Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Keveset eszik és nyugtalanul...

Keveset eszik és nyugtalanul a kicsi, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok már nagyon tanácstalan vagyok. Pénteken kapta a kicsi a 2 hós oltást azóta nagyon rosszul eszik, mondjuk már előtte is kezdte picit. Tápszeresek vagyunk és Aptamilt adok neki. Az előtt rendesen 4 óránként evett 130ml és volt, hogy este többet. Mostanába van úgy, hogy mind megeszi a 130at van, hogy 90 és olyan is volt h 40 és utánna semmiképp sem akart többet. Voltam dokinál azt mondta minden oké. Próbáltam tápszert váltani (hipp combiotikumot adtam) de minden reménytelennek tünik. Védőnő szerint is nem gond én megse tartom okenak. Egyébként nincs hiszti nem sír.( kivéve ha nagyon kitartok és próbálom adni) Az éjszakát is nagyából átalussza. Nem kéri egyszerűen a kaját. Születési testsúlyát majdnem megduplázta már. Járt már valaki így? Még mindig az oltás miatt van? Mit tegyek?Segítsetek!

2018. márc. 7. 09:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem erőltesd szegénynek! Neked sem egyforma mindig az étvágyad! Az enyém pl soha nem ette meg az “előírt” mennyiséget, megis normálisan fejlődött és egészséges kislány. Most sem nagyétkű 3 évesen, de vannak időszakok amikor egesz emberes adagokat képes megenni. Hadd egyen annyit amennyi jól esik neki. Az ilyenekből lesznek az evés zavarosok, akiket így vagy úgy nem hagynak a saját tempójában és a saját igénye szerint enni...
2018. márc. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Erőltetésről szó sincs, úgy értettem, hogy ha kinyomja még egyszer megpróbálom és ha úgysem kell akkor nem adom többet.
2018. márc. 7. 10:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Hova tömnél mégtöbbet bele mikor két hósan már majdnem megduplázta a súlyát...michelin babát csinálsz belőle lassan 😱
2018. márc. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Te irtad, hogy akkor sír, amikor erőlteted a kaját. Ezen meglepődsz? Neked kellemes lenne ha valaki nyomná az arcodba a kaját mert neked “annyit kellene” enni? Kicsit gondolkozz már!
2018. márc. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
2,9kgval született most 5kg. Szó sincs arról hogy nyomom bele ha kell ha nem. Azt irtam h h reagál h jobban megértsétek a problémám. Ha kinyomja meg egyszer megprobalom a szaja ele tartom es ha nem kell meg be sem nyomom a szajaba.Nem eroltetem annyira felelotlen nem vagyok. Es nem akarok mischelin babat csinalni. Az 5kg szinte 3 honaposnak normalis. Arra celoztam h eddig sosem evett nyugtalanul es mindig jo etvagyal most meg szinte elutasitsa. Szo sincs arrol se h az előirt mennyiseget akarom beletomni azt irtam h o mennyit evett eddig. Ha megnezitek egy 3 hos babanak a tapszeren sokkal tobbet irnak elo. Igény szerint alakult ki ez a 130ml. Etvagytalan es nyugtalan kivan zokkenve a sajat ritmusabol, nyügös amilyen eddig nem volt. Nem kritizalast akartam hanem segitseget!
2018. márc. 7. 12:29
 6/7 anonim válasza:
Az én gyerekem is 2 hónapos, és 3250-el született, most 4400. A védőnőm ígyis rámszólt, hogy túletetem a gyereket, és túl sokat hízik. Neked a gyerekorvosod és a védőnőd normálisnak találja, hogy megduplázza a súlyát 2 hónap alatt? Az ilyenekből lesznek késöbb a túlsúlyos gyerekek. Anyuka, csak etetné, csak etetné, hiába nem éhes a gyerek.
2018. márc. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Akkor viszont, ha nem kritizálást, hanem segítséget vársz, kicsit pontosíts a kérdésedben. A majdnem 3 kg-val született gyerek, 3 hónaposan, 5-kg-val nagyon messze van, a majdnem megduplázta a születési súlyát. Mivel pénteken kapta a 2 hós oltást, joggal gondolhattuk, hogy most lett 2 hónapos, mivel akkor szokták adni, nem 2 vagy 3 héttel késöbb.


Ha nagyon aggódsz vidd le hetente mérésre a gyerekorvoshoz, vagy kölcsönözz otthonra mérleget. Ha elkezdene fogyni, akkor kezdj rohanni az orvoshoz, addig felesleges. A 2 hós oltásnál előfordulhat láz, hiszti, nyűgösség, alvászavar, étvágytalanság.

2018. márc. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!