Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás

A kérdés

Tápszeres babánál hogyan oldjátok meg az utazást?

Ha hosszabb útra mentek, nem feltétlen kocsival, hogyan oldjátok meg az etetést? Előre kikeveritek, és viszitek magatokkal? Vagy leszálltok a buszról helyet keresni, ahol lehet melegíteni?

febr. 14. 19:05  Privát üzenet  

A válaszok

Tobbek kozott ezert sem vittem/viszem még őt hosszabb utazasra, főleg nem tomegkozkekedessel, ha nem muszaj. Annyi baci van ott, meg egy kis babanak nem hianyzik az utazgatas még, felnőttet is megvisel a hosszabb utauas nemhogy x egx babat.. Ha nem lenne feltetlen muszaj vinni akkor nem vinnem. De ez csak az en velemenyem...

Egyebkent kulon vinnem a vizet kulon a tapszert, es hát ha nincs mas mod szobahomerseklegu vizzel lenne elkeszitve.. Esetleg a vizet termoszba vinnem..

A válasz 12%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont febr. 14. 19:13 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nyilván én sem szórakozásból akarom vinni, de jövő héten muszáj leszek vinni, bár nem ez volt a kérdés :D

Erre gondoltam én is,hogy esetleg termoszban viszek melegvizet, meg valamiben port...

# 2/8Időpont febr. 14. 19:14 Privát üzenet

Forró víz a cumisüvegbe, az hőtartó táskába, tápszer pedig külön. Télen mire kellett, pont jó hőmérsékletű volt így.

Nyáron pedig sima babavíz palackban, bőven elég meleg volt.

1-es, nem mindenki teheti meg, hogy otthon marad, míg kicsi a gyerek. Pl.: ha pont azt a kicsi gyereket viszi szakrendelésre, ahol órákat kell várni.

De lehetne még példát mondani.

A válasz 93%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/8Időpont febr. 14. 19:18 Privát üzenet
Termoszban forró víz, másik kis üvegben már kihűlt forralt víz, a baba poharába már kimértem a száraz tápszert, amikor kellett, akkor hozzá a forró víz és a kihűlt víz keveréke, rázás és már adtam is :) Sose állítsd össze előre, egyszer még az elején csináltam meg, mire odajutottunk, szaga lett :/

A válasz 82%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/8Időpont febr. 14. 19:21 Privát üzenet

Én nagyobb termoszban vittem forró vizet, vittem üveges vizet, meg a tápszert. Amikor etetni akartam, egy cumisüvegbe kimértem a tápszert, felöntöttem forró vízzel - de kevesebbel, mint amennyi kell hozzá, hogy felodódjon és utána a hideggel beállítottam a höfokot.

Ha útközben nem tudod az üveget kimosni, akkor vigyél több cumisüveget.

Elöre kikeverni nem jó, mert megromlik nagyon hamar, de így igen jól megoldható.

A válasz 59%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/8Időpont febr. 14. 19:22 Privát üzenet

En is termoszban vittem forro vizet, a tapszerbol pedig vagy elvittem az egesz dobozzal, vagy pedig ici-pici dobozokba (eredetileg anyatejnek vettem parat, de nem volt ra szukseg) kimerten a tapszeradagokat. Vittem el tobb cumisuveget, hogy ne kelljen mosogatni.

Ha a termosz jo minosegu, akkor meg huteni is kell a vizet orakkal kesobb is, miutan beontod az ures uvegbe.

A válasz 87%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 90%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/8Időpont febr. 14. 20:02 Privát üzenet
Mi kirándulni is jártunk a 3-4 hónapos gyerekkel, mert a nagy tesó igényeit is figyelni kellett. Termosz, babavíz, kimért tápszer. Nem egy ördöngősség.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/8Időpont febr. 14. 20:05 Privát üzenet
1 adagnyi forró víz cumisüvegbe, azt hőtartó cumisüveg tárolóba teszem. Ha esetleg túl meleg készítéskor, keverem az ivóvízzel (másik cumisüvegben van mindig hideg víz). Egyik gyerek egyszerű tápszert evett, a port műanyag csatos dobozkába tettem, amibe pont elfért az adagolókanál is. Másik gyereknek keverni kell sűrítővel, előre kimérek 1-1 adagot pici simítózáras tasakba. Ha ez hamarabb eszembe jut, az első gyereknél nem bénázok az útközbeni kanalazással. Hányszor de hányszor szórtam ki a kocsiban... :D

A válasz 50%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/8Időpont febr. 14. 22:00 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha autòval hosszabb útra mentek hogy oldjátok meg a tápszeres etetést út közben?
Hogyan oldjatok meg az ejszakai tapszeres etetest?
Tápszeres babával hogy oldjátok meg a kiránduást, hotelben valo megszállást? Hol melegititek a tápszert? éjjel, reggel, este még azt issza 1 éves
Tápszeres anyukák segítségét kérem! Hogyan oldjátok meg az alábbi helyzeteket?
3 hós tápszeres bab utaztatását hogyan oldjátok meg?
Tápszeres babák anyukái! Hogyan oldjátok meg az éjszakai evéseket, hogy a baba ne sírjon amíg elkészül a tápi? Meddig állhat elkészítve a tápszer?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Tápszeres táplálás rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!