Milumil sinemil kérdés?

Figyelt kérdés

Első babás anyuka vagyok, babám beba ha pro 1 tápszert eszik/evett de mostanábam nem nagyon akarja elfogyasztani.A védőnő tanácsára milumil sinemilt vettem sűrítés gyanánt.Lenne néhány kérdésem ezzel kapcsolatban it elfelejtettem megkèrdezni.Remélem segítetek nekem.☺


1. Ezt minden etetésnél bele lehet keverni a tápszerbe vagy csak 1-2 alkalommal?


2. A sinemillel kevert tápszerből ugyamannyit "kell" megennie a kicsinek vagy elég ha kevesebbet eszik mert sűrűbb és tàplálóbb?


3. Így nem fog nagyon felfújódni a babàm?


4. Cumisüvegből adom így ugyanúgy meg kell büfiztetni, ugye?


A válaszokat köszönöm!



2016. okt. 25. 18:58
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Azt mèg elfelejtettem megkérdezni, hogy ugye nem okoz székrekedést?
2016. okt. 25. 19:08
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, ezek a védőnők!

A sinemil nem jó sűrítésre (túl sokat kellene ahhoz belerakni). Hízlalásra annál inkább, ha így tervezed adni (nem ajánlott).


Fordulj az orvoshoz és keressetek másik tápszert!

2016. okt. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Jaj most megijesztettél.Már ez a harmadik tápszer amit próbáltunk, gyógyszereket kiskanállal kapja, azért gondoltam hogy most már megpróbálom a tápszert is kanállal adni mert a kanalas evés tetszik neki.Ki is próbáltuk, de még úgy látom nem bírja kanállal megenni az adagját, viszont a cumisüvegból szépen megette (nem sűrítettem be nagyon).
2016. okt. 25. 19:32
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán mennyi idős?

Olvasd el a dobozt, hogy mennyi kcalt tartalmaz! Pár evőkanállal bőven megduplázod a bevitelét.

Jó dolog a sinemil (allergiásnak, refluxosnak), de nem így.


Humana baby fit, ha az édes dogok bejönnek neki.

2016. okt. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
4 és fél hónapos, de korababa volt korrigált kora 3 hónap.A védőnő nem ajánlotta a humana fit-et mert nem hipoallergén.Mondjuk ha egy picit hízik tőle az nem baj, mert mostanában nem nagyon hizott de nem akarom felfújni szegèny gyereket...azt akarom hogy jo legyen neki.
2016. okt. 25. 19:57
 6/12 anonim ***** válasza:
Eleve 4 hónapos kortól adható csak a Sinemil és a korrigáltat kell nézni!
2016. okt. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Jól mondják a lányok, Sinemillel nem lehet sűríteni. 4 hónapos kortól pépként adható egész nyugodtan. (Korababánál nem tudom, hogy ilyenkor a korrigált kort kell-e figyelembe venni.)


Kifejezetten sűrítésre pl. a Nurilon por való, ezzel sűríthetsz hipoallergén tápszert is, ettől az marad. Nálunk kicsit pukisabb lett tőle a baba. Utána áttértünk Baby Fitre, nagyon bevált, 9 hónapos elmúlt és reggel-este még mindig ezt eszi. Ez amúgy 0-tól kisdedkorig adható. De amúgy attól, hogy hónapokkal ezelőtt korababa volt, ez hogy hat ki arra, hogy feltétlenül hipoallergén tápszert kell még mindig kapnia?

2016. okt. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A gyerekorvos mit szól a humana baby fit-hez? Van indok arra, hogy HA tápszert kap vagy elővigyázatosság?

Egyébként a beba pro 1 is jobb ízű, pont a HA tápszerek keserűbbek.

2016. okt. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Azért kap HA-s tápszert mert korababa illetve szerintem inkább elővigyázatosság.Gyerekorvost nem kérdeztem még a humana baby fitről (védőnővel közvetlenebb a kapcsolatunk ezért vele beszéltem) de mindenképpen fogok vele is róla beszélni.Az a baj hogy nem eszik úgy a baba mint eddig...tegnap este 9-kor megevett 130 milit, de nem volt büfi akármit is csináltunk, majd bukott is legalább 50 milit. Aztán fél 12-kor evett 50 milit.Majd ma reggel fél 10-kor 50-et, egy óra múlva még 30-at, egészen délután 1 óráig mindössze 80 mili volt a gyerekbe ami nem normális.Ezért gondoltam a kanalas módszerre, hátha az bejön neki és szívesebben eszik.Betegnek nem beteg mert múlthéten voltunk kivizsgálason, vérvételen.
2016. okt. 25. 21:02
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Logikátlan hogy a sinemil mehet, a nem HA tápszerre váltás pedig no-no. Oké hogy a sinemil/sinlac hipoallergén gyógypép, de idősebb babákbak.


Több hátránya is lehet, ha sinemillel sűríted a tápszert.

Az egyik legnagyobb, hogy könnyen túltáplálhatod.

Megterhelheti a gyomrát. A szentjánoskenyérmag elfogyasztás után még dagad a pocakjában. Ami refluxosnak remek, de másnak nem. Főleg nem egy korababának.

A sűrűbből sok baba hajlamos kevesebbet enni. Ami a kcal-többletet ugyan megoldja, de a folyadékfogyasztás kevés lesz.

Igen, székrekedés. Mindig akkor adtam sinlacot, sinemilt, ha vmi kicsit meghajtotta, mert ez ellentétesen hatott.

2016. okt. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!