Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Ti hogy csináljátok a tápszert?

Ti hogy csináljátok a tápszert?

Figyelt kérdés
Én két edényben vizet forralok: egyikben babavizet, a másikban kifőzöm a cumisüveget. A kifőzést úgy csinálom, hogy mikor felfő a víz, tehát már rotyog, akkor beleteszem 3 percre a cumisüvegeket meg a cumit. Elzárom a gázt, utána mosogatószivacsot (csak erre a célra) dugok a cumisüvegbe és egy tisztára mosott villával elmosom a cumisüveget. Elöblítem és a felforrt baby vizet beleöntöm. 120 mlig, aztán elmosom a kanalat, kimérem 4* és egy késsel lesimítom, hogy se sok, se kevés ne legyen. Eztán összerázom és folyó víz alatt olyan hőmérsékletűre hűtöm, hogyha rácsöppentem a kezemre, ne legyen forró. Ez így jó? Mert olvastam itt a gyakorin, hogy lehet mikróban is melegíteni.. azt hogy csináljátok? Vagy csinálja egyáltalán így valaki?
2017. jún. 25. 16:14
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Ennél sokkal egyszerűbben csinálom. 1- 2 naponta sterilizálom csak a cumisüveget, doki és védőnő beleegyezésével, nem kell minden alkalommal. A baby vizet nem forralom fel, beleöntöm a cumisüvegbe, 20 mp-ig mikrozom, belerakom a tápszert, összerázom, készen van, a hömérséklete is jó ilyenkor. Ha forralni akarod a vizet, akkor érdemesebb 1 litert felforralni, 24 órát lehet tárolni.
2017. jún. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi
2017. jún. 25. 16:24
 3/6 anonim ***** válasza:
Huh ez nekem túl bonyolult. Én is az egyszerűség híve vagyok, főleg ha sietni kell. Minden reggel lesterilizálok mindent a cumisüvegeket a cumikat. Utána sima mosogatószerrel elmosogatom ha használtam. Forralok vízet vízforralóval, egész nap ebből etetem, itatom. Betöltöm a cumisüveget belerakom a tápszert összerázom, be a mikróba ( sokadjára már tudod kb hány mp kell neki) amikor kiveszem még rázogatom kicsit h egyenletes hőmérsékletű legyen. Én meg szoktam kóstolni h jó e. ( kicsit csöpögtetek a számba). Nekem ez vált be.
2017. jún. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Jól túlbonyolítod.

Eleve nem kéne 100 fokos vízbe rakni a tápszert, mert hőérzékeny. A legtöbbre rá is írják, hogy max 50 fok.


A babavíz forralás nélkül adható, pont az a lényege.

2017. jún. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, ahogy utolsó írja, nem szabad forró vízbe tenni a tápszert, a hőérzékeny vitaminok (pl C vitamin) így "kimegy" belőle. Amikor már jó a víz hőmérséklete, akkor tedd bele a tápszert.
2017. jún. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
oké köszi
2017. jún. 25. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!