Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Tápszert szabad újramelegíteni?

Tápszert szabad újramelegíteni?

Figyelt kérdés

4 hónapos múlt a kislányom, eddig csak anyatejes volt, de úgy látom kezd apadni. Pár napja már pótolnom kellett. Viszont van mikor megmarad 40-60 ml.

Esetleg ha hűtőbe teszem, és később újramelegítve oda adhatom neki? (1-2 óra múlva) Vagy nem szabad, és öntsem ki ilyenkor a megmaradt tápszert?

Ti hogy csináltátok?


2017. márc. 23. 19:06
1 2
 1/19 Nikch válasza:
50%
Többször is volt olyan,hogy a megmaradt tápszert a hűtőbe tette,majd pár óra múlva felmelegítettem. 2,5 éves a fiam,soha semmi baja nem volt tőle.
2017. márc. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
41%
1x nyugodtan melegítheted, de utána ha marad, öntsd ki
2017. márc. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
43%

1x lehet melegíteni.

Én mindig megszagoltam melegítés után, mert volt olyan hogy nem egybôl tettem a hűtőbe, és melegítés után olyan fura szaf csapott meg. Kiöntöttem inkább..... Lehet csak beképzeltem, de biztos ami biztos

2017. márc. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
59%

Amibe már beleevett, azt nem adhatod oda később.

Lefejt anyatejjel is ugyanez lenne a szabály.

2017. márc. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
58%
Nem adhatod oda! Vagyis odaadhatod, de ha valami baja lesz a babának az a te hibád lesz
2017. márc. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
16%
Elvileg két órán belül megeheti a bekevert tápszert.
2017. márc. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
39%
kérdezd meg a védőnőt meg a gyerekorvost. Ők is azt fogják mondani, 1x szabad melegíteni.
2017. márc. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
49%
Én inkább kiöntöttem, a saját kávémat sem melegítem újra. Óránként meg nem is adtam enni a picinek.
2017. márc. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
25%
Nekunk a kórházban mondták (nem szülészet), hogy újramelegíteni tilos, az elkészített tápszert 2 óran belül eheti meg. Én éjszaka szoktam "csalni", bekeverek egy steril üvegben hideg vízben egy nagy adagot, amit reggelig 2-3 részletben megiszik. Nem hiszem, hogy bajt okozna. Nyilván, ha tűző napon felejtettük kint, akkor egy óra múlva se adom neki. Egyébként az újramelegítésnél tényleg vmi fura szaga lesz, úgy nem is kell már a babámnak, inkább hidegen szereti egyébként is.
2017. márc. 24. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
25%
Még annyit tennék hozzá, hogy a szülészeten előre elkészítenek nagy adag tápszert, amit steril üvegekbe adagolnak ki a babáknak, így hűtőben 24 órát lehet tárolni, csak ugye így melegíteni kell, de 2x szigorúan tilos.
2017. márc. 24. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!