Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » A kisfiam 7 hónapos es egyalta...

Slezsák Gabriella xy kérdése:

A kisfiam 7 hónapos es egyaltalán nem fogadja el a tápszert. Mar több fajtát próbáltunk. Kipróbáljuk a tejet?

Figyelt kérdés
Mar próbaltam pici cukorral de nem kell neki. Napközben mindent eszik gyümi, főzi, tejpép. De reggel semmit. Merjek adni neki kecske vagy tehéntejet hígitva? Jighurtot, turot mar evett keveset.
2017. máj. 27. 08:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

Miért ne, ha ennyire nem tartod be az ajánlott hozzátáplálást, akkor már úgyis mindegy.... nem? :)


Joghurtot és túrót se kaphatna még, nemhogy tejet...

2017. máj. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
En nemadnek, 1 eves kor elott nem ajanlott (de inkabb 2). Viszont a szopit meg be lehetne inditani, akkor is, ha mar egyaltalan nemszopizik. Eddig mit evett?
2017. máj. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
64%
Persze, kakaoval!
2017. máj. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

1 éves kora után kaphatna tejet.... tejterméket előbb valamivel, de csak akkor ha nem volt allergiás a családban.

Cukort minek a tápszerbe? Miért nem pl almát pürésitesz bele neki? Ha nem eszi, akkor ne erőltesd- Amúgy orvos fel tudja írni a Lactogen Harmony nevü tápszert.. kg eceptre max 1000 ft. Válogatós babák is szokták szeretni.

2017. máj. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem is tudom ilyen hogyan jut eszedbe. Nyilvánvalóan nem kaphat, ezt te is tudod. Addig kell keresni amíg meg nem találod a megfelelőtápszert. A banánosat próbáltátok már?
2017. máj. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Engem is érdekel, hogy eddig mit evett?!
2017. máj. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Persze kutyatejet is....
2017. máj. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Rizstejet kaphat, ebből is az a legjobb, ami házi, és tudod, hogy miből készült.

Kaphat almalét (házi préselés), teákat (gyerekeknek valót!), ihat vizet, azt írod, eszik mindent.

Miért akarsz neki pont tejet adni? Adj olyat, amit eddig is elfogadott. Ha nem kéri, akkor nem éhes.

2017. máj. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Még a tejtermékekhez is pici, még azt sem kellett volna neki adnod, nemhogy tejet.

Amúgy ha eszik tejpépet, az nagyon jó. A tápszeres étkezések helyett adj neki tejpépet.

Mi is pont így jártunk. A fiam 7 hónapos korában semmilyen tápszert nem volt hajlandó elfogadni. Így tejpépet kapott helyette. Természetesen orvosi és védőnői megbeszélés alapján. 9-10 hónapos korban vezettem be nála a tejtermékeket, tejet pedig csak 1 éves kora után kapott.

2017. máj. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
35%

A fiam 4 hónapos koráig fogadta el a tápszert, az anyatej nem volt elég, így el kellett kezdenem a hozzátáplálást, ami az elején csak kóstoltatás inkább, így ezt kiegészítettem Sinemillel, amit olyan sűrűre keversz, amilyenre akarod, én pl. tejbegríz sűrűre, hogy legyen is a gyomrában. Ezt kb. 10 hós koráig adtam, mert mást nem nagyon akart enni.


Ha a te fiad 7 hónaposan azért eszi már az ajánlott ételeket, akkor azt kiegészítheted Sinemillel vagy Sinlaccal, azokat ízesítheted is lekvárral, de natúr is adhatod.

De főzhetsz neki rízstejből tejbegrízt. Tehéntejből és kecsketejből nem ajánlatos, azok helyettesítésére annyi mindent kitaláltak már, ami nem káros a kicsinek.

Tejterméket (túró, vaj...) ha már evett, ezek után is csak ritkán adnék neki.

2017. máj. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!