Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Hány orát hagyjam tápszer...

Hány orát hagyjam tápszer nélkül éjjel?

Figyelt kérdés
Kislányom tápszeres, 4 hónapos, az éjszakát átalussza, eddig éjfél, 1 körül felkeltettük, hogy egyen, reggel pedig magától kéri a tápszert 7, fél 8 között. Ez már így is nagyon jó, tudunk tőle aludni, de arra gondoltam, hogy kihagyom az 1 órás etetést, így 10-töl 7-ig aludna. Nem túl sok idő ez? A tápszerre napi 6 étkezés van írva, az pont meglenne így.

2017. szept. 30. 08:23
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Miért kelted fel, ha alszik? Éjjel nem kell egy babának sem enni.
2017. szept. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ehes, akkor felkel. Ha nincs valamilyen egészségügyi oka, akkkor eddig is feslegesen keltetted. Az viszont lehet, hogy így magától l majd később, pl négykor enni egyet.
2017. szept. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Egy 4 honapos ha ehes felkel es sir ( sot egy 4 napos is ) . Ha felkel , sir, adsz neki. Ha nem, nem. Ez nem esszeru ?
2017. szept. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Na azért ez nem ilyen egyszerű, 2 hónapig 3 óránként kellett etetnünk, mert különben leesett volna a vércukra, ezt külön nézték neki napokig minden kaja előtt, kicsit koraszülött és refluxos is, aminek szintén jót tett a 3 óránkénti etetés. A lényeg, hogy már jobban van, ezért nem kellett éjjel etetnünk és persze én is azt gondoltam, hogy szól ha enni akar, de nagyon sokszor nem szól, eddig is inkább csak cuppogott ha enni kért, most viszont elkezdte szopni az ujját, úgyhogy hajnal 4-kor hallottam, hogy hangosan szopizik, ezt csinálta valószínűleg 7-ig, amikor odaadtam a tápszert, baromi éhes volt már és nem tudom mindig biztosan megállapítani, hogy azért csattog, mert éhes, vagy csak azért mert ilyen kedve van.
2017. szept. 30. 09:25
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyébként éjfélkor tulajdonképpen nem kel fel csak eszik, úgy tűnik alszik közben.
2017. szept. 30. 09:27
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Ha ilyen egészségügyi bajai vannak, és ezt nem írtad a kérdésben, akkor az orvossal beszéld meg. Szerinted itt hány gyermekorvos található?
2017. szept. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6-os, már nincs egészségügyi baja. Egészséges. A kérdésem az, hogy nem túl sok idő 8-9 órát kaja nélkül hagyni? Vagy, hogy más tápszeres anyuka hogyan szokta csinálni? Egyébként a 3 órás etetést, tök egészséges babáknak is javasolják, de nyilván valamikor ezt abba kell hagyni.
2017. szept. 30. 10:00
 8/9 anonim ***** válasza:

Megértem a dilemmád. Az én babám is ritkán jelzi, hogy éhes, főleg éjjel van el 5 órát is tápszer nélkül. Pedig neki is szüksége van a kajára mert igy se eszi meg az "adagját". Mivel műtve volt és az első két hónapját kórházban töltötte táplálási nehézségek miatt. Én még nem hagyom el, félálomban eszik és megeszi az adagját. Most 6 hónapos. Bár jó lenne már többet aludni éjjel.... Sajnos az egyszeri adagot is hiába növelem, nem eszik többet 100 ml-nél.

Szerintem ha jól gyarapszik a súlya elhagyhatod, ha kevésbé akkor még ne.

2017. szept. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Dehogy sok. Ha orvosilag már nincs baja neki is jobb ha alszik. Fiam 10-13 órát aludt egyhuzamban 4 hónaposan, de már 2 hónaposan is 10et.
2017. szept. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!