Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Tudnátok olyan rossz nevelési...

Tudnátok olyan rossz nevelési módszert mondani vagy traumát ami miatt a gyerek szégyenlős, félős, csendes marad? A 4 év utáni korra gondolok. Mivel kb 2-4 éves koráig amúgy is szégyenlősek.

Figyelt kérdés
Valakinek esetleg konkrét példája, tapasztalata a saját gyerekkoráról. Esetleg a saját gyerekéről.
2017. júl. 5. 16:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindig le van torkolva, elveszik az önbizalmát, ha egész gyerekkorában azt hallgatja h ő buta, úgyse tud megcsinálni semmit stb. Évek során ez vezethet oda h nem lesz önbizalma és ezért félős lesz.
2017. júl. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 .,,.,,.,, válasza:
Az első jól mondja. Meg mondjuk ha nem dícsérik meg, kigúnyolják ilyesmi.
2017. júl. 9. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
0%
Azom mulik a dolog hogy hová és milyen helyzetbe kerül bele a gyermek. Pl az anyuka ugy vállal gyereket hogy sújjos betegsége van és a gyermeke amig a anyukájával él addik kiteszi a saját detegségének ( elesős rángatózós rosszullétek) miatt. Hiába nem tehet róla a szülő. Az ilyen gyerekek nem fognak segiteni a rosszullét esetén. Egyszerü hétköznapi dolog a FÉLELEM, UNDOR. Csak egésséges szülőknek szabad gyereket válalnia előfordulhat az is hogy tizenéves korára nem fogja szeretni a szüleit. Ez garantáltan tönkreteszi a családot a gyermemkel nem tudják elfogadtatni az olyan betegséget ami sok rosszuléttel jár. Nem szabadna a gyerek elütt káromkodni, verekedni stb. Fontos a felelösség. Csak három példát irtam a rengeteg rossz példákról.
2017. júl. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Úgy viselkedik az édesanyám mintha egész életében utált volna. És próbálom megérteni őt. 1 éves koromba asztmás voltam és sokat voltam kórházban. Anya persze nem volt velem pedig nem dolgozott semmi dolga nem volt. Leveleket találtam ahol az anyukája meg az apukám is írnak neki, hogy ugyan nézzen már be néha. És ne idegeskedjen az ápolónők miatt.. Anya elég hisztérikus személyiség. 14 évesen mikor elváltak a szüleim. Akkor sem keresett egy évig. Most 10 év múlva megint nem hajlandó szóba állni velem. Csak elgondolkodtam rajta hogyan nevelhetett, hogy idegennel se mertem szóba állni abban a korban amikor más gyereket minden és mindenki érdekli.
2017. júl. 16. 07:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!