikk pakj tapszeres lesz. ha ezeken mar tul vagy akkor elnezest.

es persze ne ehezzen nyugodtan vegyel tapszert (ha doki irja feleannyi egyebkent a milumil HA optimat irták nekunk is) de csak annyit keverj be amennyi feltetlen muszaj (ehhez volna jo a merleg) es elotte mindenkepp tedd cicire.

2016. ápr. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
69%

Abszolút egyetértek azokkal, akik a szoptatásért küzdenének, szerintem is fogadd meg a tanácsaikat. Nekem a Karamalz nagyon bevált tejszaporításra, sokkal többet ér mint a szoptatós tea.

Nekünk a gyerekorvos Beba HA start-ot ajánlotta, hogy legyen itthon vésztartaléknak, engem megnyugtatott a tudat, hogy van itthon, ha bármi történne, első gyerkőcnél nem kellett, megküzdöttünk a szoptatásért, második még csak 3 hetes, de van itthon egy dobozzal azért vész esetére.

2016. ápr. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
en sem teat ittam egyebkent hanem a more milk plust az is bevalt. es min 2-3 dl vi szopi elott utan
2016. ápr. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Nem feleannyi, hanem ~600-al olcsóbb receptre. ~2900 helyett ~2300.
2016. ápr. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Nos, elhihetitek, en sem jo kedvembol tomnem tapszerrel. O a harmadik babam, az elozo kettovel ugyanezt megszenvedtem, bar az elsovel talan nem volt ilyen veszes, mert akkor csak o volt, nem kellett masra figyelni, raertem csak vele, es akkor szoptatni amikor akart, akar egesz nap. De vele is volt egy fordulat, amikor mar szerintem nem volt eleg a tej, csak nem akartam tapszert venni, mert mindenki hajtotta, hogy na nehogy mar tapszerrel tomjem, meg en ereztem magam szarul. De o akkor 4 honapos volt, igy inkabb elkezdtuk hozzataplalni. A masodikkal kb 2 honapos kora korul volt, most pedig mar elkezdodott. A masodikkal se tapszereztem, pedig o meg extra bukos, inkabn hanyos is volt, valoszinu refluxos, volt minden harmadik etkezes kb rajtam kotott ki. De ami ennel is rosszabb, folyamatosan azon stresszeltem, hogy csak legyen eleg a tej, ne kerjen tobbet, egy percet se elveztem az egesznek, mert azt ereztette mindenki kb, hogyha tapeszert adok szar anya vagyok. Kinok kozt huztuk vegig az elso par honapot mindket gyerekkel a hozzatapiig, de most ezt megegyszer nem jatszom el!

Ami a lenyeg, elso 2 hetben mindharomszor omlott belolem a tej, majd egyszeruen elkezdett csokkenni a mennyiseg, nem tudom mi az oka, de mindannyiszor ugyanaz ismetlodik. Aztan jon a stressz, meg a kinlodas

Mar szedem kb 2 hete a lactinatal kapszulat, napi 6-8 liter vizet iszom, de mar hanyok tole, mert csak dontom be anelkul, hogy szomjas lennek, csakhogy legyen tejem, mert mindenki ezt varja ugye. Az etkezesem ugyan hagy nemi kivannivalot maga utan (sokszor nem is kivanok semmit kajabol se, csak muszajbol eszem). A tejet az esti etkezeshez fejem neki, mindket mellbol, de ugy, hogy az egyikbol addigra 2, a masikbol pedig 5-6 oraja nem evett, es igy jon ossze nehezen 150-170 ml. Ami tudom,soknak tunik, de ugye addigra mar jo sokaig "gyujtogetek" hogy ennyi meglegyen, mert siman megeszi! Egy mellemben ennyi nincs, marpedig mostanaban igenyelne, mert van hogy kevesebbet, de van hogy nagyon sokat tudna enni egy etkezesre, de sajnos az egyik mellem amugy is nagyon gyengen termel, abban amugy is kevesebb a tej, ha fejen allok, akkor is. Szoval igen, en is igenylem hogy legyen itthon egy doboz biztonsagi tartalek tapszer, mert elegem van a stresszbol, meg kinlodasbol! Ja, elektromos mellszivom is van termeszetesen, es eleg gyakran hasznalom is, de a gyerekek mellett nem mindig van am idom, plane, ha a kicsi nem azonnal alszik vissza, ami mostanaban eleg gyakori!

Szoval,koszonom a valaszokat, holnap beszelek a gyogyszeresszel, de valoszinu a milumil Ha jo lesz nekunk is, sok jot olvastam rola.

2016. ápr. 22. 21:13
 9/22 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, egyébként nálunk a kórházban is a Milumil HA Optimát írják fel, ha már ott kiderül, hogy kell pótlás.
2016. ápr. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
72%

Ha 5-6 órán keresztül nem szoptatod az egy hónapos babát, akkor természetes hogy csökken a tej.

És van, akinek a stresszre is csökkenéssel reagál a szervezete, Te meg már rá vagy stresszelve erre az egészre, így nem furcsa.

(Mindemellett utalást sem tettem rá, hogy hibáztatnálak, úgyhogy tényleg már azt is támadásnak veszed, ami nem is az.)

Mindenképpen HA-s tápszert vegyél, ha érzékeny a tejfehérjére, akkor azt könnyebben emészti.

2016. ápr. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!