Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 2 hetes a kisfiam főként...

2 hetes a kisfiam főként tápszert kap kell neki a víz?

Figyelt kérdés
Most vagyunk 2 hetesek, sokszor végez szopó mozgást de a tápszert nem fogadja el mindig. Kapott már kamilla teát de csak a széklete miatt mert ritkán van neki de mind 2 esetben szépen itta 1 hete nem adtam neki és nyűgösebb is. Lehet hogy tényleg ittatnom kellene? Nem ártok vele? Gondolok itt a baba víz-re és a forralt hűtőt vízre. Teáztatni nem akarom.

2016. aug. 12. 17:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem az elején mondta a gyerekorvos, hogy ha tápszeres a baba, akkor kapjon vizet is néha. Van, hogy nyűgös, adok neki tápszert, beleszív, majd köpi is ki. Bepróbálkoztam még párszor, nem kellett. Majd adtam neki vizet, és egyből nyugodt lett. ( Majd kíváncsiságból megint a tápszert adtam,megint kiköpte. ) Plusz volt pár olyan reggel, amikor ébredés után nem fogadta el a tápszert azonnal, csak a vizet, majd fél vagy egy óra múlva kérte a tápszert. Ha tudja, hogy neki nem az kell,hanem a víz, akkor nem erőltetem bele, akkor igyon.
2016. aug. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekünk most 5 hetes a lányunk, mi szoktunk neki vizet adni, ráadásul szerintem a víz is meghajtja őt. A védőnő mondta, hogy vízből bármennyit adhatok, örüljek, hogy elfogadja. Nem iszik sokat, általában egy kis mennyiség után rá is un, de néha jó, hogy iszogatja.
2016. aug. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szoktunk neki vizet adni, kezdettől csak tápszeres. Hol elfogadja, hol nem, kínálgatni kell.
2016. aug. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem kell adni, de ha igényli, akkor adj. Az én fiam nem igényelte, de szerintem a te babád igen.
2016. aug. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen. Szoktam kínálgatni, néha iszik, néha nem. Ha melegebb van sok vizet iszik.
2016. aug. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagy melegben azért jó megkínálni meg sok baba akkor is igényli a plusz folyadékot, ha nincs pl meleg.

Nekem a gyerekorvos azt mondta elég a tápszer de úgy gondolom ha nem kell neki úgyse issza meg. Bár az enyém sose fogadta el hozzátáplálás előtt, azért néha megkínáltam, neki tényleg nem volt szüksége vízre. Azóta se szívesen issza..

2016. aug. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen csajok :) Adtam neki vízet kajcsi után 100ml tápszer mellé megivott 60ml vizet szóval szomjas volt a kis drága mindig elfogadja naponta többször is. Van hogy csak 10-20ml van hogy 60-70. Sokan mondták hogy ne adjak neki de szereti és igényli is szóval örülök hogy megkockáztatam. És annak is hogy itt mindig vannak olyan emberek akik segítenek. Tényleg Köszönöm :)
2016. aug. 14. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!