Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Hasfajos 2 hetes babának...

Bogica0616 kérdése:

Hasfajos 2 hetes babának milyen tápszert javasoltok?

Figyelt kérdés
Sajnos nincs elég tejem illetve, begyulladt a császár műtéti hegem, mert kibomlott a varratom, így tapszerezni kell a babát. Milumil pronztrat kap jelenleg. Ti mit javasolnátok helyette ami ár érték arányban a legjobb?
2016. jún. 16. 13:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Az én babám hasfájós volt, Milumil Pregomint kap. Van EÜ-s támogatás hozzá így olcsó is (350-400 ft között van egy doboz). Ez laktózmentes és tejallergiás babáknak való. Nekünk ez nagyon sokadik tápszer, többet próbáltunk ami hasfájós babáknak való de nem jöttek be.
2016. jún. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az orvostól kérnék tanácsot a heyedben és Ő is írhatja fel a tápszert. Ill. ha tápszerezed a babát, akkor tudnia kell, hogy mivel eteted.

Miből gondolod, hogy kevés a tejed? Nem lakik jól? Ordít a szoptatás után vagy miből? Nincs elég pisis vagy kakis pelusa?

az, hogy begyulladt a heged, nem lehet oka, hogy nem szoptatsz. Én is így jártam. Antibiotikumot is kaptam, augmentint, ami mellett lehet szoptatni.

Bocsáss meg, hogy ezt mondom, de ne azon törd a fejed, hogy melyik tápszer a legjobb ár érték arányban, hanem, hogy szoptass, elvégre egy két hetes babád van, akinek még anyatej kell. Félreértés ne essék! Nem vagyok fanatikus szoptatáspárti, de olyan esetben, ahol esetleg lehet szoptatni, csak anyuka valamilyen okból kifolyólag más utat választ, az nagyon nem szimpatikus. És hangsúlyozom nem vagyok tápszerellenes, de egy ilyen pici babánál, ne a tápszerre törekedjünk már, hanem a szoptatásra. Ha fél éves lenne már akkor azt mondom egye kutya, de így...Szoptassad a babádat! Ha úgy érzed kevés a tejed, szopi után kínáld meg tápszerrel!

2016. jún. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ketves masodik. Ugyan nem vagyok köteles indokolni hisz nem az volt a kérdésem lényege, hogy kioktass. Termeszetesen a leleteimet átnezve döntött úgy a gyerek orvos, hogy ne szoptassak. Illetve van egyéb betegségek amire egyenlőre nem szedek gyógyszert viszont a terhességem végénél felbukkant újra. Azt, meg onnan tudom mivel merem folyamatosan, hogy mennyi tejem van jelenleg egy etkezesre kb: 5-10 mili. Amit folyamatosan szaporítani próbálok. Viszont a gyerek éhes valamit ennie kell.
2016. jún. 16. 15:51
 4/9 A kérdező kommentje:
Még valami a tápszert nem magamtól vettem meg. Orvos írta fel még a kórházban. Valamint egy másik fajtát a gyerek orvos, de nem megfelelőek. Jó lenne tudni más tapasztalatát.
2016. jún. 16. 15:56
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha a gyerekorvos úgy dönt, hogy ne szoptass, azt is megmondja, mit adj, hiszen ő írja fel...
2016. jún. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Akkor ugy látom a tápszer témakörben nem volt jó a kérdés megfogalmazása. Nektek milyen tápszer vált be hasfájos babának? Beba sensitiv amit jelenleg kap, de ettől sem múlt el a tünet. Az orvos meg elutazott szabira. A védőnő szerint gyógyszeres kezeléssel kezeljem a hasfájást, de nem szeretném feltétlen, ha etetéssel megoldható.
2016. jún. 16. 16:23
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem érted. Két hetesnél nem kérdezünk, szakemberre bízzuk. Minden orvosnak van helyettese.
2016. jún. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
pregomint az tejfehérje és laktóz mentes, ha még 4-5 hónaposan fájna a hasa akkor neocate+gasztrológus
2016. jún. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!


nem tudom hogy megtaláltátok-e a megfelelő tápszert, de azért megosztom.

nagyon sokat kipróbáltunk mire kaptam egy tippet és bejött. A kisfiam nagyon hasfájós volt, némelyik tápszertől sokat bukott, de miután a BEBA HA/AR-t eszi, minden okés. Csak azt sajnálom, hogy ez az 5-ik tápszer volt és hogy 2 hónapig szenvedtünk, mire egy barátnőm ezt javasolta.

2016. júl. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!