Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Már miért ne ehetne egy...

Már miért ne ehetne egy másfél éves tápszert?

Figyelt kérdés

Nem én írtam ki a hasmenéses kérdést, de érdekelnének az érvek.


A jelenlegi ajánlás eleve az, hogy a tehéntejet 2-3 éves kor után vezesse be a szülő, és addig tápszer, tejital (ami szintén tápszer) adása ajánlott.


Akkor miért is nagy egy 1,5 éves hozzá?


Kórházakban is szorgalmazzák betegség idején (is), hogy ha hajlandó még meginni a gyerek, azzal kínálja folyadékként a szülő a lábadozót.


Miért? Mert vitamindús és a gyomorhoz kíméletes, könnyebben emészthető bármely szilárd ételnél.


Gyártanak nagyobb gyerekek és felnőttek számára is.


2017. jan. 17. 09:13
 1/5 anonim ***** válasza:
14%
Másfél éves tud normális ételt is enni. Pl. zöldség püré. Az allergén, hízlaló löttyre - alias tápszer - nincs szüksége. Persze, hogy a kórházban ajánlják. Nagy bevétel van a gyógyszerekből, tápokból.
2017. jan. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan ehet tapszert. Akar harom eves is.
2017. jan. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1-es, a kórházi kezelőorvos és az ápoló aztán marha sokat keres rajta, ha azt ajánlja, igaz? Valójában semmit, hisz nem ő írja fel, nem ők adják.

Max. annyit nyer, hogy hamarabb erőre kap a gyerek.


Nem kizárólagos táplálásról beszélek, hanem kiegészítőről.

Max. betegség idején nagyobb mennyiségről.

2017. jan. 17. 09:59
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja nem lesz.

Anno volt egy tápszer, ami nem ízlett neki, de már lejárat környékén volt. A gyerekorvost kérdeztük, hogy kidobjuk-e. Mondta, hogy ha valamelyikünk (szülők) edz, akkor gyakorlatilag fehérjepor helyett használhatjuk, kicsivel lejárat után is jó lesz az még felnőtt gyomornak. Annyit tett hozzá, hogy valamivel ízesítsük, mert felnőttnek elég ihatatlan íze van.

Akkoriban pont jártam edzeni, úgyhogy amíg el nem fogyott, azt ittam fehérjepor helyett. Nekem legalább az adagolásra se kellett annyira figyelni.

2017. jan. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
80%

Nyugodtan ihatja! Az enyém elmúlt 2 éves, és még mindig kapja. Gyerekorvos is támogatja. 3 évesen majd multivitamint és halolajat fog kapni a tápszer helyett.

Nagyon kell nekik a vitamin, főleg, ha válogatós, mint az enyém!

2017. jan. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!