Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Kisfiam mostanában sugárban...

Kisfiam mostanában sugárban kihányja a tápszert. Mi okozhatja?

Figyelt kérdés
Egy éves, 1 hónapos korától kapja ugyanezt a fajtát (milumil komfort 1), eddig nem volt ilyn gondunk. Most viszont kb egy hete nemhogy bukná, sugárban az összeset kihányja. Szerintetek?
2016. nov. 15. 07:33
 1/10 anonim ***** válasza:
orvost esetleg kérdezted? szerintem ebben a korban már a bukás sem normális, nemhogy a sugárban hányás, más tünet nincs? esetleg valami vírus?
2016. nov. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi az hogy "mostanában"?

Tegnap óta vagy hetek óta?

Nem mindegy. Most van egy hányós vírus, azt is elkaphatta. Persze akkor mindent ki kéne hányjon, amit még megeszik...


Másik ötletem hogy allergiás pl. a tejfehérjére. Esetleg nem most vezetted be a tejtermékeket az étrendjébe? Az pl. kiválthat ilyesmit.

2016. nov. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kb egy hete van ez, ráadásul ő soha nem volt bukós sem. A hányós vírus kizárva, mert csak a tápszer jon vissza!

Nekem is a tejfeherje a gyanús. Voltunk is orvosnál. Amúgy teljes tej es tojasmentes diétán van. Kiutesei lettek úgy egy hónapja, ami a dietatol, vagy nem attól, de elmúlt.

2016. nov. 15. 08:08
 4/10 anonim ***** válasza:

Akkor ezek szerint korábban hozzátápláltad tejtermékkel, akkor kiütéses lett, aztán diétáztatod már hetek (hónapok?) óta és elmúltak a kiütések, viszont most kezdte a hányást.


Ez jó eséllyel lehet az allergia.

Azt kell tudni a tápszerekről, hogy a tápszerben a tejfehérjét különböző eljárásokkal módosítják, a HA-sban is benne a tejfehérje, csak sokkal "trancsírozottabb formában", mint a normálisban.

A ti tápszeretek ha jól tudom nem HA-s kategória.


A tejfehérje allergia sokszor nem azonnal mutat tüneteket, van, hogy egy ideig bírják a terhelést, aztán telítődik a szervezet és egyszer csak tüneteket produkál, amik a megvonásos diétával szépen eltűnnek.


MIndenképp kell nektek gasztros, aki segít felgöngyölíteni ezt a dolgot, de addig is, mire oda kaptok időpontot (ez 3-6 hónap a TB-s rendszeren belül, ha magán úton viszed, akkor pár héten belül kaphatsz), szerintem a gyerekorvossal vedd fel a kapcsolatot, hogy mi legyen az első lépés.


Függetlenül attól, hogy most tényleg tejfehérje allergia vagy sem, a tápot én nem adnám neki, mert amit kihány, az nem jó neki így vagy úgy...


Nekem két ételallergiás gyerekem van, az egyiknél a hányás az egyik első reakció.


Arra viszont számíts, hogy tesztekkel a gasztros sem fogja tudni még kimutatni, a vérteszt és az alkaron szúrkálós teszt is kb. 2 éves kortól működik, az alatt gyakorlatilag egy "kísérletezés" minden.


Ami mindenképp segítség, ha elkezdesz táplálkozási-tüneti naplót vezetni.

MIndent felírsz:

mikor mit eszik-iszik, (reggeli-tízórai stb.)

MIkor és milyen széklete van és milyen "egyéb tünet" jelentkezik.


Sokszor ez alapján sikerül felgöngyölíteni a dolgokat.

2016. nov. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#4 nagyon hasznos, amiket írsz. Koszonom szepen! Igen, szóba került már a gasztros, csak a doki is említette, hogy ebben az életkorban pontatlan a teszt eredménye.

Valoban igy lehet, hogy most sokallt be a szervezete. Kapott mar korabban túrót, sajtot es natúr joghurtot is, semmi baja nem volt. Most kezdődtek egy honapja a tünetek.

Milyen tápszer lenne jó, tudnal konkret márkát? Mig nem jutunk el gasztroshoz, megpróbáljuk. Mert a mostanit mindenképpen elhagyjuk!

2016. nov. 15. 08:33
 6/10 anonim ***** válasza:

Úgy tudom elképzelni, hogy a tápszert még bírta a kisfiad, amíg csak abban a formában kapta a tejfehérjét, és amikor találkozott "élőben" a szervezete a fehérjével, akkor az aktiválta az immunválaszt, és "besokallt"...


Sajnos tápszerekben nem vagyok otthon, én szoptattam a gyerekeimet (emiatt nekem kellett diétáznom).


Úgy tudom a Sinemil meg a Sinlac azok tejfehérje mentesek, Szentjánoskenyérmag az alapjuk, amellé jön a sok kiegészítő vitamin stb.

Viszont a fórumon, aminek tagja vagyok, többektől olvastam, hogy van olyan baba/gyerek, aki arra is allergiás...


Ebben szerintem kérd ki a gyerekorvos tanácsát.


Mondjuk egy éves korban talán vannak egyéb pépek (rizspép, gabonapép), amire le lehetne váltani legalább átmenetileg, amíg nem tisztázódik a helyzet, és egyéb táplálékkal táplálni, hiszen gyakorlatilag már majdnem mindent ehet egy évesen (szerencsére).

2016. nov. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem való tápszer a babának, csak ha másra nincs lehetőség. Allergén, hízlaló szemét. A mi családunkban senki nem eteti ilyenekkel a gyereket. Látszik is.
2016. nov. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A mi dokink gyerektől függetlenül mindenkinek HA tapot irt fel allergia elkerulesere. Ebben is van feherje de nem drasztikusan. A sinlac nem tapszer, az pép, enni tudja csak.

Az utolsó hozzaszolas... Jesszusom.. Ha tuda hogy mennyivel tobb allergias anyatejes van. Az anyatejjel ugyanis mindent megkap a baba is, aztan nem ertik mitől lett ekcémás a gyerek.. Arról miert nincs sehol egy szó sem, hogy anyatejes akar egy honaposan is kap tejet, tojast, glutent??? En is szoptattam volna sokaig a babam ha lehetett volna, de olyan dietat tartottam addig ami nagyon nehezen volt kivitelezhető a sok E es allergen miatt..

2016. nov. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nos a #7-est nem kommentálnám... Az én gyerekem sem poénból lett tápszeres!

Nos kedves #8-as, sajna a mi dokink nem irt hipoallergen tápszert, pedig ma voltunk Nála. Milumil AR-t irt. Szerintetek? Az bukós babának való, szerintem ez sem lesz jó. Kicsit mérges is vagyok!

Hétfőre van idopontunk gasztroshoz, remelem okosabbak leszünk!

2016. nov. 15. 18:45
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha sugárban hany az nem bukas, kar kivaltani.. A sok hanyas biztos nem tesz jot a nyelőcsővének.. Sajnálom ami veletek tortenik, de legalabb utanajartok. Egy anyukaval beszelgettem es annak ellenere adja a tejtermeket hogy ekcémás lett a gyerek. Persze nem biztos hogy attól jon ki de gyanusak az egybeesesek
2016. nov. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!