Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Milyen rendszerrel vagy igény...

Milyen rendszerrel vagy igény szerint etessek újszülött kortól? Hányszor egyen egy nap? És meddig éjjel?

Figyelt kérdés

A kórházban azt beszéltük meg, hogy 3 óránként egyen, minden alkalommal annyiszor 10 ml-t ahány napos. Ez 8 étkezést (és 3 naposan 240 ml-t, 4 napos 320 ml-t, 5 naposan 400 ml-t) jelent 24 órára, aki már tapasztalt az mit gondol, igény is erre van? Tudom, hogy minden baba más. A beba start dobozán 1 hetes kortól viszont 90 ml víz és 3 kanál tápszer az ajánlás. Ezzel a rendszerrel meddig enne éjjel és szerintetek(!) meddig van szükség arra, hogy éjjel is egyen, tehát tényleg 3 óránként. Vagy ha igény szerint etetem, akkor a 3 órák idővel kitolódnak 4 órára? Szeretném, ha megtanulná, hogy éjszaka alszunk és nem eszünk. Nem arra gondolok természetesen, hogy este 8-tól reggel 8-ig ne egyen, hanem például éjféltől 6 óráig. Kinél hogy működik ez? Előre is köszönöm a válaszokat.


Kicsit későbbre is egy kérdés, ha szeretnék neki 4 hónapos kortól teát vagy (baba)gyümölcslevet adni, akkor az beleszámít majd a ml-ekbe, vagy azon felül adható?


2018. márc. 4. 08:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%

Addig van szükség az esti etetésre, amíg este felkel enni, mert éhes.

Azt nem fogja megtanulni, hogy tűrje az éhséget, nem ő a kis Vuk.

Van olyan baba, aki első naptól alszik este 9 és reggel 6 között. Ez kb. olyan, mint a lottó ötös: mindenki erre vágyik, de kicsi rá az esély. A legtöbb baba még egy évesen is felkel este enni. Főleg, ha növekedési ugrás van, vagy egész nap mászik és kell a plusz kalória.

Tápszerrel könnyebb túletetni. A napi adagolást ne lépd túl! Azzal nincs gond, ha nem órára eteted, és hol többet, hol kevesebbet kíván.

A tea nem számít, de plusz kalória, ha cukrozott! A gyümölcslé inkább már hozzátáplálás, ott figyelni kell a kalóriákat.

Arra különösen ügyelj, hogy a plusz folyadék pótlás víz legyen. Sok baba nem kap vizet, csak cukros löttyöket. Aztán ovis korra elrohadnak a tejfogaik.

2018. márc. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Természetesen nem szeretném, ha éhes lenne és tűrné, de annak nem örülnék, ha 1 éves korában is felkelne enni, és azt gondolom, hogy erre nincs is szükség, de lehet, hogy tévedek, ezért is tettem fel a kérdést, most fogom kitapasztalni, szükségem van más emberek tanácsaira, mások véleményére. Egyébként sem úgy gondoltam, hogy 2 hét alatt tanulja meg, hogy nincs evés, hanem úgy, hogy szép lassan egyre nagyobb időközönként eszik és esetleg így megoldhatom majd, hogy az egyik ilyen köz alvásidőre essen. A kórházban azt mondták, hogy vízzel ne itassam, külön rákérdeztem a babavizekre is, azt mondták, hogy 4 hónapos kortól azt is és akkor már jobb a tea, de ezek szerint ezt is másképp gondolja mindenki, aminek örülök, mert én például kizárólag csak vizet iszom és örülnék, ha ezt tudnám tovább vinni. Köszönöm a válaszod! :)
2018. márc. 4. 08:45
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
Kérdező el kell, hogy keserítselek. Egy baba nem csak akkor ébred meg éjjel, ha éhes.
2018. márc. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem írtam sehol, hogy probléma lenne az, ha felébred, csak azt, hogy az éjszaka nem evésre való. Úgyhogy ezt a hozzászólást nem értem, de azért köszönöm, nem keserítettél el. :)
2018. márc. 4. 09:40
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

Igény szerint etess. Ha nem lenne tejed, és tápszer kell, akkor se kőbe vésve x óránként, csak más miatt is sírhat, de ha tényleg éhes, tápszeres baba is egyen ha igénye. Éjszaka ugyanez, nem csak éhség miatt kelhet de félévesen is lehet még éhes is éjszaka. Nekem a lányom 8 hós és 2-10 alkalommal is felkel, 1-2 alkalommal eszik is, mert éhes. A többi alkalommal simán csak nem tud nélkülem visszaaludni.

A számokat felejtsd el, hidd el, majd a baba tudja mennyire van szüksége. Nekem 2 gyerekem van de annyira mások, a kajaigényük is, első babám jól teleette magát nappal és korán elmaradtak az éjszakai evések, második babám a nagyhoz képest keveset is eszik, ritkábban is, hozzátáplálással is siralmasan haladunk, talán 1-2 hetes koráig hasonlítgattam az evésüket, aztán feladtam. Ezzel arra akartam kilyukadni, hogy minden baba más és nem lehet ráhúzni ugyanazokat a "szabályokat" minden babára. Egy a lényeg, lakjon jól, a számokkal meg nem érdemes törődni.

Olvastam már itt kérdést, ahol anyuka be akarta tartani a tápszeresdoboz meg orvos utasításait, a baba meg rengeteget sírt, nem is aludt, éhes volt.


Nem számít bele. A tea, higított gyümölcslé (ha 100%-os, azt vízzel higítva kell adni) csak szomjoltásra való. Nem fog jóllakni ezektől.

2018. márc. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

Most nézem a kategiát, az első pár szót hagyd figyelmen kívül. Az enyémek is tápszeresek úgyhogy az alapján írtam a többit.

5-ös voltam

2018. márc. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%

Két lányom van. A nagyobb álombaba volt. 3 hós korától végihaludta az éjszakát, este 9től reggel 6ig. Ekkor már tápszeres volt.

A kisebbik.... Ő hamarabb lett tápszeres, kb 6 hetes korától elfogyott a tejem. Még 20 hónaposan is felkelt éjjel enni:(

Az atyaúristent is lehívtam hozzá, hisz gondoltam akkor màr nem éhes, csak rossz szokás, 8 fajta tápszer (mindenféle jó éjt, meg tejpepép, meg laktató vacsi, stb). Védőnő, gyerekorvos, internet összes tanácsát kipróbáltam, hogy szoktassam le róla, aztán rájöttem, hogy bizony ő akkor is éhes, és nem a szakirodalmat követi. Ezt csak azért írtam el, hogy ilyen is van, meg olyan is (szerintem nekem a két véglet jutott❤).

Egyébként mindkettőt igény szerint etettem, a nagyobb beállt szépen 3 óra/ mindig ugyanaz a mennyiség, majd tolódott 4re.

A kicsi persze nem volt ilyen egyszerű. Evett reggel rendes adagot, majd 10 fele fél adagot, majd 1 körül 1,5 adagot, majd 4 körül kb teljes adagot, fürdés után 1,5 adagot, és éjjel/hajnalban 1 adagot. Mindig annyit adtam, amennyit kért. Egyébként neki az egy adag minden korban pont egy kanállal kevesebb volt, mint a dobozon az ajánlás.

Én azt ajánlom, hogy a saját gyereked figyeld, az ő igényeit tartsd szem előtt, ne a "nagykönyvet".

2018. márc. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nálunk valahogy úgy volt, hogy 60ml-nél megálltunk a 8-dik nap után és egész a 6-dik hétig ennyit evett.Aztán a 6 hetes ugrásnál emeltük neki 90ml-re.(Mondjuk lehet a te babádnak kevesebb vagy akár többre is igénye azt neked kell majd kitapasztalni, nálunk a csajnak így volt jó)

Az első 2 hónapban kelt éjszaka.Eleinte 3-4 óránként etettem, védőnő ezt kérte.Így azért min két etetés volt éjszaka, mikor már látszott, hogy rendesen hízik úgy másfél hónap után, már csak akkor evett éjjel amikor neki kellett, nem keltettem fel külön.Talán 3 hónapos korára érte el, hogy teljesen végig aludta az éjszakát.

A babád saját maga is rá fog jönni, hogy mikor van nappal és éjszaka.Mivel tápszeres elvileg hamarabb végig fogja aludni az éjszakákat is, de amíg igénye van rá és nem látjátok hogy fejlődik addig mindenképpen szüksége van éjszaka is kajára.


Tea, gyümölcslé..mi csak pár korty vizet adtunk neki eddig most 4 hónapos.Hozzátáplálást most kezdjük el.

2018. márc. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, hogy írtatok! Mindenki válasza nagyon hasznos volt. Egyenlőre valóban 3 vagy 4 óránként ébred, akár nappal van, akár éjjel, de ez szerintem így jó, hiszen a napi 8 étkezés szeretném ha meglenne, amíg ilyen kis apró. Ha magától rá fog jönni, hogy mikor van éjjel, az szuper lenne.. A babavizet “megkóstoltattam vele” de csak 5 maximum 10 ml-et, nagy csodálkozó szemekkel nézett, remélem elégedett lesz vele, tényleg jobban örülnék, ha csak vizet inna, gyümölcslevek helyett. Én is 4 hónaposan szeretném kezdeni a hozzátáplálást, bár egyre kitolódik az ajánlás, de örülök, ha mások is így csinálják.
2018. márc. 5. 09:45
 10/11 A kérdező kommentje:
Ja igen, nem tudom, hogy ki pontozta le a válaszaitokat, bár sejtem, de ahogy már írtam, számomra (majdnem) mindegyik hasznos volt, így a második hozzászólót kívéve mindenkinek zöld kezet adtam. :)
2018. márc. 5. 09:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!