Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 5 hós a gyerekem. Már hozzátáp...

5 hós a gyerekem. Már hozzátáplálom. Most 3 alkalommal adok neki ezekből tápszer mellé. Eddig minden izlik neki, és sokat is bírna mindenből fogyasztani. Persze én vigyázok, hogy ne egye túl magát. Jól csinálom?

Figyelt kérdés

Lehet többször is hozzátáplálni napközben?Mikortól és higyan váltsunk ki tápszeres étkezéseket?

Csak tapasztalt tápszeres babák véleménye érdekel.



#Hozzàtáplálás #tápszer kiváltás
2016. jún. 4. 12:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Tehát 3x adsz neki a tápszer mellett más ételt?

Szerintem az nagyon sok, de nem értem pontosan...

Egyszer adj neki, ha úgy látod, hogy ízlik, mehet neki rendes adag, amikor megéhezik. Ennyi.

Ha nagyon szeretnéd bevezethetsz még egy étkezést edébet, vagy uzsit is, amelyik szimpi.

2016. jún. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

3-szor táplálod hozzá egy nap? egyszer kellene valóban, és ha ízlik neki, mehet tovább az a vonal.


még nagyon pici, nem kell még arra gondolni, hogy kiváltanád a tápszeres étkezéseket. nem is muszáj 6 hónapos kor alatt elkezdeni tápszereseknél sem egyáltalán a hozzátáplálást.

2016. jún. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

én nem értem a kérdést. mi az, hogy 3alkalommal ezekből?

milyen 3 alkalom, összesen, vagy naponta? és mik azok az ezet? mert ha már mutató névmást használsz, nem ártana utána leírni, hogy mire "mutatsz" ...


ha azt írod, hogy napi 3x adsz szilárdat akkro rosszul csinálod, ilyet nem szabad. egy étkezést kell kiváltani fokozatosan, naponta több szilárd-kevesebb tápszer arányban és ha már nem kér tápszert,a kkor van kiváltva és lehet a következő étkezésre rátérni.

de a kóstoltatás megmarad és az mindig délelőtt van, mert ha allergiás akkro nem szerencsés ha éjjel fullad be mondjuk

2016. jún. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Jézusom, a 11 hónaposom most kezd 3x szilárdat enni egy nap...Eddig 2x evett.

5 hónaposan 1 étkezést elég kiváltani a, többi tápszer legyen...Meg hát 5 hónaposan már maga a hozzátáplálás is gáz, a kóstoltatásnál kéne tartanotok. Én is 4 hósan kezdtem a kóstoltatást. Két hónapig csak kóstolgatott, 6 hónaposan váltottam ki az első étkezést.


Ne siess, csak szépen, lassan, fokozatosan. Ő egy kisbaba, éretlen a gyomra, egy életre tönkreteheted, ha elsieted.

2016. jún. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem egy tápszeres baba sem fogja leírni neked a tapasztalatait.
2016. jún. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én amúgy nem lennék rá büszke, hogy a 11 hós csak kétszer eszik egy nap szilárdat. De nem vagyunk egyformák.


Szerintem nagy kárt nem teszel, ha három fél étkezésre adsz neki szilárdat, és nem görcsösen, tankönyv szerint táplálsz hozzá, mint a fentiek. Csak csináld úgy, ahogy az ösztöneid súgják.


Leírhatnám, hogy az én gyerekem hogy s mint, de szerintem a kérdés szempontjából ez nem releváns.

2016. jún. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6-oska, értő olvasás....3x eszik szilárdat a 11 hónaposom, puszika.


A görcsös itt szerintem a kérdező, aki egy pici 5 hónaposba 3x erőltet szilárd ételt, holott nem érett még rá. Meg te, aki ezek szerint hasonlóan csináltad. Hová siettek?

2016. jún. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azt írtad, most kezd háromszor enni. Ez azt jelenti, hogy a 11 hónapos eddig kétszer evett.


A szövegértés viszont neked sem megy, azt írtam, hogy irreleváns, hogy én hogy csináltam. Nem így, de nem is úgy, ahogy te.

2016. jún. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Pár napja lett 11 hós, a gyerekorvos és a védőnő is megerősített, h rendben van az, h eddig 2x evett, most váltott 3-ra.

Nem tudom, neked ezzel mi bajod? Az ajánlásokban is pont így szerepel. A napi min. 500 ml tápszer is kell még, ha többször kapott volna szilárdat, nem kapta volna meg a szükséges tápszermennyiséget.


Arról meg végképp nem tehetek, h abszolút tájékozatlan vagy ,de nekem esel meg vagdalkozol.

2016. jún. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!