Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Mikrós sterilizálás sterilizál...

Mikrós sterilizálás sterilizáló nélkül?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nagyon kemény nálunk a víz, konkrétan kiül a vízkő a cumikra, mikor kifőzöm. Gondolkodom a mikrós sterilizálón, olvastam olyat, hogy nem kell megvenni, teljesen jó egy sima műanyag edény aminek van fedele. Kérdésem, hogy hogy kell sima műanyagban csinálni? Vagy vegyem meg a sterilizálót?

Vagy van ötletetek, hogy mit lehetne kezdeni?


2016. szept. 28. 13:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Sajnos a mikrós sterilizáló is kivízkövesedik egy idő után
2016. szept. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem tudod vízforralóval felforralni a vizet és úgy betölteni az edénybe a forraláshoz?

A vízforralón van szűrő, ami kiszűri a vízkövet.

2016. szept. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%

Szia, én nem mernék sima műanyagban sterilizálni, mert rengeteg rákkeltő anyag bomlik ki ezekből az edényekből mikrózás közben.

Én most tervezem már a 3. babámat, megmondom őszintén, hogy már a másodiknál sem sterilizáltam, forró csapvíz alatt mostam el a cumisüvegeket, soha semmi baja nem volt a kicsimnek. Annyi baci meg kell a kis immunrendszerének, hamarabb megerősödik. Esetleg van mosogatógéped? Ott is bőven elég elmosni 65-70 fokon.

2016. szept. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
próbáltam, de akkor meg a forraló néz ki undorítóan 2 használat után, akkor meg azt takaríthatom. azért gondoltam a mikrósra...
2016. szept. 28. 13:25
 5/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
55%

Vagy raksz egy kis ecetet a kifőzéshez (utána persze vízzel le kell öblíteni), vagy ioncserélt vizet használsz. Tök mindegy, hogy fazékban főzöl vagy mikróban (ha bent úszik a vízben a cumi, ugyanúgy felforr a víz és ugyanúgy kiül rá a vízkő).

Vagy gőzsterilizálót veszel, mert annak csak az alján ül meg a vízkő, a sterilizálandó tárgyakra már desztilált vízgőz kerül elvileg (mondjuk én azt is ioncserélt vízzel használtam).

De az is hasznos tipp, amit egyik előző válaszoló adott, hogy forrald fel először a vizet, hűtsd le, akkor már kiül a vízkő az edényre / vízforralóba (annyira nem szűri ki a vízkövet az a szűrő, inkább kiül a vízforraló aljára), és azzal főzd ki a cumit.

2016. szept. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
van gépem, de nem mossa le az üvegekről a mintát? nem is a minta érdekel, de a ml jelölés kellene rá azért. eddig nem mertem beletenni emiatt.
2016. szept. 28. 13:26
 7/9 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy bármit csinálsz vízköves lesz, ha kemény a víz.


A mikrós sterilizáló praktikus, mert egyszerű és gyors, én szeretem, de tényleg vízköves annak is az alja.


Sima műanyagban én sem csinálnám, mert egyrészt nem egyforma a műanyagok hőállósága, másrészt ha kevés vizet teszel bele (mert nem tudhatod mennyi kell használati utasítás híján) simám megolvad a műanyag. Én már jártam így műanyag tállal, ráolvadt a mikrós forgótálcájára, igaz nem pont sterilizálni akartam benne, de akkor is.

2016. szept. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Vilcsianyuja ***** válasza:

Úgy érted, gőzsterilizáló géped van? Az biztosan nem mossa le a mintát. Vagy az ecetre gondolsz? Arról esetleg el tudom képzelni, márkától függően. Én most már csak AVENT tanulópoharakat és MAM játszócumikat főztem ki ecetes vízben utóbbi időkben, meg nem mondom, hogy esetleg az ecettől vagy simán a használattól kopik rajtuk a minta. Én inkább utóbbira tippelnék. A beosztás a poharakon sértetlen, a cumik gombján a kis állatfigurák kopnak erősebben.

Ja, és az itatópoharakat én is be szoktam rakni mosogatógépbe, 60-70 fokos mosásra. Ilyen hőmérsékleten pasztörizálják a tejet. Elvileg a cumisüvegek használati útmutatójában jelzik, hogy az adott termék mosogatható-e gépben.

2016. szept. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
Ja bocs, utólag rájöttem, hogy a gép a mosogatógépet jelenti :) De nagyjából azt is megválaszoltam előzőleg.
2016. szept. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!