Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Szerintetek hozzá táplálhatom,...

Rockmokus kérdése:

Szerintetek hozzá táplálhatom, mondjuk almapéppel?

Figyelt kérdés
Sziasztok+ Kisfiam 2 hónapos 5kg és 3-4 óránként megeszik 200 gr-ot a milumil bukós tápszeréből mert a híg tápszereket rendszeresen visszabukta. miután megette a 200 gr-ot még sokszor 1-2 órán keresztül nyugtatom, mert még mindig úgy sír mint aki éhes. Édesanyám szerint nyugodtan adjak neki almát. ezen a héten megyünk oltásra, ott majd a dokit is megkérdem de kíváncsi vagyok a véleményetekre. Tejem nincs pedig küzdöttünk érte de nem indult be. (majdnem 2 hétig volt minden nap masszírozva, fejve minden etetés után de 30-40 gr-nál nem lett több a tejem az meg kevés volt a babámnak)

2016. aug. 22. 15:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
71%

Raersz még, hová siettek?

Adj több tápszert, ha éhes, az anyatejes csecsemő sem mindig fix adagot eszik.

2016. aug. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%
Nem lehet, hogy azért nyugtalan utána mert sok neki. 200g baromi sok egy kisbabának egyszerre.
2016. aug. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
72%
Felesleges hozzátáplálni - kicsi még hozzá a babád, és logikátlan is almával helyettesíteni a tápszert. Az almának ugyanis kisebb a kalóriasűrűsége. 200 g alma 104 kcal, 200 g tápszer meg 132 kcal. Adj neki több tápszert, ha megeszi/megenné, lehet, hogy növekedési ugrása van.
2016. aug. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
84%
Nem lehet, hogy ekkora adagtól fáj a hasa? Az én 5 hónaposom sem eszik ennyit egyszerre.
2016. aug. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
A védőnő szerint így is sokat eszik, mert ez a 4-6 hónapos adag a doboz szerint. Az a baj hogy így is olyan mintha nem lenne elég tápláló és széklete sincs úgy naponta csak minden másnap. A védőnő azt mondta keltsem fel 3 óránként és adjak csak 150-et. Kipróbáltam a egy nap. Az egész napot végigsírtuk nem is aludt rendesen, így estére megint 200-at kapott, és így is 2 órámba telt elaltatni szegényt.
2016. aug. 22. 15:39
 6/20 anonim ***** válasza:
84%
Ja igen, és az is lehet, amit a 2-es válaszoló ír, 200 g tápszer megterhelő lehet egy ilyen pici gyomornak. Fájhat a hasa.
2016. aug. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Sajnos megeszik ő többet is ha adok..... és akkor jön a kajakóma. Hózzáteszem nem jon vissza általába a büfivel kaja, csak ha nagyon mohó. A 200-at azt 10 perc alatt becsókolja.
2016. aug. 22. 15:42
 8/20 anonim ***** válasza:
58%

Ha kipróbáltad kevesebbel, és nem vált be, akkor próbáld meg többel, vannak olyan babák, akik már egész pici korukban sokat esznek. Később akár csökkenhet is a mennyiség, az én fiamnál mindig változik, hogy mennyit eszik meg, mondjuk ő anyatejet is kap mellé. Az első gyerekem sem evett mindig ugyanakkora mennyiséget, annyit adtam neki, amennyit kért.

A védőnőnek meg mondd meg, hogy a pici babád sajnos nem tudja elolvasni, mi áll a dobozon, így nem tudja magát tartani a használati utasításhoz...

2016. aug. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
75%

Esetleg még kipróbálhatod olyan cumival, olyan cumisüvegből adni, amiből lassabban jön. Ha tíz perc alatt megissza, az szerintem gyors, mondjuk mi nem használunk cumisüveget, szoptanítból kapja a pótlást.

Egyébként ezt a kajakómát nem értem. Két hónaposan mindkét gyerekem elaludt kajálás után, amennyiben jól lakott. Később már igényelték a játékot, de ilyen piciként csak ettek meg aludtak - meg pelenkát kellett nekik cserélni. :)

2016. aug. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
58%

Nem, 6 hónapos kort ki kell várni. Anyukád egy olyan kor gyermeke, amikor még a 2 hónaposokat eperrel etették, most meg csodálkoznak, hogy a lányuk allergiás az eperre. Ne hallgass rá! Nem tudja jobban azért, mert valahány gyereket felnevelt. A tudomány tudja jobban akkor is!:)


A dokit a tápszeres etetésről kérdezd meg, ne arról, hogy adj-e almát a 2 hónaposnak. A gyerekünk 5,5 hónapos, vagyis kb. 2 hét múlva elkezdjük a hozzátáplálását, még vele is nehezen tudom elképzelni ezt, nem ha megnézek róla egy 2 hónapos korából való fényképet és elképzelem, hogy szilárdat eszik.

2016. aug. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!