Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Mire kell főképp odafigyelnem...

Mire kell főképp odafigyelnem akkor, amikor tápszert veszek a babának?

Figyelt kérdés
Egyedül nevelem a kisfiamat, mert sajnos az édesanyja szülés közben életét vesztette. Próbálok mindenre odafigyelni, ha valamit nem tudok, akkor kérdezek az orvosoktól, az interneten, a védőnőktől. Nem tudok egyszerre mindent megkérdezni, így van olyan dolog, ami akkor ötlik fel, mikor nincs a közelben szakember, kérdésemet azért teszem fel itt.

2016. jún. 5. 10:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Részvétem. :( A tápszert alapvetően nem neked kell kiválasztani, receptre írja fel a gyerekorvos. Ha azt észleled, hogy pl. nagyon hasfájós, vagy szorulása van tőle, akkor jelzed az orvosnak és ír másikat. Nekünk kb. a negyedik fajta vált be végül, minden baba mást fogad jól. Kitartás!
2016. jún. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2016. jún. 5. 10:26
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Őszinte részvétem 😥 az én kisfiam is tàpszeres,mi azt eszük amit elsőre felírt a doktornőnk,szerencsénk is van mert nincs problémánk vele,mindenképpen vele írasd fel mert jóval olcsóbb receptre a tápszer,ha van még kérdésed nyugodtan írj szívesen segítek.


Egy 4 hónapos kisfiú anyukàja

2016. jún. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítőkészséget!
2016. jún. 5. 10:55
 5/9 anonim ***** válasza:
13%

Részvét!


Az olcso tapszerekben keves a vitamin!

A milumil a legjobb.azt irasd fel.

2016. jún. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, ilyen NINCS, hogy legjobb tápszer!!!!!!! Amit a baba szervezete elfogad! Nekünk konkrétan a "legeslegjobb" Milumiltól olyan székrekedése volt a babának, hogy sikítva kakilt és véresre berepedt a feneke. Hát kösz, inkább nem... Mégsem mondom, hogy ez nem jó, mert van akinek meg beválik, babája válogatja.
2016. jún. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Összeveszni azért nem kell! :) Köszönöm az eddigi válaszokat!
2016. jún. 5. 16:43
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a fluorid tartalomra figyeltem, a többi egymást közelíti - milumilban a legkevesebb a fluorid, a többi vitamin aránya pedig közel a legjobb - így a legdrágább is.

Az immunrendszert a cukrokkal erősíti, ami a bélbaciknak jó tápanyag, amik erősítik az ellenállóképességet.

Ezzel szemben a BEBA meg bélbacikat tartalmaz - szintén legdrágább.

Melyik babának, hogy reagál erre az emésztése.

A DM babylove tápszerei a legolcsóbbak recept nélkül, nagyon jó az összetétele is, de az immunrendszerre max a Dvitaminnal mennek rá. Fluoridban sok. A HIPP is és gyengébb az összetétele is.

3-4 hónapos korukig én a tápszert szentkirályi vízzel készítettem, mert az ásványvizek közül annak a legalacsonyabb a +fluorid tartalma. A csapvíz ismeretlen. Volt egy jó anyag erről a neten, de nem találom - az a lényeg, hogy a tápszerekben természetes módon is előfordul, de az ásványvizekkel összeadódva már nem jó a babáknak a magas fluorid tartalom. Én ilyesmikből indultam ki.


Amúgy a háziorvos ha el is adta magát egy egy tápszer irányába, azért rosszat nem fog ajánlani, max a babádnak nem jön be és rá nézve másik lesz a nyerő.

2016. jún. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Részvétem.

Amúgy az orvos nem írt receptet? Ha nem írt írass, mert úgy tényleg sokkal olcsóbb! Nekünk Milumilt írt és be is vált, de ezt majd a kisfiad fogja "eldönteni."

Minden tiszteletem a tiéd, kívánom, hogy a helyzethez képest legyetek boldogok a kisfiaddal!

2016. jún. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!