Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Mi adhatnék tápszer/tejital...

Mi adhatnék tápszer/tejital helyett?

Figyelt kérdés
15 hónaposom kb. 2 hete nem akarja elfogadni a tápszert amit eddig kapott (humana baby fit), vettem neki beba vaniliás tejitalt, pizsama hamit, már próbáltam a sinlacot de egyik sem kell neki.Kevertem már gyümölcslével, karobporral de az sem nyerte el a tetszését.Egyedül a stracsatellás tejpépet eszi, illetve ha "hamis" (vízzel készített) tejbegrízt, zabkását, tejberizst csinálok abba keverek neki tejitalport, vagy tápszert hogy meglegyen a napi ajánlott adag, de még így is kevés. Természetesen kap joghurtot, túrót stb., de jobban örülnék neki ha legalább 2 éves koráig inna tápszert vagy tejitalt.Tehéntejet csak 2 éves kora után szeretnék neki adni (ez ne legyen vita tágya)

2017. szept. 29. 21:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Addneki a tejpépet, ha azt megeszi, a tejpép ugyanolyan tápszer, csak sűrűbb , ennyi a különbség.
2017. szept. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hogy a tejpép is olyan mint a tápszer, csak már olyan szépen megvolt a kis napirendünk ébredés után tápszer, fél óra múlva reggel, tízórai általában tejpép vagy hamis tejbegríz, tejberízs, zabkása, ebéd, vacsi és elalvás előtt tápszer.Viszont ha tejpépet adok neki reggel meg este, akkor már nem igényli a normális ételt.A tápszert reggeli, vacsora mellett itta, a tejpépet meg reggeli, vacsora helyett eszi, amit meg nem igazán tartok jó dolognak.
2017. szept. 29. 22:15
 3/9 anonim ***** válasza:
27%

Ja, hogy neked semmi se jó. :D

De örülnék, ha legalább még tejpép formájában elfogadná... biztos nem nyafognék, hogy de miért nem a folyékonyat.

2017. szept. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3-as nem értetted a lényeget, de sebaj.
2017. szept. 29. 22:55
 5/9 anonim ***** válasza:
46%

Kerdezo, 15 honapos mar boven ihatna tehentejet, ha nem tetszik a tejpep reggelire.

Akkor most mit varsz, mit mondjunk ha neked semmi sem jo ?

A gyerek diktal, nem te, es a napirend tudod valtozik.

2017. szept. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Itt nem is a napirend a lényeg (lehet rossz megfogalmazás volt) persze a gyerek diktál, de ha már evett normális ételt reggelire, vacsira (bundáskenyér, szendvics zöldséggel, estere rizottó stb.) most kapjon tejpépet?Minden szempontból jobb a folyékony, mert azzal a folyadékbevitel is jobb és mellette rendes ételt eszik!Ez a lényeg!Hogy a tápszerben/tejitalban lévő tápanyagokat megkapja és mellette egészséges ételeket fogyasszon.A tehétej nem opció ezt írtam.És a legkedvesebben írom, ha érdemben nem tudtok segíteni, gúnyolódásból, fikázásból nem kérek köszönöm!
2017. szept. 29. 23:03
 7/9 anonim ***** válasza:
Én se értem a lényeget, de ha a tej a baj, akkor főzz neki kölest rizstejben és gyümölccsel turmixold össze. Egyébként nem hiszem, hogy akkora csodaszer lenne a tápszer, tejpép, hogy ne lehetne kiváltani más élelmiszerrel.
2017. szept. 30. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
Nekem 14 hónapos a kisfiam, eddig reggel-este ivott 240-240 ml tejitalt, de egy-két hete elég sokat hagy belőle, főleg este. (Mondjuk beteg volt, de már elmúlt, és mégsem iszik többet. Este örülök, ha 150 ml-t megiszik.) Nekünk annyiban rosszabb, hogy reggelire max. virslit, felvágottat eszik magában, semmilyen pékárut nem, mindet kiköpi. Én a helyedben meghagynám a szendvicses reggelit, normális vacsit, vagy max. az egyikre adnék tejpépet, illetve ha napközben adnál neki 50-100 ml tejitalt étkezés után?Többször kis mennyiségben?Nekem a védőnő azt mondta, hogy a 400 ml is elég, ha eszik mellé joghurtot, kefírt, egyéb tejterméket.
2017. szept. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm 8-as válaszoló, te értetted a problémám 😊 A napközbeni többször kevesebbet megpróbálom, hátha azzal elérek valamit.Nagyon köszönöm mégegyszer!
2017. szept. 30. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!