Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Valaki már járt úgy hogy a...

Pepecske1555 kérdése:

Valaki már járt úgy hogy a babája allergiás a tápszerre?

Figyelt kérdés

2 hónapos kóráig szopizott most már 10 hónapos lesz több féle tápszert kapott de ,ami nem HA attól már ekcémás foltok lesznek rajta!

De mint tudni lehet nincs rajta támogatás egy 500g HA tápszer nem túl olcsó 3500 ft

Valaki már járt így ?

Egyik ismerősnek elintézte a doki hogy vissza kapják a támogatást!


2016. júl. 16. 12:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Intézze el nektek is, indokolt.
2016. júl. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekünk egy éves korig tudta felírni a doki, de még utána is ha-s kellett. Hát megvettük teljes áron. Ilyenen nem spórolunk. Annyit ügyeskedtünk, hogy egészségpénztári számlát nyitottunk, így 20%-ot spóroltunk, illetve hitelkártyával vásároltunk, mert így volt 4% visszatérítés. Így megspóroltunk dobozonként 800 Ft-ot, de ennyi. Ha kell, akkor kell. Lehet, hogy ismerősnél nagyobb probléma volt, azért tudta elintézni az orvos. Vagy azóta változtak a szabályok, mert azok is folyamatosan változnak.
2016. júl. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

HA tápszert még most is felírják 1 éves korig!

Startot, 1-est és a 2-est is.

Milumil HA2 2100 körül van támogatottan, ~600-700 a kedvezmény.

2016. júl. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ilyenkor sajnos a HA kell. Amúgy hogy lehet, hogy pont a HA-t nem írják fel receptre??? Szerencsére nem vagyunk érintettek, de akkor is furcsa.
2016. júl. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Most muszály vagyok a rendes árán meg venni nem kockáztatom az egészségét!

Nekünk az mondta a Dr nő ma hogy sajnos nem tud segíteni de ki fog jönni ma d.után 1órára és meg beszéljük mert rendelés idő alatt nem tud ennyit egy beteggel foglalkozni !

Ki is jött adtam neki 20 ezer ft és már úgy ment el minden meg probál hogy a kicsi kapjon támogatást mondta van olyan érzékeny gyermek amelyik 3 évesen is még tej italt kap mert rendes tej termékre allegiás!

Nem azért mert nem tudom meg venni mert 6 hónapos kora után is teljes áron vettem meg neki !

Még mikor támogatás is volt rajta havonat 25 ezer volt a tápszer csak hát jó lett volna !

De ha nem is sikerül akkor is meg lett probálva !

2016. júl. 18. 15:25
 6/9 anonim ***** válasza:
Támogatással hogy jött ki 25 ezer Ft-ra? 12 doboz tápszer elfogyott? Akkor napi több mint 2 litert megivott a gyerkőc? De támogatással kb 600 Ft-tal olcsóbb egy doboz. Tehát most több mint 30 doboz támogatását adtad oda a dokinak a 20 ezrrssel.
2016. júl. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
2790 Ft volt támogatás mellett 1 db Humána tápszer 600g támogatás nélkül most 3510 600g
2016. júl. 18. 15:50
 8/9 A kérdező kommentje:
Minden hónapban nálunk kiszámolta a Dr nő mennyi tápszer kell és csak annyit írt fel szóval mielőtt az van hogy tápszerrel tömtem 8 db fogyott el 180 ml esvett 4 óránként !
2016. júl. 18. 15:56
 9/9 anonim ***** válasza:
Van tejallergiásoknak tápszer, a Milumil Pepti és a pregomin, ezeket 1 éves koráig felírhatja a gyermekorvos 90% támogatással. Egy éves kor után gasztro-s ajánlás kell hozzá, érdemes lenne kivizsgáltatnod!
2016. júl. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!