Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 5 hónapos kislányommal hogyan...

5 hónapos kislányommal hogyan térhetnénk át a tápszerre?

Figyelt kérdés
Anyatejes baba, reflux miatt már hozzátáplálom. Nagyon keveseket szopik, van, hogy 350 ml-t egy nap. Voltunk már kórházban kivizsgálásokon, az eredményei jók, de most is 2 hete áll a súlya. Próbálkoztam az igény szerinti szoptatással, nem vált be. A kórházban javasolták a 4 óránkénti etetést, de akkor is csak addig szopik, amíg könnyen jön a ciciből (60-70 g). Utána a tápazeres kiegészítést nem fogadja el. Kezdek beleőrülni az állandó aggódásba. Arra gondoltam, hogy ha nem kapna anyatejet, akkor csak elfogadná a tápszert. Járt vki hasonló cipőben?
2017. jan. 22. 21:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szívd le mellszívóval és add cumisüvegből. Anyatejes babák gyakran nem fogadják el a tápszert.
2017. jan. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fejd le a tejet és add a tápszerhez.
2017. jan. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Fejd le a tejed,amennyit csak tudsz,de vigyázz egy etetésnél csak egy mellböl szivj. Valószínű hogy hamar elfárad cicin,mivel erösebben kell szívni mint a cumis üvegböl. Én már csak abból adnám. Nálunk hasonlo helyzet volt. 6honapos és már csak tápszert kap. Nem volt elég neki a tejem, kevesett szopott,nehéz is volt neki.állt a súlya,nem hizott,volt amujor fogyott is, és akkor döntöttem ugy hogy tápszert adok csak. Jekenleg majdnem 8kiló,boldog kiegyensúlyozott baba.
2017. jan. 23. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Utolso vagyok....kimaradt az áttérés

Mi ugy tértünk át tápszerre, hogy minden 2. Etetésnél azt kapott, illetve éjszakai felkeléseknél csak azt... kb 2hét alatt át állt, és közben a tejem is szépen elapadt.

2017. jan. 23. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Enyém 3,5 hónapos.

Ő nem szopik,üvegből kapja az anyatejet és tápszert. Napi 500, max 600 milit eszik,alig hizik ,vékony baba. Nekem doki azt mondja ilyen alkat,amíg a percwntilis 3% alá nem megy,ne aggódjunk. Most 10% neki. Nem beteges,egészséges,vidám baba.

3250 született,53 centivel (védőnő mérésen 51-el). Most 5,4kg max és 63centi. Szerintem ne erőltesd neki az evést. Nekem is mondták eröltessem bele a 120-at. Nem lehet,kiköpi folyamat. Hajnalba eszik annyit,utána délelőtt 2x60-at csak,du meg van hogy betöm 200-at is egyszerre.

2017. jan. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem 3 hónapos kisbabám van, két hónapos koráig alig-alig gyarapodott (heti 20-70 g-ot). Nem szívta ki rendesen, elaludt szopások közben, ezért a tejem is így állt be. Elkezdtem fejni, mindig többet. és pótolni. Most napi 300 ml-t pótolok neki, és szopik is. Általában délután és este adom a pótlást, hogy nap közben dolgozzon meg a szopizással. Medela sns Szoptanít készüléket vettem (használtan olcsóbb), mert cumisüvegből kapta eleinte, de hamar rájött, hogy úgy kényelmesebb, és nem akarta elfogadni a mellet. Megijedtem, hogy leszokik a szopásról. Azóta gyönyörűen gyarapodik, és szopik is. Macerás a fejés, mert gyűjtögetem a tejet egész nap, hogy legyen elég, de megéri. Szeretnék sokáig szoptatni, ahogy a testvéreit is korábban.
2017. jan. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!