Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Humana baby fit (banános)...

Humana baby fit (banános) tápszerről mi a véleményetek, mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Az az anyuka vagyok aki sok kèrdést tett fel a nutrilon sűrítővel, gastroruss babyvel, illetve azzal kapcsolatban hogy nem eszik a babám és csendes refluxa is van.Szóval 4 napja kapta a beba ha 1 mellé a gastrotuss babyt és a nutrilon sűrítőt a reflux miatt (nem bukik, a gyomorsav jön fel neki és marja a torkát).Már tegnap másabb volt a szèklete, de ma kemény ès véres volt (

Egybe akkora jött ki mint egy kisebb dió) Rengeteg magándokinál és a kórhàzban is többször jártunk már a nem evés ès a reflux miatt.Most végső elkeseredésünkben megvettük ezt a humana baby fittet (amit egyèbként nagyon nem szerettem volna mert nem HA) hátha ettől nem jön fel neki a sav, de azért tud rendesen kakálni is. Mondjuk úgy csináltam hogy 2 kanál bebát meg 2 kanál humana baby fittet tettem egy adagba, most szèpen be is vágta mint a huzat, csak nem tudom hogy hosszútávon jó lesz e a babànak.


Szóval leírnàtok a tapasztalaitokat a humana baby fittel kapcsolatban?Akár jó, akár rossz.


Nagyon szèpen köszönöm!


Egy aggódó anyuka



2016. nov. 28. 12:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

A véres széklet miatt nem tenném, hanem kórházba vinném. Pl a tejallergia okozhat refluxot is és véres székletet is.

Egyébként az enyém tejallergiás, bukós baba, a menüje ez volt: Pregomin + nutriton + losec.

Próbáltuk a Humana Baby fitet de jobban fájt a hasa és ugyanannyit bukott, mint normál tápszer mellett. Ezután jött a nutriton ezzel max picit javult a bukás így gasztroenterológiai beutalót kaptunk a gyerekorvostól. Ott írták fel a losecet és a pregomint, pár hét alatt rendeződött minden, előbb a hasfájás majd a bukás is. Sajnos sok idő eltelt, túl sok. 7 hónaposan múltak el a panaszai.

2016. nov. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ne kavard a kettot ossze. En is elvinnem tejfeherje allergia vizsgalatra. A csendes refluxot ki allapoitotta meg? Nem kuldott tovabb gasztrora? Mennyi idos a babad? 4 hotol mehetne sinlac is.
2016. nov. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Mi is ennél kötöttünk bukás miatt. Eleinte én is "hígítottam" egy kanálnyi sima 1-es Humanaval, de idővel elhagytam azt is. Komolyabb gondunk nem volt a székrekedéssel, egyszer volt, hogy a 3. napon cukros kamillateával kellett "megkakiltatni", de jellemzően kétnaponta volt magától kaka. Aztán a mozgások beindulásával ugye automatikusan javul a bélműködés.


Nekem már "nagy" a babám, 10 hónapos elmúlt, a reggelije és a vacsorája még mindig ez a tápszer, szereti, nem unja. Mivel ez kisdedeknek is megfelelő, amíg nem un rá, nem is tervezek áttérni tejitalra.


Egyébként úgy ajánlották nekem is ezt a tápszert, sok problémás emésztésű babánál beválik. Lehetne kicsit kevésbé édes, ez az egy kritikám van róla. :) De egy próbát mindenképpen megér!

2016. nov. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Szimplán a bebától nem volt szorulása?

Lányomnak igen.

Neki a Milumil HA Start vált be Nutritonnal.

2016. nov. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
5 hónapos a baba és a kemèny szèklettöl volt egy pici piros vér a kaksin, ez biztos.Eddig csak HA tàpszert kapott, koraszülöttsége miatt nagyon sokszor kell különböző dokikhoz mennünk, rengeteg vizsgálaton és vérvételen vagyunk túl, nem allergiás semmire.A gyerekambulancián voltunk ott 2 orvos is megvizsgálta volt uh, amin mindent rendben találtak.Az orvos témát hagyjuk mert legalább 8 orvos látta.A tápszerről szeretnék véleményeket!Köszönöm!
2016. nov. 28. 13:16
 6/18 A kérdező kommentje:
Nekünk a milimiltól volt, a bebától soha eddig.😢
2016. nov. 28. 13:18
 7/18 anonim ***** válasza:

Szerintem adtam véleményt a tápszerről is! Az pedig szomorú, hogy 8 orvos akik azt mondják csendes refluxa van

1- nem írnak losecet

2- hiszik, hogy az allergia minden esetben kimutatható

2016. nov. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Az lemaradt, hogy ha a nutriton kevés, ez se fogja megoldani a gondot, nálunk még a nutriton volt a legjobb.

(1-es és 7-es és már tegnap vagy tegnapelőtt is írtam)

2016. nov. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
A kemény széklettől is berepedhetett picit a végbele és lehetett attól a vér (nálunk hozzátáplálásnál volt ilyen gond). Ha elviszed orvoshoz, máris látni fogják, ha ez volt a baj.
2016. nov. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Senki ne értse fèlre nem akarok bunkóskodni vagy ilyesmi, csak már annyira el vagyok keseredve.....mert semmi sem jó a babámnak.Az meg tényleg nagyon szomorú hogy ennyi orvos is csak odáig jutott hogy vény nèlkül kapható cuccokat ajánl. Dec. 5.-èn megyünk fejlődésneurológiai vizsgálatra, 6-án immunulógiai vizsgálatra majd azért ott is jelzem a doktornőknek, hátha ők írnak fel vagy mondanak valami hasznosat. Jaj azt még egyszer leírnám hogy a babám egyáltalán nem bukik ès nem is hasfájós, a sava sok, az marja a torkát arra keresünk megoldást.
2016. nov. 28. 13:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!