Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Gyerekorvos írhat fel emelt...

Gyerekorvos írhat fel emelt támogatással tápszert?

Figyelt kérdés
Kisbabámnak sajnos különleges tápszerre van szüksége. A kórházban kértem javaslatot de leráztak azzal,hogy a gyerekorvos 1 éves korig fel tudja anélkül is írni. Most viszont azt mondták nekem,hogy nem biztos felírhatja így de kontrollra csak 2 hónap múlva van időpontunk és nem mindegy, hogy 1700 Ft-ba kerül vagy 400-ba.. Van köztetek esetleg olyan akinek javaslat nélkül kiemelt támogatással írja fel a gyerekorvos a tápszert?
2016. okt. 4. 11:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem
2016. okt. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Koraszülöttség miatt mi kiemelt támogatást kaptunk a tápszerre.Az első adagot még a kórházban írták fel, a zárójelentésen rajta volt, hogy mit kell ennie a babának, gyerekorvos így ugyanúgy fel tudta írni kiemelt támogatással.
2016. okt. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

És ha a zárón ez áll?


Otthonra javasolt:kizárólag extenzíven hidrolizált tápszer (Mil.Pregomin) alkalmazása gastroenterológiai kontroll vizsgálat időpontjáig.

2016. okt. 4. 11:50
 4/10 A kérdező kommentje:

2.


Köszönöm, csak utána láttam, hogy elküldtem :)

2016. okt. 4. 11:56
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez szakorvosi javaslatnak minősül, ez alapján elvileg felírhatja.
2016. okt. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor csak van valamiféle javaslat...
2016. okt. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én is azt gondoltam,hogy ez annak minősül, de a védőnő bizonytalan volt.
2016. okt. 4. 12:44
 8/10 anonim ***** válasza:
Felirhatja nekünk is ezt írták fel ( bár még anyatejes. de ha bármi lenne csak ezt eheti ) beszéltem a gyerek orvossal felirhatja ha szükségünk van rá.
2016. okt. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Írhat.


370 ft-ért eus emelt támogatással írta fel a Pregomint 1 éves korig, azóta csak gasztroenterológiai javaslattal, szintén eus emelt támogatással.

Neocate tápszert nem írhat fel. Peptit, Pregomint igen. 300 valamennyiért.

2016. okt. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ha zárón rajta van az szakorvosi javaslat így felírják a házinál is támogatással. Olyan mint a felnőtteknél a gyógyszer.
2016. okt. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!