Miért siettetik?

Figyelt kérdés

Miért akarja a védőnő már most(4 hónapos lesz a kisfiam a hétvégén) kezdjem a hozzátáplálást?egy kevés anytej mindig volt(kb a napi bevitel harmada).én szeretnék várni az ötödik hónapig.

Ti hogy álltok/álltatok ehhez a témához?


2017. jún. 6. 16:20
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Te tudod, hizik-e a gyereked. Nem az a lenyeg meddig kap csak anyatejet, hanem hogy jol legyen lakva.
2017. jún. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%
Tápszeres babáknál a 3.hónap után szokták javasolni a hozzátáplálás elkezdését. Anyatejeseknél van az, hogy a 6. hónap után
2017. jún. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen hízik 700-800 g havonta még mindig.szerintem az elég!
2017. jún. 6. 16:25
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Nalunk a tapszeres babaknak is csak 6.honaptol ajanljak a hozzataplalast:)
2017. jún. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

Mert a védőnőd nem követi a szakma változásait, nem képzi folyamatosan magát.

Nekem is jött ezzel az enyém, de szépen megmondtam neki, hogy köszönöm, de nem fogadom meg a tanácsát, kivárom a 6 hónapot.

A vicc az volt, hogy úgy javasolta 4 hónaposan, hogy előtte 1 héttel lett tápszeres.

2017. jún. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

2: Tudom hogy az anyatejeseknel van úgy

Utolsó:ez vicces :D amúgy én is mondtam neki hogy az ötödik hónaptól szeretném.kibírjuk még ez az egy hónapot.na meg majd Megkérdezem a gyerekorvost is mit mond!

2017. jún. 6. 16:41
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

Az én védőnőm is 4 hónaposan javasolta. Mi 5 hónaposan kezdtük el. Amiatt is, mert a mai javaslat szerint 7 hónapos korig javasolt pl a glutén bevezetése, hogy később ne legyen allergiára hajlamos a szervezet.


Hogy hogy állok hozzá? Én nem vártam volna 6 hónapos koráig. 4 hónaposan már megbabonázta a fiamat az, hogy mi ettünk, kíváncsi volt, érdeklődött. 5 hónaposan gyönyörűen nyitotta a száját a kanálra, nyelt és a nyelvével se tolta ki a falatot. Egyértelmű volt, hogy készen áll. Az meg nem érdekel, hogy mások 6 hónapig vagy 1 évig várnak.. Az az ő döntésük. Nekünk így tökéletes, a fiam imádja az ízeket, izgatott lesz ha meglátja az előkét és az előkészített finomságot. És se kiütéses, se szorulásos, se hasmenéses, se hasfájós nem lett eddig..

2017. jún. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
39%

"Mert a védőnőd nem követi a szakma változásait, nem képzi folyamatosan magát. "



Tévedés, a legfrissebb kutatások pont, hogy korábbra hozzák a hozzátáplálást és az allergénekkel való találkozást.

2017. jún. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%
Forrást, 8-as!
2017. jún. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
59%
Nekem 3 hetes korától volt tápszeres a kisfiam, nekünk is 5 hót mondott a doki is, és a védőnő is, pedig a WHO ajánlás is 6 hó a tápszeres babáknál is. Elkezdtük aztán kis kóstolással 5 hósan, de borzasztó lassan is ment, nem állt még készen a kisfiam, meg jöttek a fogacskái is (mint kiderült, emiatt volt folyton, hetekig hasmenése), de én nem erőltettem. Kb. 7,5 hónaposan kezdett el mennyiséget enni, most 10,5 hónapos, kb. 2-2,5 hónapja van kiváltva az összes napközbeni étkezése. Nekem barátnőm azt javasolta, ha nagyon sürgetne a doki v. a védőnő, mondjam, hogy persze eszik már, de a saját, de főleg a baba tempójában haladjunk.
2017. jún. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!