Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 3 hetes kisfiamnak kb mennyi...

Minnie1026 kérdése:

3 hetes kisfiamnak kb mennyi gramm tápszert kéne megennie? Reggel 125 grammot is megeszik, de van hogy csak 80-at és egy óra múlva kéri ismét. Csak tápszert kap, nincs tejem sajnos első perctől nem volt, nem jött meg

Figyelt kérdés

#tápszer #mennyit kell enni
2016. aug. 13. 16:18
 1/5 anonim ***** válasza:
120-at kellene ennie napi 5X, de azért nézd meg a ti dobozotokon is. én most a beba ha pro startot néztem meg. a miénk ilyen korban 4 óránként evett meg ennyit (120-at), éjjelente nem evett. Én sem szoptattam őt egyáltalán.
2016. aug. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Naponta 150 mililitert*testsúlykilogramm. Tehát ha mondjuk 3 kilós, akkor 450 ml-t. Ez az "alapképlet", aztán ezen túl a baba igénye, étvágya szabályozza, hogy ennél többet, kevesebbet, vagy véletlenül pont ennyit igényel a valóságban.
2016. aug. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80-90 elég, a 125 sok még ennyi idősen. Ml-ben.
2016. aug. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amikor kevesebbet eszik,mint amennyivel jól lakna (80 millit az említett 120 helyett) persze hamarabb megéhezik.A babák sem robotok,nem mindig ugyanannyit,ugyanolyan időközönként esznek,kis eltérés természetes.Mindkét gyermekem 120 ml-t evett ennyi idősen,sosem néztem a tápszerdobozon lévő irományt.(most 4 hónaposan egyébként 160-170 fogy el) Amennyi jól esett nekik,annyit kaptak.

A kiszámolós módszer támpontot adhat,de akkor is a kicsi szükségletéhez igazodj.Én is kiszámolgattam kíváncsiságból,kb. 2 hónaposan többet evett,mint amit "kellett" volna.Most meg jóval kevesebb az adagja.Szóval teljes pontossággal nem tudod megmondani,hogy mennyit kellene ennie.A legjobb,ha rábízod a babádra!

2016. aug. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem elégnek tűnik. Az én kisfiam 4 kg felett volt ekkor (nagynak született) és 90-120 ml között evett, 7x egy nap.
2016. aug. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!