Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 3 hónapos korban körülbelül...

3 hónapos korban körülbelül mennyit evett a picitek? Én sokallom.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tudom sok ilyen kérdés van, de az épp most 3 hónaposom miatt kérdezem ezt az időszakot..

Össze-vissza napi 6x vagy 5x eszik egy nap, elég szépen vagy 1 napon belül fix 3 óránként éhezik meg vagy vegyesen 3 illetve 4 óránként.

Alkalmanként most 160 ml-t eszik, de már most van hogy sír néhány etetésnél, hogy kevés.

160 ml az mindig ki van keverve (160ml víz és hozzá 5+ 1/3 kanál) és el is fogy. Nem ingadozik, mindig ennyit "bír el a gyomra" és ennyit kér.

Családban van gyerkőc, ő fél-1 évesen evett 180-at. Tudom, hogy mindenki más, de 3 hónaposan 160ml és lehet emelni is kell - Lehetséges?

Amúgy 2 hónaposan volt 5,5 kg most már szerintem elérte a 6-ot az eddigi átlag heti növekedései alapján..

Vagy lehet gond a tápszer tápanyag értékével? Értem ezalatt azt, hogy 130-150 ml más típusú tápszerrel jobban el lenne?

Ja...: FIÚ.



2017. márc. 17. 20:04
 1/4 anonim ***** válasza:

150-180 között és 5x egy nap. A 150 milit mivel sokszor keveselte megemeltem az adagját, 180 azért nem mindig fogyott el.

Kis dagi volt amúgy. 3570-el született és 3 hónaposan már 6,3 kg volt, 4 hónaposan 7,3, utána nagyon lelassult a gyarapodás. Kisfiú ő is.

Nyugodtan emeld meg az adagját, ha erre van igény! A hurkákat meg majd lemozogja.

2017. márc. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A hurkák nem zavarnának, inkább az jutott eszembe, hogy a korának esetleg nagyobb mennyiségű tápszer vajon megterheli-e a szervezetét? Mert hát nem anyatejről beszélünk sajnos.. De közben meg ott van az, hogy igen, neki kell tudnia, hogy mennyire van szüksége.
2017. márc. 17. 20:17
 3/4 anonim ***** válasza:
A túletetett babának tényleg fájhat a hasa, de kiderülni addig nem fog mennyire van szüksége, amíg nem kínálod többel. Bízz az ösztöneiben! :)
2017. márc. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
En kisfiam pont 3hos most. 5*180ml-t eszik. 3780g-mal szuletett most olyan 6,5-7kg kozott van 😀 En Nem aggodom, majd lemozogja. Nyilvan te sem fogod eheztetni :)
2017. márc. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!