Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Miért nem veszik olyan termész...

Miért nem veszik olyan természetesen Magyarországon a tápszeres táplálást mint külföldön?

Figyelt kérdés
Folyamatosan azt hallom, hogy szoptatni KELL. Ha valaki nem akar szoptatni miért kell mégis magyarázkodnia? Aki nem szoptatott annak is okos és ügyes gyereke van, nem értem miért kell ezen annyit rugózni.
2017. aug. 16. 15:08
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
58%
Mert a magyarok ilyenek, szeretnek beleszólni abba is, amihez semmi közük. Én utáltam szoptatni, tápszeres a babám 11 napos kora óta, és nem szégyenlem.
2017. aug. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. A múltkor derült ki, hogy kislányt várunk, erre megkérdezték a nevét Hajnika lesz. A társaságban már rögtön kaptuk a beszólást, hogy az túl hosszú. Én meg kapom a kérdéseket: ugye akarsz majd szoptatni, a macskáddal addig csinálj valamit és ezekhez hasonlók. Szoptatni nem szeretnék én sem, ugyanis mi már ezt megbeszéltük a párommal miért nem. A cica mivel közös cica eszünkbe sincs eltakarítani a portálól, mivel nagyon szeretjük. Amíg csak kívülállóként hallottam ezeket, csak legyintettem. Viszont amikor az ember benne van már más a helyzet. Kedves válaszoló, ne is szégyelld, mert szerintem mind a ketten ezek szerint azon a véleményen vagyunk, hogy egy kiegyensúlyozott anya, mint egy depressziós.
2017. aug. 16. 15:15
 3/50 anonim ***** válasza:
30%

Az gondolom nem zavar, hogy Magyarországon több tápszert adnak el (egy főre eső mennyiség), mint Nyugaton vagy az USA-ban.

Mindezt úgy, hogy ott vagy nincs szülési szabadság, vagy csak 6 hét, és lehet menni dolgozni!

Itthon meg úgy meresztik a se.ggük otthon 3 évig! az anyák, hogy szoptatni nem hajlandó, házimunkába a férj vegye ki a részét, este keljen a kicsihez, stb.

Egyetlen dolog érdekli őket, hogy szépek legyenek: el lehessen menni sportolni, kozmetikushoz, addig tudjon más is vigyázni a kicsire.

Valószínűleg azért, mert mint nő, nem tudnak más értéket felmutatni, csak a külcsínt, a melle meg "nemiszerv".

2017. aug. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 A kérdező kommentje:
Nah ez az sajnos. Én azért sem szeretnék szoptatni, mert minél előbb újra dolgozni szeretnék. Mondjuk a gyerek 1 éves korát ha már betölti.
2017. aug. 16. 15:45
 5/50 anonim ***** válasza:
80%
Miért gondolod,hogy aki szoptat az depressziós? Tény,hogy néha vannak nehézségek,de hidd el a tápzerezés sem egyszerűbb. A tápos baba is kel éjszaka,ő is vágyik a közelségre,ráadásul ha elundulsz vele valahová a fél háztartást viheted,hogy meg tudd etetni. Én nem vagyok a tápszer ellen,csak nem értem sokan miért gondolják,hogy egyszerűbb mint szoptatni 🤔 Ha nem akarsz éjszaka kelni,az anyatejet lefejed és a párod ugyanúgy megetetheti...
2017. aug. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 A kérdező kommentje:
Vannak egészségügyi gondjaim is, amiatt sem szeretnék szoptatni.
2017. aug. 16. 15:50
 7/50 anonim ***** válasza:
76%
Félre ne értsd,én nem ítélem el azt aki nem szoptat,nekem nem kell magyarázkodni,csak leírtam amit gondolok. Szerintem egyszerűbb az éjszaka közepén a cicit a szájába adni az üvöltő gyereknek,mint nekiállni tápszert keverni.
2017. aug. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
68%

Azért nem veszik természetesnek, mert a tápszer nem is az. Az eg tehén teje, por formában, mindenféle hozzáadott vitaminnal. Ne érts félre, nem vagyok ellene, az enyém is kapott, amikor kevés volt már az anyatej. Nyilván ne maradjon éhes a baba, és baja sem lesz tőle.

DE az anyatej számára a legjobb táplálék, ebben mindenki egyetért. Ha VAN is teje az anyukának, akkor miért nem adja meg a gyereknek a legjobbat? Mert neki így kényelmesebb? Hány olyan dolog lesz még az életben, amikor nem a baba javára dönt, pusztán kényelemből?

2017. aug. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 A kérdező kommentje:
Biztos van ilyen is amit az utolsó válaszadó írt. Viszont nekem sajnos véralvadási problémám is van. Ezért úgy gondolom, hogy egyrészt majd a munka miatt és amit most írtam a véralvadási baj miatt nem hinném, hogy valamit is szégyelljek majd.
2017. aug. 16. 16:00
 10/50 anonim ***** válasza:
64%
Az egészségügyi ok, az más szerintem. De hidd el, sokan vannak, akik szerint szoptatni "undi", meg milyen lesz úgy a melle. Így előre eldönti, hogy nem szoptat, pedig tudna.
2017. aug. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!