Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Refluxos babák anyukái milyen...

Refluxos babák anyukái milyen jelei voltak annak hogy a gyerkőcötök refluxos?

Figyelt kérdés

Komolyan mondom, hogy már nem is tudom hány írást olvastam a neten erről de egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy refluxos-e a babám vagy sem. 3 hónapos koráig semmi gond nem volt, aztán egyik napról másikra elkezdett bukni.Nem minden etetésnél ès nem is minden nap de hatalmas mennyiségeket, más tünetet nem tapasztaltam.Voltunk is a gyerekorvosnál, megnézte de csak tápszerváltást javasolt.Sokkal kevesebb a bukás heti max 5-6 alkalom, de azok nagymennyiségiűek.Akkor nem sír, nem nyűgös csak kijön a kaja aztán mosolyogva néz.Olyan is előfordult, hogy etetés után 1 órával jött vissza a tápszer.Viszont ma észrevettem, hogy elég sokat köhécsel ezetés közben és azon kívül is és születése óta sokat csuklik.Olvastam, hogy ezek is lehetnek a reflux jelei.Most 4 hónapos napi 7 alkalommal eszik 100-110 milit.


Ma pl. az egyik etetés alkalmával nagyon nyugtalan volt, bekapta a cumisüveget de csak sírt, mondjuk utána bekapcsoltuk a fehérzajt rögtön megnyugodott és evett szépen.Tehát nem tudom ezt mire vélni.Én józan paraszt ésszel azt gondolom, ha fáj neki a nyelés, gyomorsav jön fel akkor akármilyen zenét, fehérzajt bekapcsolhatok akkor sem fog enni a fájfalomtól.Már 3 napja semmilyen bukás nem volt. Hízni hízik bár nem olyan ütemben ahogy eddig, de egy hónap alatt a 750 grammot így is meghízta.


Mit gondoltok ez reflux lehet?Vigyem el gasztroenterológushoz?Nem akaraom felesleges herce-hurcának kitenni mert már nagyon sok mindenen ment keresztül fiatal kora ellenére😣, de ha baj van akkor azt meg kezelni kell.


A segítsèget előre is nagyon köszönöm!


Meg egy kérdés, ha a nyelőcsövétarja a gyomorsav azt a gyerekorvos is látja?Csak ezért kérdezem, mert pénteken megyünk hozzá.



2016. okt. 12. 23:09
 1/5 A kérdező kommentje:

Amit már teszünk a bukás ellen:

- ágyat megemeltük

- gyakori etetés kis mennyiséggel

- egy etetésen belül is megállunk büfizni

- legalább 15 perc büfiztetés és utána még egy darabig ölben van

2016. okt. 12. 23:13
 2/5 anonim ***** válasza:

Három hónaposan kezdőd refluxról még nem hallottam, de persze nem vagyok gyerekorvos.


Nem lehet, hogy túl nagy sebességgel jön a tápszer a cumisüvegből?

2016. okt. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mam-os cumisüvegből eszik szinte az elejétől és még mindig a legkisebb lyukúból az 1-esből.Nem hinném hogy az lenne a gond.
2016. okt. 13. 00:24
 4/5 anonim ***** válasza:

Az En kisfiam refluxos.

De O napi szinten bukott 5-6 szor.sott,tobbszor.rendszeresen jott vissza kaja utan 1-2 oraval is,es vol olyan is hogy eppen a kovi kaja elott bukott.bukott ugy,hogy fel orat fuggolegesben volt,aztan a babakocsiban felig ulo pozicioban,vagy a pihiszekben,hordiban.tehat barhogy raktam,bukott.

Egy nap elhasznaltunk 10-12 textil pelust.

AR es tapszert eszik,es mar regota hozzataplalunk de meg igy is elofordul nagyobb mennyiseg.

Probaljatok ki az AR es tapszert,egy probat meger,a dokinak meg olyan mindegy mit ir fel.

2016. okt. 13. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én babám majdnem minden etetés után többször is bukott. Azt mondták refluxos UH alapján. A súlya 4 hónaposan 7,3 kg volt (3,6-al született) és mosolyogva bukott, éjjel jól aludt úgyhogy nagy baj nem lehetett.
2016. okt. 13. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!