Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Valami nagyon jó tanacs kene,...

Csillka kérdése:

Valami nagyon jó tanacs kene, tudnatok adni?

Figyelt kérdés
7 hos fiam az egnek nem akar inni SEMMI folyadekot tapszeren kivul. Probaltam teakat, vizet meg uditot is . Probaltam uvegbol, poharbol, kiskanalbol, meg fecskendovel is hidegen - melegen sehogy nem iszik semmit. Enni eleg ugyesen eszik nincs kivaltva etkezes csak tolodik kesobbre de igy nem is merem kivaltani mivel nem iszik folyadekot. Ma pl.jol evett 10 kor es nem akarta inni a tapszert sem csak kanalasat evett de nem ivott utana semmi folyadekot delutan negykor beletukmaltam 150 mili tapszert h igyon folyadekot is. Mar mindent kiprobaltam , valami jo otlet ?
2017. dec. 4. 18:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%
esetleg adjál neki sós pufit (extrudált kukoricát) vagy sózott köles golyót szóval amit el tud már sozpogatni, és arra szerintem nyakalni fogja a vizet, legalábbis az enyém is rossz ivő, mégis az ilyesmire vedel...ha minden nap adsz ebéd után pár szemet, talán hozzászokik az iváshoz..de ez csak egy ötlet :(
2017. dec. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Probaltam kis pufidarabokat es huzta a szajat es kohogott tole. Meg apro csokidarabot is adtam az izlett termeszetesen, csak azert adtam h lassuk iszike utana. ..szerintetek ? Hat persze h nem.
2017. dec. 4. 18:12
 3/12 anonim ***** válasza:
45%
hát csokira nem fog inni.
2017. dec. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Pici darabocskat adtam mert ugye az edes es lassuk iszike mert az edesre szomjasak leszunk de nem.
2017. dec. 4. 18:17
 5/12 anonim ***** válasza:
70%

Ha amúgy jó mennyiségű tápszer adagokat eszik, akkor szerintem nem kell erőltetni a plusz ivást.

Ha van elég pisije, nem sötét a színe és büdi akkor pont elég a folyadék bevitele.


Én sem tudtam ilyen idősen itatni a fiam.. Két kortyot ivott össz-vissz egész nap a tápszeren kívül. Épp ezért a főzelékeket, de még a gyümölcs turmixokat is egy kis plusz vízzel turmixoltam. Ha azt nézed, azokban is van folyadék. Bármilyen főzelékben vagy zabkásában, bármiben. Ha gyümölcsöt eszik, abban is van víz.

2017. dec. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%
Igen csak kesobb se fog inni szeretni ha nemszoktatod hozzá. Nekem sajnos ez a tapasztalatom. Az en lanyom 3.5 eves es még mindig joforman az esti es a reggeli tejbe kimerul a folyadekpotlasa.
2017. dec. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Tápszer mellé nem kell folyadék, mert a tápszer is az. Bár azt nem értem, hogy eteted, nincs kiváltva étkezés, de azért ügyesen eszik, stb. Üditöt meg ne adj neki, az nem babáknak való
2017. dec. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Babauditot adtam , ugyesen eszik azt jelenti nagyjabol mindent megeszik amit adok nem.fintorog semmitol.joforman. pl.7 kor iszik tapszert aztan meg visszaalszik 9 ig tizkor gyumi es 12 fele ujra alszik akkor eszik tapszert. Tehat 7 tol 12ig nem eszik tapit de 5-6 ora elteltevel ha nem ehes akkor is adok kicsit mert mast nem.iszik. van vizelet rendesen. TUdom h mindenben van folyadek de az nem olyan...es azert szeretnem.idobe kezdeni h.nehogy vegul ne szokja meg
2017. dec. 4. 21:09
 9/12 anonim ***** válasza:
49%

Így van az nem olyan. A tengervízbeb is van folyadék mégis szomjan hal aki azt issza napokig. Az ásványi anyagok, amiket a zoldségek gyumolcsok és a tapszer tartalmaz, mind szárítanak valamilyen szinten, ezért mondják, hogy a tápszeres babákat itatni kell az anyatejesekkel ellentétben, továbbá anyatejeseknél is be kell vezetnj a vizet a hozzátáplálás megkezdésével.


Ettol fuggetlen kerdezo ertem a problemad mert nekem is rossz ivo mindketto. A nagyobb fel eves koraig nem kapott vizet mert anyatejes volt. Hát nem is fogadta el 2 éves koraig....higitott babaitalt ivott. A ksiteso is anyatejes volt de neki kezdetektol adtam vizet is, az anyatej rovasara, hogy megszokja! Es annyiban ez be is valt, hogy ő szereti a vizet, ugyan o is eleg keveset iszik, de legalabb csakis vizet, nem higitott.gyumolcslevet...ezert fontos lenne hogy ne csak tapszert kapjona tied se, amellett hogy igen is szuksege van a folyadekra.

Egyebkent az en kisebbikem egy eves, naponta iszik kb 5 dl tapszert, eszik 2×150 ml gyumolcspuret meg iszik úgy 30-40 ml vizet....ossz egesz nap...gondoltam ez elég. Aha. Korhazba kerult mas okbol kifolyolag par napra, random neztek neki pisit, tiszza acetonos volt (=ki volt szaradva). Szoval attol hpgy nem latszik rajtuk nem biztos hogy elég nekik. Fontos hogy igyon. A sos ragcsanal megsincs jobb tanacsom :( a nagylanyom is rossz ivo mint irtam.. anyosom arra eskuszik hogy poharral kell utanuk rohangalni es 5 percenkent itatni. De erre egyszeruen nincs kapacitasom. 1es voltam

2017. dec. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hat koszonom mindenkinek. Egy het mulva lesz het honapos es remelem.nem vagyok lekesve semmirol csak attol tartok h nem lesz jobb a helyzet. Fecskendovel fogom beadni neki valoszinuleg a teat mert a vizet egyfolytaba kikopi a hipp babateat valamemnyire elfogadja inkabb teszek bele kis cukrot es higitom vizzel. mivel a sos pufi sem kellett neki igy kicsit meg hanyagolom 8-9 hos korara. Mindenkepp irok ha mar iszik rendesen legyen az viz vagy akar tea , lehet egy ev mulva iroj de irok :))
2017. dec. 4. 22:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!