Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Kinek milyen fajta tápszert...

Kinek milyen fajta tápszert eszik a babája? Mostanság miért a Milumil és/vagy a Lactogen a sláger? A védőnőnk és az orvosunk is ezt ajánlotta. Miért a többivel mi a gond?

Figyelt kérdés

2016. máj. 4. 09:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Miért lenne sláger? Nálunk a kórházban pl. Nestlé Bebát használtak a csecsemőosztályon. Akkor itt az a sláger? Valamit mondani kell, vagy hasraütés szerűen, vagy aki szponzolálja őket - úgy mint az orvoslátogatók, szerintem tápszernél is van ugyan az, mint a gyógyszereknél.


Eleinte az én babám is a Nestlé Bebát ette, de bukós lett. Először a Bebát sűrítettem Nutrilonnal, de végleges megoldásként alapból reflux tápot szerettem volna. Így kaptunk Milumil AR Optimát, az rettenetes székrekedést csinált 1-2 nap alatt. Utána próbáltuk a Humana Baby fitet, nekünk bevált - pici bukás emellett is van, igaz, higítom 20%-ban sima Humana 1-es táppal.


Nincs olyan, hogy jó táp- rossz táp, minőségileg, tápértékileg nincs köztük semmi különbség, viszont minden babánál más válik be, mást fogad el, mást tud jól megemészteni, ez viszont csak próbával derül ki.

2016. máj. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem az első bebát evett,a második is azt fog.Tökéletesen bevált,ezért nem kísérletezgetnék.A lactogén olcsó,az azért sláger,a milumil sem drága,gondolom ezért.
2016. máj. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk a gyerekorvos Bebát szokott felírni. A kórházban meg Milumilt. Hasfájós és bukós baba próbáltunk pár tápszert sajnos, a háziorvos egymás után írta fel a Beba különböző fajtáit meg néha Humana tápszert, amikor a kórházból kijöttünk Milumilt írtak fel és gasztroenterológushoz járunk ő is Milumilt írt fel.

Jelenleg Milumil Pregomin és ez lett a befutó Nutritonnal sűrítve.

2016. máj. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mint az utolsónak... csak nálunk az anyatej-emésztéssel voltak gondok és így lett tápszeres 5 hónaposan.

Mi is végig próbáltunk mindent,csak a pregominnál (+ sűrítés)nem tudtunk megállni,így a neocate-et eszi (ez az egyetlen aminosav alapú tápszer)

2016. máj. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi :-)

És azt hogy csináljátok, hogy a reflux tápszert higitjátok simával. Pl ha 4 kanál táp kell a vízhez, felét ebből felét abbol? Lehet ezt így? Úgy néz ki az én babám is sokat bukik és szeretnem tudni mi válik be ilyenkor. Egyébként most a Milumil Ha 1 optimat issza. A Bebát én is kipróbálnám de nagyon drága. Főleg a H.A .

2016. máj. 4. 18:02
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


1# vagyok. Igen, én úgy csinálom, hogy étkezésenként 4 kanál Humana Baby Fitet és 1 kanál sima Humana 1-est keverek meg a cumisüvegben. Persze, miért ne lehetne! Mindkét tápszer önmagában is teljes értékű táp 6 hónapos korig. Nekünk ez vált be arra, hogy megvan a sűrítés is a bukás ellen, de azért van kaka is. Amikor magában adtam a Baby Fitet, elég keményet kakilt, így most teljesen elfogadható és szinte minden nap van is.

2016. máj. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!