Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » A tejallergia hogy derül ki?

A tejallergia hogy derül ki?

Figyelt kérdés

Mármint nem vagyok hülye, gondolom, nyilván van erre külön vizsgálat. Csak tapasztalatokat várnék, kinél mik voltak a tünetek, mitől, mennyi idősen, és mi a menete, hogy kivizsgálják.


Kislányom 7 hónapos lesz. Szopik még + hozzátáplálom. Egy ideje elkezdtem adni tejpépet, mert az estére már kevés neki az anyatej, de görcsöl, fáj a hasa tőle + nemrég ekcéma jelentkezett az arcán (a bőrgyógyász szerint nem a tejpéptől, de ki tudja... Jelenleg kezeljük.) A gyerekorvos írt fel HA tápszert, hétfőn kezdjük.

(Addig kitart még a fagyasztott tej.)



2017. márc. 18. 21:08
 1/4 anonim ***** válasza:
24%
Akkor nem tej allergiája van , hanem tejpép allergia. Az ilyen tápszerektől meg műanyagoktól szoktak betegek lenni a picik..
2017. márc. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem véleményt kértem, hanem választ a kérdésemre. Ez nem az volt.
2017. márc. 18. 22:01
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk szinte a kezdetektől reflux, majd ekcéma volt a tünet. Kisfiam 3 hónapos koráig anyatejes volt (ettem tejtermékeket), kevéske tápszert kapott kiegészítésnek, ekkor még csak pár pötty volt az arcán, és bukott. Ahogy elkezdett csak tápszert kapni (elapadt a tejem), savas hányás és súlyos ekcéma alakult ki. Gasztroenterológián annyit mondtak, hogy allergiavizsgálatot ilyen piciknél még nem végeznek, de a tünetek miatt speciális tápszert kapott. 2 éves korában csináltattam magánúton vérből tesztet, ami igazolta a fehérjeérzékenységet.
2017. márc. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
7 hónapos volt, el nem múló hasfájás és túl híg széklet miatt. De nem tudtuk laktózérzékeny vagy fejfehérje allergiás lehet, 1 évesen kellett adni neki laktózmentes joghurtot és hasmenés + puffadás jelentkezett. Szóval diagnózis nincs, de gasztron is azt mondták ne adjunk 1 évig.
2017. márc. 19. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!