Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Irjátok le kérlek, a folyamatá...

Irjátok le kérlek, a folyamatát a tápszerkészítésnek, ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
Anyatejes babámnak egy év közeledtével kiegészítő tápszert kell adjak. Olvasni tudok, a dobozon lévő utasítás ertem. De ez igy macera. Honnan tudom mikor 40 °? Mindenkinek van hőmérséklet mérője? Hogy hűtöd vissza? Ha éhes, ez egy örökké valóság neki, addig ordít? Másik bajom, hogy nem hajlandó cumisüvegből se más ilyen olyan tanuló pohárból inni. Se sima pohár. Uh van hogy feladom, besürítem gabona péppel és bekanalazza az egészet.
2017. júl. 25. 12:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%

A vizet felforralod, elkészíted az elöírás szerint a tápszert és pár percig kevergeted/rázogatod, akkor gyorsabban meghül. Amikor a karod belsö oldalára ccsöppentve nem forró, akkor már jó. Ez max 1-2 perc, addig azért tud várni a baba - ez kb annyi, mint amíg szoptatás elött megmosod a melled.


HA meg nem akar üvegböl inni, akkor ne eröltesd, én vagy normális kávéspohárból - aminek kicsit kifelé hajó pereme van - itattam, arra kell csak figyelni, hogy abab még nem tud folyamatosan inni, midnig csak egy korty kerüljön a szájába és ha lenyelte, akkor adni csak a következö neki.

Vagy lehet kanállal is adni a tápszert, de akkor ne süritsd be, mert az is fontos, hogy elég folyadékot kapjon.

2017. júl. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A dobozon az van, h előbb lehűtöm, aztán keverem össze a tápszerrel. Gondolom, hogy a nagy hőhatástól ne sérüljenek az alkotóelemek, tápanyagok.
2017. júl. 25. 12:51
 3/11 A kérdező kommentje:

A kérdésem alján vannak hasonló kérdések, ott utána olvastam.

Bár ott is azt írják, hogy forró vízbe nem szabad tápszert tenni, szerintem ezt az eljárást ne folytasd

2017. júl. 25. 12:59
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én babavizet veszek neki,azt nem kell forralni, és kitapasztaltam hány másodperc kell neki a mikróban hogy pont jó legyen. Illetve egy éves kora után már ha esetleg elfogyott a babavíz,akkor adtam neki csapvízből ( értelemszerűen meleget engedtem).

Visszahűtés: kiméred az üvegbe a vizet, és úgy beleteszed hidegvízbe ( kancsó hidegvíz pl).

Hőmérséklet mérés: ahogy írták,pl csuklón lehet mérni. ( le leszek pontozva, de a megfelelő higiéniai előírásokat betartva, pl kézmosás, én volt,hogy kisujjal néztem meg hogy jó e a hő,bekeverés előtt. 15 hónapos és sosem volt beteg. Egyébként cumisüveg melegítőm van.)

2017. júl. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is úgy rémlik, hogy forró vízbe nem szabad tenni. ( valami jótékony /hasznos / fontos dolgot tesz tönkre a tápszerben) Kerestem a dobozon, de ezen már nincs rajta.
2017. júl. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Babavizet 10-15 mp-re mikróba teszek, csuklón ellenőrzöm a hőmérsékletet, aztán megy bele a tápszer.

A Szentkirályi vizet is ihatják babák forralás nélkül, az 1,5 liter és 100 ft. Nekem ennyit megért, sokkal kevesebb a macera, mintha forralnék, ráadásul nálunk a csapvíz nem is valami jó minőségű.

2017. júl. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Babavíz/ felforralt, lehűzött csapvíz volt itthon, ezeket a hűtőben tartottam. Amikor kellett, akkor kimértem a cumisüvegbe, mikroba megmelegítettem, kisújjal (tiszta kézzel nyúltam bele, de a csuklócsepegtetés is megoldás), beletettem a port, és összeráztam. A testhőnk 36 körül van, ha ennél picit melegebb a víz, akkor lehet kb 40. Nem kell fokra pontosan :)
2017. júl. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is mikrózom! Cumisüvegbe kimérem a baba vizet, az én mikrómban pont 15mp, utána rakom bele a port, összerázom és kész. Én is sokat szenvedtem azzal, hogy túl forró lett, még hűteni kell, de a gyerek már úgy üvölt, hogy levegőt sem vesz, ezért kezdtem el mikrózni, így pikk-pakk megvan.

Én 4 fèle cumisüveget próbáltam, mire egyet elfogadott.

2017. júl. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Babavíz a cumisüvegbe - mikró - 210 ml pl 20 másodperc alatt jó lesz, de ha hűtő hideg a víz, akkor 40 mp.

Ezután ehhez előírásnak megfelelő kanál tápszer (Milumilnál 30 ml / kanál az egység).

Cumisüveget lezárom, összekeverem, hagyom egy kicsit, hogy feloldjon biztosan. Kb 5 perc után adom is.


Sose mértem a hőmérsékletét. Mindig azt figyeltem, hogy a csuklóm vékony bőrének ne legyen forró.


Ha már egy éves lesz lassan, akkor szerintem is sűrítheted és kanalazhatod. Gondolom úgy is csak 1x 2x kell adnod neki max. De ezt írja alá valaki más is, mert én még ezt nem csináltam.

2017. júl. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, ment a zöld kéz.


A vastag falu kv pohárból is próbáltam, van pár típusú cumi, meg pohár. Lassan boltot nyithatok :) utcán elfogadja a folyadékot (almás víz) nagy kényesen, ott tudja, hogy nincs más, itthon nem. Mam cumi jó talán, de abból is max kortyonként és ha én itatom. Ez amolyan költői kérdés volt :) Tegnap vettem olyat ami füles, hátha ő is megfogja.

2017. júl. 25. 13:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!