Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 2 hetes baba éhes marad?!...

2 hetes baba éhes marad?! Hogyan lehet tápszerrel igény szerint etetni?

Figyelt kérdés
Eddig 3 óránként evett 90 ml-t. De volt olyan, hogy 4 óránként jelzett csak, hogy éhes, éjszaka aludt 5 órát is. Milumil tápszert kapott, de sokat erőlködött és kaki nem volt csak 3 naponta, vagy, ha megivott 3 dl mecsek babyt, ezért 1 napja a Humana HA tápszert adom neki. 2 napja 2 óránként hangos szirénázásba kezd, vígasztalhatatlan, de nem hiszem, hogy a hasa fáj, mert az nagyon jellegzetes volt, de most az öklét tömködi a szájába, meg mindent, ami csak a közelébe ér. Gondolom nem probléma, ha 2 óránként eszik, de hány ml-t ehet így? 90-et nem akarok adni neki. De kevesebb után panaszkodik, cuppog. Honnan tudjam, hogy mennyi a jó, vagy mi a baj? Bevallom baromi feszült vagyok, hogy nem tudok szoptatni és tápszerezni kell és, hogy fogalmam sincs, hogy hogyan kell jól tápszerezni, lehet, hogy ezt is érzi. 2 hetes és 5 napos. A ti babátok mennyit eszik? Arra hogy jöhetnék rá, hogy a hasa fáj, vagy éhes? Ha fáj neki gondolom még rosszabbat teszek, ha etetem. Mit csináljak?
2018. márc. 19. 07:43
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
3 óránként kell ennie, annyi tápszert, amennyit kér. Hidd el nem iszik meg 2 decit egyből és ne adj neki teát, csak két hetes, nem szabad. Ha 3 óránként, annyit kap, amennyire igénye van, nyugton lesz.
2018. márc. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Annyi a jó, amennyi után megnyugszik. Ne foglalkozz a táblázatokkal, meg az órával. Egy milliliterrel sem tudsz beletömni többet, mint amennyit per pillanat igényel. Ezt három tápszeres gyerek utáni tapasztalatból mondom.
2018. márc. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%

Pont ilyenkor van egy növekedési ugrás a babáknál.

Én lefejt tejjel etetem, tudom mennyiket és milyen gyakran eszik. A tapasztalatom az, hogy ilyenkor mindig gyakrabban és többet kért néhány napig-1 hétig, majd utána ismét normál mennyiségeket fogyasztott kb. 3 óránként nappal.

2018. márc. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
31%

6 hetesen van az első növekedési ugrásuk a babáknak.

Ha a hasa fáj akkor amellett, hogy az öklét tömi a szájába húzogatja a lábait is a mellkasa hasa fele.

Szerintem teát ne adj neki..Nem is értem ki tanácsolt olyat ,hogy egy ekkora babának deciszám adj.Attól is tágul a gyomra meg az édeskömény tartalom miatt akár még gázosabb is lehet.Nálunk a pici egyfolytában durrogott a milumil HA tápszertől és a humana se vált be.

Ha nem fáj a hasa

Próbáld meg 120-ra emelni az adagot,apránként.Megcsinálod a 120ml tápszer és valamivel többet adsz neki 90ml-nél mondjuk igyon meg belőle 100ml-t.Következő alkalommal megint 100ml-t és utána megint emeld neki, igyon meg 110ml-t.Mi nem azonnal adtunk neki 30ml-vel többet.

2018. márc. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A teát az itteni gyerekorvos tanácsolta, azt mondta minden nap igyon, de csak kétszer adtam neki, aztán nem akartam teáztatni, ezért inkább tápszert váltottam.. Tényleg rengeteget durrogott a Milumiltól, de kaki nem volt. Akinek a Humana se vált be, végül mi volt, ami igen? Ez már a harmadik tápszer, amit eszik, és szerintem ez sem jó, hogy ennyi idő alatt ennyiszer váltva van, nagyon szeretném, ha ez a Humana bejönne. :( Többet teát nem adok neki és akkor kicsit megemelem az adagot, a túletetéssel is ijesztgetett az orvos, de akkor ilyen nincs ezek szerint. Ketten is írtatok a növekedési ugrásról, akkor valóban ilyenkor is van egy, vagy majd csak 6 hetesen?
2018. márc. 19. 10:06
 6/10 anonim ***** válasza:
41%

4-es vagyok.

Na most rákerestem googlen, több oldal írja a 2-3 hétre a növekedési ugrást.(Mi azt éhségileg meg úgy általában ,,napirend" borulásban se vettük észre,de ezek szerint létezhet pár hetesen is ilyen)


Nálunk is az volt.Pukik jöttek kaki meg nehezen.Mi hasfájós babának való tápszerre váltottunk ,de biztos volt, hogy a pici hasa fájt,mert este 6-7 fele elkezdődött a sírás és éjfél fele hagyta csak abba szegény.

Novalac AC-re váltottunk az kólikás,hasfájós babáknak való. Pár napig nehezebben kakil tőle viszont utána mikor már hozzászokott feleannyi sírás se volt és tudott aludni stb..

Érdemes a tápszercserénél várni pár napot, mert a kicsik szervezete is hozzá kell szokjon, hogy másfajta ,,hatás" éri.

2018. márc. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
15%
Ezen az oldalon minden gondra, minden korban azt ìrják, hogy növekedési ugrás. Legyen 2 hetes, 6 hetes, 4 hònapos, 8 hónapos...
2018. márc. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%
Pröbálj meg többet adni neki. Lehet nem is fogja kérni 2 óránként így.
2018. márc. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha a hasa fáj akkor feszíti magát hátra vagy a lábát húzza.


Tápszerrel nem igény szerint etetsz, szóval itt nincs az hogy egy óra múlva megint eteted, mert a tápszer nehezebb kaja az anyatejnél, nekem így mondták, vagyis hogy várjam ki a nagyjából 3 órát, addig adjak vizet.


Csak azt lehet hogy kísérletezel a tápszerek közül, nekünk a Beba nem vált be egyfolytába sírt tőle, a milumil HA jó volt és a Humana baby fit is.

Lehet hogy sok levegőt nyel, érdemes más cumisüveget kipróbálni pl a mam-ot ajánlom, bár állítólag a legjobb a dr. Brown.

A mam azért jó, mert az alján jön a levegő, nem nagyon habosítja a tápszert, a legtöbb cumisüveg a cuminál levegózik, így a tápszer tele lesz habbal, azzal együtt levegőt is nyel.


Van egy számítás hogy egy nap hány ml tápszert kell kb megenni, ezt én már elfelejtettem, de nézz utána, ha az nagyjából megvan akkor megeszi az adagját.


Játszócumit próbáltál? Mivel tápszeres, így nincs komfortszopi, ezért lehet egy jó játszócumi ( nekünk a NUK) vált be.


Ez az időszak kb 3 hónaposan abba marad. Az első fiam nagyon hasfájós volt neki az Infacolt vált be ez egy csepp amit a tápszer előtt adsz neki, de van több féle ez pont hasfájásra van.

2018. márc. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Még az jutott eszembe amit én is csináltam, hogy tornáztasd kicsit. FEktesd hátra és a lábait húzd hajlítva a hasához, kicsit tartsd ott, ilyenkor jobban jön a puki, kaki.
2018. márc. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!