Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Sajnos nincs elég tejem....

Sajnos nincs elég tejem. Valószínűleg mert elég vékony alkatú vagyok,53 kilóval mentem szülni. Így lehetne kérni hogy kapjon a babám mástól anyatejet, de én irtozóm a gondolattol is hogy másét igya. Így maradnék a tápszer mellett, szerintetek?

Figyelt kérdés
2016. szept. 12. 14:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

Én is irtoztam a gondolattol h maset igya.

Mindket gyerkocom tapszeres volt. Mindketto maximalisan egeszseges!

2016. szept. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%

felénk a kórházban az újszülötteknek pláne a korababáknak anyatejet adnak, ha pl nehezen indul be az anyai tejtermelés. nayon bíztatnak a sűrű szoptatásra, mert spórol nagyon a kórház az anytejjel és azon vannak, hogy anyukának mihamarabb beinduljon és nőjjön a mennyiség.


a súlyod nem befolyásoló tényező, max ha nem eszel, vagy dohányzol. akkor nincs energiája tejet termelnie a szervezetnek.

2016. szept. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem ez önzőség. Ha megkaphatja azt, amiért más aranyárban fizet nem véletlenül, miért ne itatnád máséval? Attól még te maradsz az anyja. Nincs az a tápszer, ami felér az anyatejjel.
2016. szept. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Én is írtóztam a gondolattól annak idején. Tápszeres volt, 2x volt beteg eddig a 6 év alatt. Okos, ügyes nagylány. :)
2016. szept. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Mi megpróbáltuk a donor anyatejet anno a fiamnál. Úgy fájt tőle a hasa, hogy gyorsan abba is hagytuk, kapott tápszert. Már 4 éves múlt, nem betegesebb, mint az anyatejes társai. Közösségbe kerülésig egyszer volt talán náthás, utána persze jöttek a betegségek, de az anyatejeseknél is ugyanúgy.
2016. szept. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

Biztos, hogy nem a súlyod miatt nem tudsz szoptatni - én 42 kilós gebeként :) is tudtam, és több kis mellű és nagyon vékony barátnőm is hosszabb-rövidebb ideig szoptatta a babáját.

Ha szeretnél szoptatni, mert azért az lenne az ideális, érdemes felkeresned egy szoptatási tanácsadót. Vagy megírhatod, mikor szültél, mit próbáltál már, hátha itt is kapnál jó tanácsot. De ha végképp nem megy, nem érdemes beleőrülni és jó a tápszer is.

2016. szept. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
47%
Engem is kiráz a hideg attól, hogy más tejét igya a gyerekem, de az ő érdekeit tartom szem előtt. Az anyatej pótolhatatlan, sokkal jobb egy csecsemőnek mint a tápszer. Ha kellene, hiába undorodnék tőle inkább anyatejet kapjon, ha van lehetősege rá! Ez nagyjábòl olyan, hogy te undorodsz a hústól, s ezért nem adsz a gyermekednek, hiába szeretné a gyerek s tudod, hogy kivalo tápanyagforrás s szüksege lenne a gyerekednek rá. Én is irtózok más amyatejétől, DE a gyermekem érdekeit helyezem előbbre. Szerintem makacsság, s kicsit önzőség megvonni a gyerektől azt a jót, amitől mi fujjogunk.
2016. szept. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Július végén született a kisfiam.A legelejétől tápszert adok neki.Nagyon kevés tejem van,próbálom fejni de nem megy meg nagyon is fáj..

Mellre tenni meg még rosszabb,látom hogy kevés neki,mindig kiegészítem tápszerrel.Javasolták a leveseket,citromfűteát meg hogy nagyon sok folyadékot igyak,de nem sokra mentem vele,és nem szeretném ha más tejét inná,honnan tudhatom az a nő milyen életvitelt él..

2016. szept. 12. 14:47
 9/12 anonim ***** válasza:
78%
Ha anyatejleadó állomásokon keresztül kapja a baba, azok megbízhatóak, bevizsgálják és mindig frissek. Mindenesetre tedd mellre minél többet, mert az a legeslegfontosabb. Nekem is nagyon fájt eleinte, de tudtam, hogy ha amikortól belejön, elmúlik. Így is lett. Nekem az első hetekben a napjaink nagy részében mellen volt a gyerek. Szopott és aludt.
2016. szept. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
83%

Fontos a sok folyadék, hogy legyen miből, de amitől a tej termelődik, az csak a gyakori mellre tétel. Ha igény szerint, az azt jelenti, hogy olyan gyakran és olyan sokáig, amíg csak a baba szeretné.

Ami infót leírtál, abból csak az jön le, hogy nem szeretnél szoptatni, mert fáj, és ez érthető. Szerintem mindenkinek fáj az elején (1-2 hétig), hiszen egy új igénybevételhez kell hozzászoknia a mellnek. Viszont ezen túl leggyakrabban a rossz technika a ludas (a baba nem kapja be elég mélyen a mellbimbót, pedig még a mellbimbó udvarának nagyját is a szájába kéne "gyömöszölni"). De nem biztos, hogy nálatok is ez a probléma. lehet még befelé forduló mellbimbó, lenőtt nyelv, cumizavar és hasonló "nyalánkságok", amiknek utána lehet olvasni. (www.lll.hu)

Én két hétre kórházba kerültem, amikor 3 hetes volt a gyerekem. Másfél hétig egy másik anyuka tejét (is) kapta (én hálás voltam neki, bár ez azért is volt könnyű, mert megbíztam a védőnőnkben, aki a forrást ajánlotta a férjemnek, aki maga rohangált el érte), majd ez sajnos "bezárt" és onnantól tápszert. Mikor hazamehettem végre, a gyerek étvágya már a kétszerese, az én tejtermelésem pedig csak a fele volt az eredetinek. Én azt hittem, na ennyi volt, de a babám annyira szeretett volna szopni, hogy újra megpróbáltuk. Tápszert mindig csak szoptatás után kapott. Szopi után mindig fejtem (az üreset is), majd rájöttem, hogy jóval egyszerűbb a dolog, ha a babát rakom vissza még egy körre, tehát, jobb-bal-jobb-bal cici, utána tápszer. Nem mondom, hogy nem volt húzós időszak, majdnem egy óra volt minden etetés (de lehetett közben olvasni vagy néha tévézni :) , de elsősorban a gyerekem "szorgalma" miatt 3 hós korára újra csak anyatejes lett.

2016. szept. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!