Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » A kisfiamat 3990gal hoztuk...

Beáta205 kérdése:

A kisfiamat 3990gal hoztuk haza a kórházból 5 hetesen már 5080 g volt rá 2 napra megmértem és csak 5060g. Előtte 2 nappal amikor mértem pont nem volt kaki csak másnap. Lehet vmi baja a picinek? A viselkedésén nem látszik semmi. Menjünk orvoshoz?

Figyelt kérdés
2016. nov. 8. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:
2 nap stagnálás még nem jelent semmi bajt. Lehet a kaki miatt is, vagy másik mérlegen mérted, vagy pont máshogy rúgott a méréskor.
2016. nov. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezért nem kell otthon méregetni. Elég a védőnőnél, majd ő szól, ha gond van.
2016. nov. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Teljesen normális. Nyugodtan elzárhatod a mérleget. Én kb 7 hetes korában kezdtem begörcsölni miatta, és a békesség kedvéért elzártam. Azóta béke és nyugalom van. Elég a védőben való mérecskézés.
2016. nov. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Vilcsianyuja ***** válasza:
Jó súlyban van, szépen fejlődött, ezért tényleg csak magaddal babrálsz ki, ha méregeted. Azt mondom, heti egyszer még elmegy, egy heti hízás talán már nem mutatna ilyen idegesítő ingadozásokat, de tényleg elég a havi egy mérés. Egyébként az 5080g-ot is te mérted, vagy azt mondjuk a védőnő? Mert csak akkor számít, ha ugyanazon a mérlegen lett lemérve, ugyanabban a napszakban. És igen, a széklet is közrejátszhat. Még az is tud számítani, hogy éppen előtte pisilte-e tele a pelust.
2016. nov. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ennyiért orvoshoz menni? :D

Egyik barátnőmék bababoltból kölcsönöztek mérleget, mondván hogy heti egyszer lemérik a babát. Két hónap múlva a csaj már ott tartott hogy napi háromszor étkezés előtt és után is mért. Tiszta idegbeteg lett. Akkor a férje nagy bölcsen megfogta a mérleget, ráparancsolt az asszonyra és visszavitte a boltba. Megmaradt a gyerek, anyuka pedig észhez tért. Havonta vitte a babát tanácsadásra, ahol mérték és soha semmi probléma nem volt. Le lehet vonni a tanulságot.

2016. nov. 9. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!