Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Kétségbe vagyok esve, mit...

Kétségbe vagyok esve, mit csináljak? Részletek lent

Figyelt kérdés

4,5 hónapos babám egyszerűen nem akar enni, nagyon rossz evő.Már 3 tápszert próbáltunk ki, mindegyiket ette, ideig-óráig de aztán nem kellett/kell neki.Van olyan hogy 12-14 órát elvan kaja nélkül.Van olyan etetés amikor 20! milinél többet nem eszik, pedig megbírna enni 140-et is.Akkor jön a következő etetés sír, hogy éhes és megeszik max 60 milit a többit úgy kell erőltetni, van hogy egy óra is elmegy egy etetéssel. Sír, eltolja a cumisüveget a kezével, összeszorítja a száját.Az viszont biztos hogy nem hasfájós.Minden etetésnél már görcsben van a gyomrom.


Olyat ne is irjatok lègyszi, hogy tudja a baba hogy mennyire van szüksége, annyit eszik amennyi kell neki blabla mert akkor ő egész nap ellenne 300 mili kaján.


A védőnővel és gyerekorvossal is beszéltem már erről, de igazából mindig ott lyukadtunk ki, hogy tápszert kell váltani. Mivel korababa volt így még a hozzátáplálát nem javasolják, talán majd egy hónap múlva.Súlya (3 napja mértem) 5160 gramm fogyni eddig még nem fogyott de nem is hízik szinte semmit.


Mit tanácsoltok?Hova vigyem?Nézessem meg gasztroenterológussal?Vagy csak váltogassuk a tápszert mert lassan úgy is kezdjük a hozzátáplálást?


A válaszokat előre is köszönöm!



2016. okt. 26. 22:52
 1/4 anonim ***** válasza:
49%

Anyatejet nem írt a doki, azt nem próbáltátok. Próbálj meg valamelyik anyukától venni hátha azt megeszi. Hozzá táplálásnál először csak egy étkezést tudsz kiváltani az meg neki nem lenne elég.

Gasztroenterológushoz elvinném hátha valami speciális tápszert tudna.

2016. okt. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Más probléma miatt de mi is kerestük a megfelelő tápszert. Az 5. vált be. Próbáljátok ki más fajtát hátha megfelel neki valamelyik.
2016. okt. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kettes válaszoló megkérdezhetem, hogy Nektek mi vált be?Már próbáltuk a milumil ha optima 1-et, egy másik milumilt de arra nem is emlékszem hogy mi volt, mert talán 4x evett belőle,most a beba ha 1-et kapja, de már nem.nagyon kell neki.Most a beba ha sensitive-vel szemezek (írtam is ki ma egy ilyen kérdést ☺) A humana baby fittet ajánlják sokat de az meg nem HA-s tápszer.
2016. okt. 26. 23:30
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindenképpen hipoallergén tápszer kell neki?Ha nincs ellenjavallat,én kipróbálnám a helyedben a sima 1-est.Kevésbé kesernyés,a legtöbb márkából szeretik a babák.Az én babám is kapott Humana Baby Fit-et,kicsit banános ízű,de az alap 1-es Humana is kellemes ízű.
2016. okt. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!