Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Miért bántják azt, aki tápszer...

Miért bántják azt, aki tápszert ad?

Figyelt kérdés
Miért nem tudják elfogadni, ha valaki nem tud/nem akar szoptatni? Miért túrkálnak más életében?
2017. okt. 19. 21:45
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
32%
Napi provokatív kérdés...
2017. okt. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
35%
Ha nem tud anyatejet adni, akkor még oké a tápszer, de ha direkt nem akar szoptatni, az igen szánalmas és undorító. Legalábbis részemről.
2017. okt. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:
Nem vitát akarok, én is szoptattam, tápszert is adtam, de akárhanyszor feljövök ide, csak azt látom, hogy mindenki okoskodik. Ez idegesítő, semmi normális válasz, csak oltások. Nem a kérdésre válaszolnak.
2017. okt. 19. 21:53
 4/42 anonim ***** válasza:
67%
Igen, mert a sok szájkaratés itt arc nélkül tud kommenthuszárkodni anélkül, hogy bárki megkeresné és a szájába lépne véletlenül. :-)
2017. okt. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
40%

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopt..


Ha erre a kérdésre gondolsz pl., akkor talán olvasd végig rendesen. Kapott bőven jó tanácsot, a babának is jó megoldást a kérdező, aki a 3 hetes gyerekét akarja teljesen elválasztani, kizárólag azért, mert neki úgy kényelmesebb.

2017. okt. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
50%

Aki nem tud szoptatni azzal nincs is semmi gond, hiszen nem tud mást tenni.

Viszont aki csak lustaságból nem szoptat és ezzel megfosztja a babáját az immunvédelemtől és azoktól a vitaminoktól amik a tápszerben nincsenek meg, arról megvan a véleményem, és nem pozitív.

2017. okt. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
43%

Ez a kérdés teljesen felesleges. Aki undorítónak/szánalmasnak vagy bármi egyébnek tartja az arc nélkül meg is fogja itt írni. Hogy miért? Mert ők így gondolják helyesnek (vagyis más szemszög nem is lehet jó nyilvánvalóan), nem kell tartaniuk a következményektől, levezethetik a feszültséget (amit esetleg pont a tökéletes anyaságra törekvés okoz), önigazolást kapnak ha mások is igazat adnak nekik, illetve a csoportszellem megnyugtatja őket abban hogy ők jó anyák.

Le lehet ezt vezetni pszichológiai alapon de nem hiszem hogy bármin változtatna.

Szinte minden témakörben így megy ez, csak vannak amik érzékenyebbek másoknál pl. nevelés, vallás, poltika...


Azért a mocskolódóknak üzenném hogy az önvizsgálat sosem árt és gondolják át, hogy helyes példát mutatnak-e a buzgó odaadással szoptatott gyerekeiknek, mikor leundorítózzák nőtársaikat és durván ítélkeznek felettük. Akarják-e hogy a gyermekük is ilyen ítélkező/utálkozó ember legyen vagy inkább azt szeretnék hogy az anyjukra kedves és jó emberként gondoljanak vissza 30 év múlva is?

Vagy talán még egyszerűbb ha a kislányukat képzelik a szoptatni nem AKARÓ nő helyébe. Akkor mi lesz? Kitagadják?

2017. okt. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
19%
Ki nem tagadnám, de nagyot csalódnék benne, hiszen én igyekeszem mindig a legjobbat megadni neki, és ha ezt ő nem akarja megtenni a saját gyerekével, akkor valószínűleg nagyon félrecsúszott a nevelésem és a neki mutatott példa is. Elbeszélgetnék vele arról amit tenni készül, és hogy ez mennyiben befolyásolja negatívan a saját babáját, és ha ezután is tartja magát az elképzeléséhez, akkor onnantól kezdve én sem törekszem arra hogy mindenben a legjobbat adjam.
2017. okt. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
42%

"Mert ők így gondolják helyesnek"


Nem csak ők gondolják így helyesnek, hanem a teljes orvosszakma, és valamennyi, a csecsemőtáplálással is foglalkozó szakmai szervezet. Elég röhejes itt amatőr pszichológiai okoskodással levezetni, hogy mindenki frusztrált, birka és kirekesztő, aki a szoptatást tartja a csecsemő számára ideálisnak, és eszerint cselekszik.:D

2017. okt. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
59%

5, de miért kell belepofázni? El akarja választani, ennyi. Kinek mi köze hozzá? Nem győzködni kell, hanem arra válaszolni, amire kíváncsi, slussz. Törődjön mindenki a saját szánalmas, unalmas életével, mert úgy tűnik, itt a többségé az lehet, ha más dolguk nincs, mint mást elemezgetni.

Én szoptattam, amíg tudtam, nem tartottam magam tőle istenkirálynak, ahogy attól se omlottam össze, hogy útisten, mi lesz, négy hónap után nem elég a tejem. Megéltem, ami történt és nem voltam idegroncs, mert pont tettem rá, mit mondanak a hozzád hasonlók.

2017. okt. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!