Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Mennyi tápszer kell így neki?

Mennyi tápszer kell így neki?

Figyelt kérdés
Szombaton lesz 1 hós,délelőtt csak szopi,délutántól kiegészítésként tápszer,éjjel csak tápszer,és nemtudom mennyit adhatok neki így,mert eddig kapott 60 ml éjjel,kb 3 órát aludt is,de most kb 1 óra alvás után újra kel enni,gondoltam kevés,adtam neki 80 ml de így is csak kb 2 órát bírt ki,még ezis kevés neki?mert éjjel megetettem 2 kor félóra után újra jelezte h éhes adtam neki evett kb 10 ml- t és rá 1 órájára újra kelt enni,akkor 90 ml evett.délután és éjjel mennyi tápot adják neki,mert sokszor megcsinálom,felét eszi még a többit még öntöm ki,viszont nagyon drága a tápszer ahhoz h csak úgy kiontogessem.
2016. okt. 17. 10:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A tápszeres dobozokon rajta szokott leni az életkor szerinti adagolás.


Nyilván az egy körülbelüli érték, nem baj, ha 30 ml plusz mínusz van, de ilyen korban nyugodtan ehet egy étkezésre 100 ml-t. Akár napi 8-szor is ha kéri.


Mivel csak egy hónapos így teljesen normális ha nem bír ki 3-4 órát még egy étkezéssel, főleg ha nem eszik egyszerre sokat. A 2 óra teljesen jó. Viszont törekedni kell arra, hogy azért 2 órát mindig ki kéne húzni két etetés között. (Nem szerencsés óránként etetni a gyereket több okból sem. Egyrészt gyakoribb a hasfájás, hiszen az emésztetlen kaja rákerül a félig emésztettre, másrészt senkinek semmire nincs ideje és senki nem is érzi jól magát így.)


Ha fél óra múlva eszik 10 ml-ert akkor ott az a baj, hogy igazából félreérted a jelzéseit és nem éhes, hanem más baja van. Így viszont ha mindig etetgeted 20-30-akkal, akkor nyilvén egyben nem fog soha megenni 100-at, mert sosem lesz annyira éhes, viszont nem fog kibírni 2 órát sem.


Nem kell minden sírásnál megetetni, mert valószínű nem éhes, nem azért sír. Ha álmos altatni kell, ha unatkozik játszani vele, lefoglalni stb és pár nap alatt beáll az, hogy 2-2,5 óránként eszik nagyobb adagokat.


A tápszert nem kell kiönteni egyből, egy napig simán eláll a hűtőben. Én a maradékot mindig elteszem és a következő etetésnél annyival egészítem ki megint, hogy meglegyen az egy adag. Nyilván így is lesz néha amit ki kell önteni, de nem olyan sok.


A dobozon persze azt írják, hogy mindig friss kell, de ez nem megoldható. Kórházban a csecsemő osztályon is az egész napos adagok előre el vannak készítve és a hűtőben vannak. Semmi gond ezzel.


Nálam az a szabály, hogy kétszer szabad felmelegíteni. Harmadjára nem, akkor már kiöntöm.

2016. okt. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tápszeres dobozon nincs táplálási javaslat? A miénken úgy írják, hogy hogy 3-4 hetes babának 120 ml víz + 4 adagolókanál, napi 5 alkalommal. Ez Lactogen Harmony, de szerintem a többin is hasonló... Ezt kell összevetni a baba igényeivel. Gyerekkórházban úgy csinálják, hogy bekevernek egyszerre nagyobb adagot, lehűtik, aztán annyit melegítenek belőle, amennyi éppen szükséges.
2016. okt. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Beba 1 és tápszert kap,adagolas pedig a szokásos h el kell osztani az étkezésekdddsddddds SASkel,de mivel délután mint kiegészítésként kapja,azért nemtudom.ha fel lehet melegiteni akkor az lesz h a maradék megy hűtőbe ha kijön 1 étkezésre való megmelegítem és azt kapja.akkor valahogy megpróbáljuk kihúzni a 2 és fél órát akkir majd kap 100 ml és reméljük beáll megint,mert eleinte szépen elvolt kb 2 és fél 3 órát két étkezés közt,köszi a tanácsot
2016. okt. 17. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!