Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Novalac tápszer! Ti megtennéte...

Novalac tápszer! Ti megtennétek a feljelentést a cég felé? Vagy mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés

Kisfiam 6 hetes, születése óta hasfájással és székrekedéssel küzd, vegyes táplálásba mert nem elég a tejem, kapja a tápszert. Eddig már rengeteg félét kipróbáltuk mire megtaláltuk ismerős ajánlására a Novalac IT tápszert amitől végree elmúlt a hasfájás, napi 2x volt széklete is, jó kedve volt, még bukni is kevesebbet bukott.

Nagyon örültem, tegnap mentem is patikába beszerezni az újabb adagot, vettem 3-at is rögtön.

Ma hajnalba bontottam ki az újat, látom más az adagoló kanál de semmi más nem más rajta, se a felirat se a név, sőt még a betűtípus is ugyanaz :D De hajnal óta minden visszatért, újra görcsöl étkezések után 1 órával, rettentően szenved, nem tudtam mihez kötni csak ahhoz hogy akkor bontottam ki az új tápszert.

Gyorsan kikukáztam a régit mert eszembe jutott az adagoló kanál, de még viccnek is rossz lett volna ha az lett volna a gond, ezért összehasonlítottam és látom az összetevők megváltoztak, méghozzá az újba raktak tejfehérjét amit igaz sötétkékkel írtak de sehol nem tüntették fel, míg a régibe csak demineralizált van, de tej alapú mindkettő.

Nagyon meglepődtem, mivel szerintem ha változtatnak összetevőn azt illik ráírni, sajnos szerintem a régit nem is fogom kapni mert az csak 2017-ig van szavatossága, míg az újnak 2019-ig.. Régit raktárból hozták ki gondolom ott lapult, míg az újat úgy rendelte a gyógyszertár :(

Most mit tudok csinálni? Visszamegyek ma gyógyszertárba ha férjem hazaér, de gondolom 2 év különbséggel nem fogják újra gyártani nekem a régi összetételűt..

Orvosunk is utána jár, de ő is mondta hogy nem változtatharnak összetevőt ha a név ugyanaz :-/

Gyártót mikor hívjam fel?

Köszönöm előre is tanácsokat!

Egy kétségbeesett anyuka..


2016. jún. 10. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Feljelentés előtt azért beszélnék a céggel..
2016. jún. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem nincs sok értelme emiatt feljelentést tenni, mivel az összetevők rendesen fel voltak tüntetve a terméken.

Akkor tudnál feljelentést tenni ha a régi összetevők felsorolásával árulnák az új terméket.

Máskor olvasd el h mik az összetevők mielőtt megveszel egy terméket.

2016. jún. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

:( pffff sajnálom. Én is jártam így egy tápszerrel.


Esetleg tudom ajánlani a humana GI ez most új, vagy a beba Ha sensitive -t.


Kitartás nálunk 1 évig volt hasfájás.


Ha nem múlik sokáig akkor gastrotuss baby szirup evés után.(Vény nélküli )

2016. jún. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi alapján jelentenéd fel? Lett valami komoly baja a babának? Sok más baba is van akinek gondot okoz ez a tápszer? Megfájdult a hasa? Elvitted vele orvoshoz? Van róla orvosi leleted? Bizonyítható hogy a tápszer okozta a hasfájást és nem esetleg valami más amit adtál neki? NEm? Akkor ne fáradj egy feljelentéssel...


Kérdező egyébként simán lehet hogy nem a tápszer okozza a hasfájást hanem esetleg valami olyanra érzékeny amit te eszel és átmegy az anyatejbe (mivel írod hogy vegyesen táplálod), szóval ezen a vonalon is lehetne keresgetni, hogy elhagyod mondjuk a tejtermékeket pár hétre és hátha akkor nem fáj neki, vagy mindig írd fel hogy te miket eszel és mikor fáj a hasa.

Lehet hogy a múltkori tápszer sem volt jobb mint a többi csak pont akkor szerencséd volt nem akkor fájt a hasa.

2016. jún. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A babak 79% faj a hasa anyatejjel is

Vegyes taplalasnal pedig foleg faj

Ilyenkor jelentsuk fel a kismamat ?

2016. jún. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!