Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Lehet keverni a tápszereket?

Lehet keverni a tápszereket?

Figyelt kérdés

Babám eddig a milumil nenatal koraszülötteknek való tápszert kapta.Az elmúlt 2 hétben sokat bukott így a dokink milumil ha start optima 1-est írt fel.Egyeztettem a védőnővel és azt mondta, hogy ameddig még van a nenatalból is, keverjem a két tápszert, mivel a nenatalban egyrészt sokkal több vitamin van, másrészt az optima nagyon keserű.Megnéztem az adagolást, mindkét tápszernél 3 kanál tápihoz kell 90 mili víz így lesz 100 mili.(mindkét tápszernek a saját kanalát használom)


Szerintetek ez így rendben van?Érdeklődnék, hogy valaki volt úgy hogy keverte a tápszereket?Mik a tapasztalatok?


A segítséget előre is köszönöm!



2016. szept. 22. 02:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet persze. Nekem a Milumil Ha-t ette,arról lett peptire átállitva,eleinte kevertem,de hiába más ízű,ette simán bármelyiket.
2016. szept. 22. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet. Én ahány tápszerrel találkoztam (sokat próbáltunk), mindegyiknél 1 kanál + 30 ml víz volt az arány. Nálunk bukás gond volt. A reflux tápszertől kevesebbet bukott, de eleinte szorulása lett, így én úgy kevertem, hogy 4 kanál reflux tápszer, 1 kanál sima 1-es tápszer + 150 ml víz. Szóval 20% volt a sima tápszer a speciális mellett, így sűrű is volt, de nem annyira, hogy ne legyen kaki. Idővel aztán elhagytam a "hígítást", kb. egy hónap múlva, ahogy kicsit nagyobb lett, már a tisztán reflux tápszer sem okozott szorulást.


Egyébként én azt nem nagyon tartom valószínűnek, hogy egy másik fajta, de ugyanúgy nem-reflux, azaz híg tápszer segíteni fog a bukáson... Én a helyedben lehet, hogy maradnék nenatalnál, ha összetételében amúgy az jobb a babádnak és sűríteném Nutrilonnal. Mi eleinte azzal sűrítettük a Nestlé Beba HA-t, mert volt kiváltva 4 dobozzal (10 ezernél több) és nem akartam, hogy kárba vesszen. De teljesen jó volt bukásra az is, csak gazdaságosabb az eleve reflux tápszer, mint a simát sűrítgetni. Persze ez akkor van így, ha egyébként csak a bukás a probléma, de amúgy nincs szükség speciális tápszerre. Szóval a te esetedben én lehet, hogy sűrítenék inkább.

2016. szept. 22. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet keverni, de ennek amit írsz konkrétan értelme nincs. Az optima nem reflux tápszer, nem fogja megoldani a gondot. Mint előbb írták, Nutriton a megoldás. Recept nem kell hozzá, nem olcsóbb úgy sem.
2016. szept. 22. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Csak a bukás a gondunk.Volt vérvétel és vizelettenyésztés, nem beteg Hála Istennek.Mondta a doki nèni az AR tápszert, de mivel így is nehezen kakil, azt mondta próbáljuk ki előszört az optimát.A sűrítőt nem is említette.😣 2 napja keverem neki a tápszert, meg is eszi a nagyját, de annyit büdös puki van így, hogy eszméletlen.
2016. szept. 22. 07:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Mikor Pregominra tértünk át kevertük mi is orvosi javaslatra egy ideiv és egyre többet kapott az újból és kevesebbet a régiből, nagy eséllyel rögtön teljes adagot abból meg se evett volna (elvileg attól rosszabb ízű nem nagyon van csak sajnos muszáj volt) szóval nem gondolnám, hogy ne lehetne keverni tápszereket.
2016. szept. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!