Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Melegíteni kell a tápszert ha...

Melegíteni kell a tápszert ha szobahőmérsékletű baba vízből készül? (anyatej sem meleg, épp csak langyos ugye)

Figyelt kérdés
2017. jan. 3. 16:21
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
A szobahőmérséklet 20-21 fok, a testmeleg tej 36,6. Ez nem kis különbség, úgyhogy igen, melegítsd. Te se ennél jóízűen 22 fokos főzeléket...
2017. jan. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ès ha lehet, akkor nem a kész tápszert, hanem csak előtte a vizet.
2017. jan. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%

Nem melegítettem, születésétől kezdve szobahőmérsékleten kapta. Ez miatt ebből soha nem volt gond, ha megyünk valahova ugyanúgy megette szoba hőmérsékleten is, ugyanígy a bébi étellel is. Mind csak szoktatás kérdése.


Első válaszoló, én megeszek minden ételt hidegen is, sőt valamit jobban szeretek úgy, ez szintén csak szokás kérdése. És egy egy hetes újszülött nem fogja tudni hogy mi a különbség.


De mondjuk még mindig mentünk valahova, nem voltam otthon ülő begyöpösödött, úgyhogy ez nekünk teljesen jó volt.

2017. jan. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én sem vagyok otthonülő begyöpösödött de erre találták fel a termoszt. Lehet benne melegvizet vinni például. Autósmelegítő is van, aki esetleg többet akar erre költeni, meg cumisüvegtároló termosz is.

Ha pedig kirándulni megyünk ilyen időben, el sem tudom képzelni, hogy termosz nélkül induljak, hiszen a tápszer is kihűlne pár fokosra.


Nyáron mikor 30 fok van a lakásban, nyilván nem muszáj melegíteni, de télen én se szívesen eszem hidegen a levest. A hidegtál az más, de a babánál ez nem játszik.


Nálunk 21 fok van a lakásban én így ilyenkor rámelegítek kicsit a tápszerre (vízre) meg a teájára is. Szívesebben fogyasztja langyosan vagy melegen, mint szobahőmérsékleten.


Egyébként amikor pár hetes volt csak, akkor iszonyat meleg volt, ezért volt, hogy nem melegítettem meg, de akkor is érezte a különbséget, ugyanis ha szobahőmérsékleten adtam neki, akkor elkerekedett szemekkel kiköpte a cumit, vagy folyton félrenyelt, melegen meg nem. Nagyobb babáknál már nem annyira lényeges ez, de szerintem minél kisebb annál inkább fontos a melegítés, mert az anyaméhben sosem kortyolt szobahőmérsékletű magzatvizet, illetve az anyatej is 36 fokos, a szoba ritkán annyi. Ahogy elkezd szilárdat enni, szokja az új dolgokat, már kevésbé lesz finnyás a baba az étel hőmérsékletére.

2017. jan. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én is jobban szeretem pl pont a főzelékeket hidegen!:-D
2017. jan. 5. 21:32
 6/6 anonim ***** válasza:

A vizet fel kell melegiteni. A tapszerben levo zsirok csak akkor oldodnak fel rendesen.

Es a baba szamara is fontos.

2017. jan. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!