Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Rossz anya vagyok amiért...

Rossz anya vagyok amiért tápszert is adok a babámnak?

Figyelt kérdés

Szülés előtt sokat olvastam az igény szerinti szoptatasról, és meg voltam róla győződve hogy én is így fogom táplálni a babámat. Meg is próbáltam szülés után, de elég nehezen indult mert a babám nem szopott rendesen, én már teljesen kivoltam, ezért kezdtem tápszerrel pótolni, Nagy csalódás volt ez az elején. Úgy éreztem mérget adok neki. Be is depisedtem kicsit. Azt hittem könnyű lesz minden nyöszörgésre cicit adni neki, de rájöttem hogy ez nagyon kemény meló.

Vannak olyan ismerőseim akik még színházba se tudnak elmenni mert nem tudják a babát otthon hagyni. En ezt nem tudom csinálni. Rossz vagyok amiért még igénylem néha a szabadságot, kicsit kimozdulni a gyerek nélkül? Ugy érzem enélkül begolyozok. Attól hogy született egy gyermekem én nem csak anya vagyok, hanem még nő is, nem adhatok fel mindent. Persze nagyon szeretem a babámat ( 3 hetes), de néha jól esik kimozdulni nélküle.

Rossz vagyok amiért



2017. márc. 15. 16:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
93%
Nem gondolom hogy rossza anya vagy, mert tápszert adsz a babádnak, de az számomra érdekes, hogy 3 hét után már depis vagy meg nem bírsz a babáddal lenni :(
2017. márc. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
90%

3 hetes, és már ennyire igényleg a szabadságot, hogy szoptatni is lusta vagy, mert nem bírod, hogy a "gyerekedhez vagy kötve"? Az igény szerinti szoptatás miatt nem kell feladni az életed, könyörgöm.


Én is nő vagyok, és anya. Szoptatok. Ettől függetlenül, eljárok a párommal ide-oda, a szüleim is segítenek. Ugyanúgy szakítok magamra időt. Elmegyek fodraszhoz, kozmetikushoz, szoláriumba. Ha nagyon fontos dolgom van, akkor maximum fejek le tejet, és vagy a párom adja neki, vagy én, ha épp nem tudom cicire tenni.


Persze, a tápszer nem méreg, sokan kénytelenek ezt adni, mert egyszerűen az anyukának nincs teje. Nem attól vagy szar anya, hogy tápszert adsz neki, hanem attól, hogy adhatnál neki tejet is, de te inkább a kikapcsolódást választod, a gyereked helyett. Szép!


Pontozzatok nyugodtan le.

2017. márc. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
94%
Boritekolhato volt;) Errol kerdezgettel itt napi hatot. Raertel volna meg szulni. Egyfolytaban ezen kattogni egy ujszulott mellett, hogy nem tudsz csavarogni:(
2017. márc. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
93%
Hát nekem az elég kemény, hogy a három hetes picidet magára hagyod, hogy te szórakozhass. Lehet korai volt még neked a gyerekvállalás. Három hetes a kicsi de máris feladtad az anyatejes táplálást, csak mert kényelmesebb üveget adni a szájába mint cicit?
2017. márc. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
80%
Huha. En sokak szemeben a tipikus festett szoke szolimanias pitsa anyuci voltam, megsem jutott eszembe 3(!) het utan ezeken kilenni :) Par honap elteltevel kezdtem nelkule elmenni 1-1 oracskara, es eszembe nem jutott tapszerezni amig volt tejem..
2017. márc. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
53%
Nem vagy rossz anya, ha tápszert is adsz a kicsinek. Nem lesz tőle baja. Azonban szerintem a saját egészséged szempontjából még korai, ha órákra "kimozdulsz" otthonról, a testednek még kell a pihenés, nemrég szültél. A picivel is egymásra kell hangolódnotok, az első hetek erről szólnak. Ez az időszak valóban nagyon melós, de megéri a befektetett energiát. Az természetes, hogy igényled a kimozdulást. Én is így voltam ezzel az elején. Nekem sem volt elég a tejem, ezért muszáj volt tápszerrel pótolnom a szoptatást követően. Én is nagyon rosszul éltem meg az egészet, mert a két nagyobb gyermekem csak anyatejes volt. Aztán láttam, hogy elkezd gyarapodni, a tápszertől sem lett baja, úgyhogy megnyugodtam. A tápszer valóban ad egy kis szabadságot, ha egy-egy kimozdulás miatt egy étkezést tápszerrel váltasz ki, attól még szoptathatod igény szerint. A babának egy kiegyensúlyozott anyukára van szüksége és ha ezt csak úgy tudod elérni, hogy kimozdulsz néha otthonról, ne legyen lelkifurdalásod az alkalmi tápszerezés miatt.
2017. márc. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Fel se merülne bennem, hogy azért rossz anya vagy, mert tápszerezed, de a többi...

Már rajtad ugyan nem segít, se a gyerekeden, de baromi korai volt gyereket vállalnod.

2017. márc. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Voltál szoptatási tanácsadónál?


Az nekem is furcsa hogy 3 hetes gyerek mellől már ki akarsz mozdulni.

2017. márc. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
23%

Én elsőnél két és fél hónapot sírtam ,annyira fájt és szoptattam,mellé tápszert kapott meg anyatejet hoztam,annyira nem volt tejem. Másodiknál is pokolian fájt,megmondtam már a kórházban,hogy én nem fogok szenvedni és sirni,meg vérző mellel létezni,nekiw is hoztam tejet,már tápszeres.

A harmadiknál már nem fogom erőltetni,fejem és amint lemegy a bedurranás,elapasztom.

És -tök nem érdekel ki mit gondol,nem ez az anyaság mércéje. Ahogy az se,hogy három hetes mellől elmegy-e már esetleg egy moziba. Ki mit igényel.

Nekem is volt már ott a baba mamánál többször is,már volt éjjwlre is, 5hónapos.

Én magamtól amúgy nem hagytam volna rá ,de ő mondta már elején hogy ha nem szopizik,maradjon,mert imádja ababát,meg a nagyot is.

Szóval nekem nem fura amit leírsz,viszont ahogy írod,az alapján depis vagy. Mert ha nem lennél,eszedbe se jutna,hogy ezek miatt rossz anya vagy. Nekem nem jut eszembe,és az se érdekel más mit gondol. Nem látok kivetni valót benne,hogy pl beülj egy fodrászhoz pár órára.

2017. márc. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Büszke is lehetsz magadra utolsó, ha az 5 hónaposodat éjszakákra másra bízod...neked is inkább kismacska kellett volna mint gyerek...
2017. márc. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!