Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » A tápszer elkészítéséhez...

A tápszer elkészítéséhez mindig fel kell forralni a vizet vagy használhatok palackos babavizet is?

Figyelt kérdés

10 hónapos a babám, áttértünk a tápszeres etetésre. Igazából már csak reggel és este kap, amolyan reggeliként és az esti ébredéshez.

A kérdésem az, hogy mindig fel kell forralni a vizet vagy használhatok babavizet, amit a mikróban melegítek fel?

Köszi a válaszokat!



2016. aug. 19. 09:57
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
Persze, hasnzálhatsz. Én is azt használok, nem adnék csapvizet a babámnak. Mikroban 15 mp és tökéletes. Csak arra figyelj, hogy felbontás után 24 órával már fel kell forralni.
2016. aug. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem a kórházban azt mondták, ne használjunk babavizet, sima csapvizet forraljunk. Én így csinálom 7 hónapja. Egy nap egyszer forralok, van egy külön teáskannám erre, ha lehűt, műanyag shakerben hűtőben tárolom max. 24 óráig, a maradékot mindig kiöntöm. Ezt melegítem a tápszerkészítéshez.


Utazáskor babavizet vettünk (Szentkirályi), felbontás után azt is hűtőben kell tárolni. Azt is jó elhasználni 1-2 napon belül, felbontás után 24 órán túl forralnám azt is, ha fel akarom használni.

2016. aug. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnő a babavizet ajánlotta, mindegy milyen márkájú (mi a szentkirályit használju).Nem kell forralni, csak felbontás után ha eltelik 24 óra és még fel akarod használni akkor kell felforralni.Mi az 1 literes kiszerelést használjuk ès ami 24 óra után megmarad azt én megiszom, a babának meg bontunk egy frisset.Most a szentkirályi 1 literes akciós a dm-ben, talán a pennyben és a rossmannban is, de oda kell rossmanós kártya hozzá.
2016. aug. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Én váltogatva használok babavizet és forralt vizet is. 1 literes szentkirályi babavíz ha elfogy, 1 liter csapvizet forralok. Aztán megint babavíz és így tovább. A babavíz kényelmesebb mert nem kell várni sem arra, hogy felforrjon, sem arra, hogy lehűljön. :) A csapvizet pedig igen, mindig fel kell forralni. Azt nem tudom, mennyi idős koráig kell így eljárni de nekem 5 hónapos a babám és még sokáig forralni fogom neki. Ja, meg azt még hozzátenném hogy nálunk jó a csapvíz, nincs teli klórral szerencsére (bár ez forralásnál nem tudom, számít-e, de ha már forralás nélkül adod majd neki, akkor fontos szempont lesz szerintem). :)
2016. aug. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Használhatsz. Miért ne használhatnál? Esküszöm, nem értem a kérdésed.
2016. aug. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Utolsónak: nem konkrétan a babavíz volt a kérdés, hanem az, hogy a mikróban lehet e felmelegíteni.

Szerencsére mindkét lányomnál ment a szoptatás, most eü. okok miatt át kellett térjek a tápszerre.


Köszönöm a válaszokat!

2016. aug. 20. 08:56
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát ne haragudj de a kérdés egyértelműen arra vonatkozott-ahogy megfogalmaztad- hogy forralt víz vagy babavíz lehet-e? Igaz, hogy említetted a melegítést, de nem tűnt kérdésnek. Bocs, hogy nem vagyok gondolatolvasó!
2016. aug. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én mindig babának (is) való ásvényvizet hasznaltam.
2016. aug. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekunk Jana babaviz van. Belerakom a cumisuvegbe meg a tapszert is osszerazom aztan belemegy a cumi melegitobe. (Avent marka) nem volt draga 7500 ft volt a babaszalonba. 4 perc alatt elkeszul:) a mikroba nem teszem. De a vizet kulon nem forralom fel. Gondolom a mikrotol se lesz semmi baja.. :)
2016. szept. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!