Caddy23 kérdése:

Negy hetes kislanyunkat, miert etetjuk nehezen cumisuvegbol, hogyan segitsunk neki?

Figyelt kérdés
5 napot ki kellett hagyjunk,nem tehettem mellre a kislanyt, azota kizart,hogy mellrol szopizon nem fogadja mar el. Tapszert kapott amit, nagyon mohon eszik kozben nyugtalan kapalozik, sirdogal neha es van ugy, hogy majd megful kozben. Elmentunk orvoshoz mivel minden eves utan nagyon sirt, kiderult hasfajas miatt ami megoldodni latszik most Colief nevo cseppel.Az a gond,hogy az evesi stilusan semmi sem valtozott, egyre tobbett enne a tapszerbol, van ugy, hogy akar 160 ml is megeszik ami sok. Eleinte probaltuk 3 , 3,5 orankent etetni, de az orvos tanacsara most varunk amig ehes lesz,szerintuk igy rosszabb mint azelott.Kiprobaltunk minden fele cumit es cumisuveget mar.

2018. jan. 18. 19:21
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

160 ml? Uh, az én 4 hónaposom nem kap ennyit. Már teljesen tápszeres a miénk, három óránként eszik.


Nagyon sok neki ez az adag, ennyi idősen a lányom kb 90-et kapott.


Az etetésnél ha ilyen mohó, akkor szakítsátok meg párszor a folyamatot és büfiztessétek meg közben. Lehet az is zavarja, hogy nagyon kicsi a cumisüvegen lévő lyuk, na meg ugye nem is olyan, mint a melled. Elképzelhető, hogy azért fáj a hasa kaja után, mert ezt a sokat ilyen mohón eszi meg. Vagy lehet, hogy nem az a jó tápszer, amit használtok, és másra lenne szüksége, de ezzel kapcsolatban orvost kell kérdezni.


A cumizavart pedig nehezen, de le lehet küzdeni, én is így jártam. Nem tudom, meddig erőltettem, de most már tud cumiból és mellből is szívni. Ha ennyire rosszul viseli az üveget, akkor én semmiképp nem mondanék le a szoptatásról. Addig pedig, amíg tápszert kap, tartanám a 3 órát, mert ez a sok tápszer szerintem nagyon megterheli a gyomrát, bár nem vagyok orvos, csak nálunk ez az időköz vált be.

2018. jan. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A 160 ml csak egyszer volt, nem minden alkalommal. Kb 100-110 eszik atlagban, csak into jelkent szantam ezt a 160, azert irtam.
2018. jan. 18. 20:21
 3/4 anonim ***** válasza:

8 hetesek az ikreim, olyan evés, amilyet leírsz (kapálózás, fuldoklás) olyankor van, ha evés előtt nagyon behergelik magukat. Nálam sokszor sok idő (15-20 perc) eltelik, míg az első éhségjelzéstől a két babával a cumi a szájba kerül - 2 pelenkacsere, 2 tápszer elkészítése, 2 baba evéshez pozícionálása a párnán, mivel kettőt egyszerre nem tudok ölben etetni. Szóval nálunk tipikusan akkor van ez, ha nagyon éhesek, már mire enni kapnak. Próbáld meg figyelni a korai éhségjeleket és minél előbb kínálni a tápszert.


A másik ötletem mégis a cumi, nekünk a MAM anticolic vált be 2-es folyású cumival már 1 hónapos kortól, hiába 2hó+ -os ez az üveg. Előtte a Tommee Tippie szintén 2-essel borzasztó volt. Az is zavarhatja ugyanúgy a babádat, ha az ő üteméhez túl lassú, vagy túl gyors a cumifolyás. Bármelyiktől lehet az, amit leírtál.

2018. jan. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem 4 hetesen evett 90-et. Most 4 hós, és most kezdtük el a 180-at, úgyhogy nem sok az. 3,5-4 óránként eszik napközben, éjszakát átaludja. Kapálózás nálunk is előfordul, valamikor ki is veri a kezemből a cumisüveget, néha morog is. :D Akkor van ez, ha az éhségérzettől eltelik kb fél óra. Próbáld figyelni hogy hamarosan éhes lesz, és készülj fel előre, hogy időben tudd odaadni. Hasfájásra nekünk espumisan csepp vált be.
2018. jan. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!