Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Hasfájós a babám, fáradt vagy...

Hasfájós a babám, fáradt vagy még éhes?

Figyelt kérdés
Mostanában minden étkezés után előfordul a következő jelenet: pár perc után babám oldalra fordítja a fejét, liheg, mint egy kis gyík, penderíti a nyelvét (vagy szopja), nyalogatja a száját (ezt ahhoz tudom hasonlítani, mint mikor ki van száradva a szánk és megnyaljuk, cuppogó hang kíséretében), a lábával rúgkapál vagy kapálózik (mikor melyik). Néha az is előfordul, hogy nyög, kapálózik a karjával (mintha valami érdekeset látna) és forgolódik. Utána csendben marad, megpihen. Most kipróbáltam, adtam neki még 30 ml tápszert és csend. De egész délután sírt. Most csak szimplán nyög, mintha kakálni akarna, ehh hangot ad ki és kapálózik...
2017. jún. 14. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:

A hasfájás járhat tekergéssel, de sírna akkor, mert az görcsölős. Úgyhogy a sírós rész, lehet pocak.

Nem tudom mennyi idős, de simán lehet, hogy csak reflex ez a kaja utáni nyaldosás. A nyögés meg lehet attól, hogy mozdulna de még nem tudja úgy irányítani magát. Vagy nem újszülött?


A fiamnak ha nem volt elég a kaja akkor büfizetésnél vagy ahogy elfogyott az üvegből a hami, egyből sírni kezdett.


Ha kaka gond, akkor próbáld meg átmozgatni. Lábaival csípő körzés vagy nyomd a pocakja felé és vissza egyenesbe. Simizd a pocakját körkörösen, hátha a gázok bántják. A fiamnál az is segített ha hasra tettem. Akkor akaratlanul is sikerült úgy erőlködnie, hogy kakilt.

2017. jún. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Újszülött bébiről van szó. Azért kérdeztem, hogy mi lehet a gond, mert már nagyon frusztrál ez az egész. A suttogóban olvastam, hogy a hasfájás nagyon hasonló a fáradtsághoz.. elmondom, délután mit csinált: megkajált (120 mlt) és sírt.. rúgkapált.. ringattam 3 órán keresztül.. ha letettem, sírt. Most 6kor kajált (120 mlt), a cumira rácuppant utána, gondoltam, lehet még éhes (adtam plusz 30 mlt) és csend.. a cumira sem rácuppant, csak mammogott rajta. Most is csendbe van, kicsit liheg, forgatja a fejét, és nézelődik. A kezével kapálózik a levegőbe. Néha, mint egy kismacska, nyávog. Nem tudom, hogy fáj e valamije vagy csak szimplán elvan.
2017. jún. 14. 20:02
 3/5 anonim ***** válasza:

Az újszülöttek sokféle érdekes hangot adnak ki, nyögdécselnek, szuszognak, ez normális.

Szerintem az is lehet ebben, hogy sokkal több a szopási igénye,mint amennyit így a cumisüveggel szopizik. Ha anyatejes lenne 2 óránként minimum félórát vagy többet lenne cicin. Attól, hogy szopni szeretne, nem biztos, hogy éhes még. Nekem a 120 ml egy újszülöttnek bőven elégnek tűnik.

Az én fiam 4 hónapos, szopik. Még nála is van olyan, hogy már nem éhes, de szopni szeretne, és kiengedi a szájából a tejet.

Ne aggódj, nagyon gyorsan nőni fog, és könnyebb lesz vele a kommunikáció, könnyebben fogod erteni, mit szeretne. Ne idegeskedj, jól csinálod! Figyeled a baba jelzéseit és ez a lényeg!

2017. jún. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az is lehet, hogy csak szopni szeretne, de mivel csak tápszeres, így ez nem megoldható. Ha odaadom neki a cumit, megnyugszik és úgy alszik el, hogy még csukott szemmel is szopja.
2017. jún. 15. 13:07
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha szeretnéd, próbáld ki, hogy evés után magadra teszed blúz nélkül, a bőrödre. Lehet, hogy rád is igénye van, a közelségedre. Lehet a sírást el is hagyja úgy. Megkapja a cumit, tud még cumizni, nyammogni és biztosan el is alszik :)
2017. jún. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!